100 bini aşkın kadın işçinin ölmesi sebebiyle bugünün kadınlar günü olduğunu biliyor muydunuz..?

100 bini aşkın kadın işçinin ölmesi sebebiyle bugünün kadınlar günü olduğunu biliyor muydunuz..?8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Bu grev esnasında polis işçilere saldırdı ve onları fabrikaya kilitledi. İşçilerin fabrikaya kilitlenmesinin ardından çıkan yangında, işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can verdi. Yani aslında kadınlar günü rant peşinde koşanların çıkarmış olduğu bir gün değil.. Biliyor muydunuz ve ne düşünüyorsunuz..?

Güncellemeler:
Arkadaşlar başlıktaki 100 Bin değil 100 Kadının olması gerekiyordu.. Hatadan dolayı afedersiniz. :))

0|0
52

En İyi Kız Görüşü

• biliyoruz, ama çooook uzaklara da gitmeye gerek yok.her gün bir kadın öldürülüyor bu topraklarda.en son geçen gün bir tanesi iett otobüsünde can vermişti, salak sevgili muhabbeti sebebiyle.hepimiz namlunun ucunda, bıçağın sırtında, bir kalleşin gözlerinde ölü olarak geziyoruz.

dünyayı değiştirecek olan kadınların , kendilerini yenilemeleri gerekirken hala zengin erkek avcılığı yaparak geçim yoluna gitmesi de taktire şayandır. umarım emek vermeyi anımsatan bugünde bir kaç sinir hücreleri etkileşime geçer.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• biliyorum.. rant için çıkarılmış bir gün değil rant için kullanılan bir gün...gereksiz buluyorum o yüzden..yollarda çiçek dağıtmlar. kumaş parçasına göre tecavüz oranı hesaplanan kadınlara bu ülkede kim değer veriyor..her gün peynir yakıştırmaları yapılan ..kadında yapıyor bunu ondan sonra kadınlar günü kutlu olsun hadi bakalım gülelim coşalım bu ne ya..sabah şekerleri

0|1
    0|0
    • günümüzde herşeyin saptırıldığı gibi.. haklısın.. güzel yorum..

• yeni öğrendim ve üzüldüm

0|1
    0|0
    • üzülmemek mümkün değil tabi.. Artık kadınlar günü senin için daha anlamlı olur herhalde :)

• Biliyordum tabii ki... Emekçiliğin cinsiyeti de olmaz bunu da biliyorum...

0|1
    0|0
  • Ben şahsen bilmiyordum.. sayende bilgilendim

Taaa ozaman dan kadinlar eziyet görüyormus demek^^

1|1
    0|0
    • teşekkür ederim adaşım:) evet maalesef tarihte çok büyük acılara şahit olmuş kadınlar.

• Bizi aydinlat bilgilendigin konularda ^^

Oyle olmuş :/

• siz iki kelebek gözüme çok batıyosunuz :D

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...