Hangi ülkeleri seyahat ettiniz?

Seyahat, yepyeni bir dünyaya gözlerinizi ve zihninizi açar. Bu yüzden seyahat oldukça önemli bence. Gerek ülke gerek şehir. Tek bir yere bağlı kalmamak lazım...

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• Yeni kültür, yeni görüşler almak insana bakış açısı kazandırır. İnsan öğrendikçe gelişir.

Yurtdışında gördüğüm bir çok akılcı yöntemi hayatımda uygulamak için çaba gösteriyorum. Tam tersine de yanlış veya yürümeyen sistemlerin sebep ve sonuçlarını öğreniyorum.

Hangi ülkelerin neden bizden önde olduklarını, gerikalmış ülkelerin ise nerede yanlış yaptıklarını anlıyorum.

Avrupa'nın bir çok ülkesini ve kentini ziyaret ettim. Almanya sıklıkla gittiğim ve bulunmaktan zevk aldığım bir ülke. Sistemin doğru oturtulduğunda bir ülkenin nasıl tıkır tıkır işlediğinin en iyi kanıtı. En sevdiğim şehri de Münih. Her tarafından tarih akan başlı başına özel bir şehir. Kuzey eyaletlerinin kendine özgü karakteri de ilgimi çekiyor.

Diğer sevdiğim bir ülke ise bir süre de yaşama şansı bulduğum ve lisanını da öğrendiğim İsveç. Özellikle Göteborg bölgesi hem doğal yaşamın korunması hem de teknolojinin varlığıyla çok uyumlu bir yapı sağlamış. Göteborg'un çevresinde küçük bir banliyöde yaşamayı isterdim.

İskandinavyanın güzel ülkelerinden biri de Norveçtir. Kuzey bölgesinde Lofoten, Bodö ve Trömsö bulunduğum bölgeleri. Çok farklı ve bambaşka bir havası var. Oslo ve Trondheim ise beğendiğim diğer bölgeleri.

İspanya, İtalya ve yunanistan'ı da görme şansım oldu. Bir çok bakımdan bize benzeyen bu ülkeler yerine TÜrkiye'yi tercih ederim.

Hollanda, Avusturya yine ziyaret ettiğim diğer avrupa ülkeleri.

Çin, Hindistan ve Amerika için yorum beyan etmeden geçeceğim zira bu ülkelerin her biri ayrı ayrı yorum beklerler.

Son olarak en sevdiğim ülkeyi anlatacağım : TÜRKİYE.

Vatanım olması nedeniyle değil gerçekten şahsına münazır olduğu için tercih ediyorum. Her şehrinde ayrı bir kültür ayrı bir lezzet var. Elimden geldiğince geziyorum. Karadenizin tadını kimse göz ardı edemez. Akdeniz'in sadece tatil cenneti olduğunu sananlar büyük hata yaparlar. Keşke Güneydoğu Anadolu terör belasından kurtulsa da daha çok ziyaret edebilsek. Doğu Anadolu'nun keşfedilmemiş güzellikleri. Ve Marmara Bölgesi. Özellikle Trakya. Can'ım Trakya ...

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde bütün Kadınların sadece bir güne mahsus olarak değil bütün yıl boyunca hak ettikleri sevgi, saygı ve ilgiyi görmelerini dilerim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bir suru ulkeye ayak bastim ama gezmedim. Ayak bastiklarim Avusturya, Isvec, Isvicre, Cek, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan, Ingiltere. Gezdiklerimse Danimarka, Irlanda, Almanya, Belcika, Hollanda ve tabii ki de en güzel memleket TURKIYE!.

0|1
    0|0
  • Yasadigim ülke 7 ülkeye sinir hepsine gittim digerlerini saymasamda olur

0|0
    0|0
  • Gittiğim yerler:
    Las Vegas
    İspanya
    Almanya
    Amerika
    Saraybosna
    Yunanistan
    Bulgaristan
    Makedonya (baba tarafı)
    Rusya (anne tarafı)
    Vatikan
    Fransa
    Ve daha hatırlamadığım yerler...
    Sana tavsiyem gitmediysen mutlaka
    Las Vegas
    Miami
    New York'a git :)

0|0
    0|0
  • ablam makine teknisyeniri önce almanyada çalışıyordu sonra kocası ile birlikte ingiltereye gitti bende fırsattan istifade her ikisinde de yanına gittim almanya o kadar güzel değildi ama ingiltere hakketten güzeldi

0|0
    0|0
  • Ingiltere'ye gittim.

0|1
    0|0
  • evet ama ülke seyehatıne cıkmadım Venedığe gitmeyı cok ıstıyorum

0|0
    0|0
  • daha gidemedim ya..

ama inş bigün gitme fırsatım olur.. :)

gidersemde norveç'e gitmek istiyorum..

0|0
    0|0
  • henüz ülke dışına çıkamadım, Türkiye içinde geziyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Geçen los angeles da takılıyorduk hacı sen neredeydin :D

0|1
    0|0
    • Miami'de parti vardı be bro.

• kardeş 21 senedir ben daha il dışına cıkmadımm yaa senn ülkeler diyosunn ...

0|1
    0|0
  • italya,fransa,hollanda,ingiltere,almanya, rusya, finlandiya

0|0
    0|0
  • Misir,almanya,etiyopya ve ins bu yazda interrail yapip avrupa ruruna cikmak istiorm... Paris-roma-budapeste-viyena ve berlin(:

0|0
    0|0
  • Seyahat düşüncen varsa şunları önerebilirim; İsrail, Fas, İngiltere, İtalya,Fransa, Polonya, Ukranya, Rusya. Hepsinde mutlu olacaksın emin ol.

0|0
    0|2
  • gürcistan rusya gittim 2 side t.c. güzeldi açıkcası en azında özgürlük vardı :)

0|0
    0|0
  • edirneden daha batıya sivastan daha doğuya aydından daha güneye gitmedim :(

0|0
    0|0
  • amerika bulgaristan şimdilik ama gezmeyi severim inş. ilerde daha çok seyahat etme şansım olur.

0|0
    0|0
  • almanya hollanda fransa ve kıbrıs

0|0
    0|0
Yükleniyor...