Siz olsaydınız sizi sever miydiniz ?

Hemen hemen herkesin klişe sözüdür.. "önemli olan ç güzellik" bunun gerçekte böyle olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz.. dışı güzel olmayanın içi merak edilmez hiçbizaman.. herkes sıralar kendine bakmadan yakışıklı/güzel olsun çekici olsun boyu uzun olsun zayıf olsun evi olsun arabası olsun.. içinde turşu olsun ketçap olmasın mayonez olabilir.. Neyse gelelim soruma Siz olsaydınız sizi severmiydiniz.?

NOTUN DİBİ: LÜTFEN SAMİMİ CEVAPLAR VERELİM :D

1|1
55|57

En İyi Erkek Görüşü

• Önemli olan iç güzelliktir zaten . "dışı güzel olmayanın içi merak edilmez " bu söylediğin şeyin mutlak bir gerçekliği yok .

Dış güzellik dediğin şey insanlar için kapatıcı vazifesi gören unsurlar. Saygınlık beğenilme kaygısı belkide olduğundan farklı görünmenin en kolay yolu. Bir örtü gibi . Benim karşımdaki insanın kapatmayı arzulayacağı bir yönü olmayacak.Dış görünüşüyle görünmezliklerini gizleyemeyecek.

Bazı insanların bakıp ta herkesin göremeyeceği yönleri vardır. Ben sevdiğim insana bakarken; güçlü karakterini, gözlerinin ışıltısında hayatın yaşanabilir olduğunu , yüzünde acının ve kötülüklerin tutunamadığını görünce umudu , bazen yaramaz masum bir çocuğu , hayata olan tutkusunu , gücünü ,en önemlisi bir kahramanı görmeliyim. Onu değerleri buradan gelmeli.

Eti kemiğinden ayırırsın ya bütün seçimi yapılamayan şeyleri o insandan ayırırım .

Onun kendini hissettiği şey değil, olduğu şey önemli olur benim için . Ve ben o kişiyi seçimini yapamadığı her nitelikten arındırdığım da dahi çok güzel bir karakter kaldıysa geriye bak o noktada seçim yapabilecek bir olgu çıkar ortaya ve inan ki seçimleri bu noktada yaparım.

Kişiliğine saygı duymayacağım bir insanla paylaşacağım hiç bir şey kalmaz.

Sorunun cevabına gelirsek

Benim egom çok yüksek, insanın egosu biraz yüksek olunca herkes beni sevsin benim isteklerim olsun herkes bana saygı duysun diye bekler, ama biraz daha yüksek olursa tam tersine döner her şey. Kimsenin ona katacağı bir şeyi olmadığını düşünecek kadar kendine bağlı kalır.

Kendime yaklaşmaktan korkar uzak kalırdım sanırım . Fakat egom insanlara zarar verecek konumda değil. Kimseye insanlıktan yana borçlu çıkacak kişilik yapısında da değilim. O yüzden sevmesem bile nefrette etmezdim . Uzak kalırdım sadece.

1|0
    0|1
    • peki güzel olmasa ya da hoşuna gtmese söyledklerin geçerli olurmuydu?

• Hayatımda bir kıza bile laf atma gereği duymadım. Bir baktığım kıza arkamı dönüp bir daha asla bakmadım. Dış görünüş bırak benim hoşuma gidecek bir unsur olmayı , dikkati çekecek bir unsur bile değil . Yorumumda ne yazdıysam o geçerli

• Anladım.. İstisnalardansın o zaman.. Allah'ım kalbinin güzelliğine göre versin o zaman herşeyi :)

Erkekler Ne Diyor 56

Kızlar Ne Diyor 55

• hollywood kızlari hepsi hikaye

benim gibi var mı, gösterin bir tane

hiçbi' şey yapmasam da tarih beni yazar

takılıp düşersem olucak o da nazar...

ellerim bile çirkin benim, ben en iyisi değilim bunu hazmet...

bilemedim ya çok zor soru sormuşsun ama bir o kadar da cevaplamak istedim ;))

... bir sürü olumsuz tarafım var.. mesela çok sabırsızım bu kadar sabırsızken kendime nasıl tahammül ederdim acaba :// ukalayım, dik kafalıyım, hiç bir şeyden korkmam çekinmem, acaip bir cesaretim var :) özgüven desen tavann... daha zorlasan çok çıkar kesin.. ama içimde iyi bişiyler var büyütmediğim bir kız çocuğu var ona güveniyorum :) kendimi sevemesem de kendime katlanamasam da o kız çocuğuna kayıtsız kalamam ;))...

3|0
    0|0
    • :) olması gerekenlern yanında olumsuz yönlerde var.. sabrszlık bendede var maalesef :(

• olumsuzların içinde bir çok olumlu yönler onlar bence :))

• :D Kolay soru da olmasın zorlanalım azıcık :D

• Distan bakinca sevilecek biri miyim bilemiyorum. Sevilecek biri olsaydim mutlaka birileri kapimda olurduşu anda, ya da arkadaslarim arardi beni sabah gunaydin yazarlardi. Degisik huyu suyu belli olmayan biriyim, galiba bu dengesiz tavirlarima alisamazdim distan bakinca. Bir iyi bir kotu, bazen konusur bazen konusmaz. Bunlari goz onunde bulundurdugumda galiba kendimi sevemezdim. Ama belki bu degisken halim yinede ilgi cekerdi, kesfetmek isteyebilirdim nasil biri diye. Sonra icinin oyle cokta merak uyandiracak biri olmadigini gorunce sevmezdim kendimi.

1|0
    0|0
  • Hal ve hareketlerim gayet sevimli,hanım hanımcık, becerikli bir kızım, aile terbiyesi de görmüş biriyim, okuyan kültürlü bir genç kızım :) Gayette sevilmesi gereken bir insanım ehehe... <3 <3 <3 kendimi seviyorum. (Kendini sevmeyen bir insan kimseyi sevemez)

1|0
    0|0
  • beni severdim bazen sevmezdim

1|1
    0|0
  • Ben sevmezdim. evet biraz güzelim. Sesim falan da iyi. Hatta çok güzel giyinirim herkes kıyafetlerime takılarıma bayılır .zevkliyimdir kısaca. Ama zekiyimdir. Ukalayımdır. Çok dedikodu yaparım. Arkadaşlarmın sevgilileriyle çıkarım. bütün bunları sıralayıp hala da böyle yaparım. Ben olsaydım Benden nefret ederdim.

0|0
    0|0
  • şimdi ilk olarak evet ınsanların dış görünüşüne bakıyoruz bu doğru ılk etkılenme böyledır dış görünüşü beğenmediğimiz bir insanın yüreğine ınmek dokunmak ıstemıyoruz. fakat şöyle bı durum var diyelımkı bu kişi yanı beğenmediğimiz bıze yazdı öyle bir bağladıkı sızı kendıne öyle guvendınız öyle HISSETTINIZKI başkalarınıda hıssedemediğiniz o EKSIK KALMIŞ DUYGULARI şaşırıverıyorsunuz ve anlamsızca ona bağlanıyosun.ınkar edıyosunuz başta çevre tepkısı felan ama bı zamandan sonra (eğer şans verırsen ve okışı çok sevıyosa) ıstemeden ya da farketmeden dıyelım O KİŞİYE AIT HISSEDİYOSUNUZ. bizlerin çok eksık kalmış duyguları yürekleri bedenlerı var. o kişi bizi güzel bir fizik güzel bir yüzle etkıleyemeyebılır ama eğer ona bı şans verıp bız onun yüreğine ınersek onu tipi için değil artık yüreği için(olması gerekn de bu) seveceğiz. artık tüm eksıklıklerımız kapanacak mutlu olucaz.o nedenle her ınsanın demıyorum eğer kı sızı çok seven fakat hepımız yaptığı şeydır ya beğenmeyiz (acaba biz 4 4 lükmüyüz çok mu güzel-yakışıklıyız-karakterımız çok mu ıyı- sevmeyı çok ıyı mı bılıyoruz-kıı sevmek nedir bılmediğimizden beğenmediğimiz i,çin şans vermıyoruz şimdiden bı eksık noktamız) ıstemeyız. oysakı bizi seven fakat beğenmediğimiz insanlara bir şans vermelıyız ve onların BEDENLERINDE DEĞİL YÜREKLERİNDE YOLCULUĞA ÇIKMAYLIYIZ YÜREĞİNE DOKUNMALIYIZ HISSETMELIYIZ. belkıde onunsundur belkıde eksıklığını okapatacak nerden bılıyosun :)

0|0
    0|0
    • bu arada soruyu tam okumamışım ben olsam benı severdım gıbıme gelıyo :D :D

• hayır ,çok bilen kadın sevilmez:)

3|0
    2|1
  • özümde iyi insanım ama herkese bunu göstermiyorum yoksa iyi niyetimi sömürürler. bide kafama çok şey takıyorum. gereksiz şeyler yüzünden çok ağlıyorum. bu özellikler olmasa kendimi çok severdim.

1|0
    0|0
  • Ben severdim karakterimi seviyorum yani herşeyin dozunu biliyorum sevdim mi tam seviyorum başkalarına gözüm kaymiyor sevdiğim insani mutlu etmek istiyorum kesinlikle cevabim severdim :D

1|0
    0|0
  • İnsanların hakkımda ne düşündüğünü umursamadan yaşadığım için dışardan çok salak gözüküyor olabilirim o yüzden sevmezdim

1|0
    0|0
  • yuzde 50 evet yuzde 50 hayir

bir yanim cok uyumluyken bir yanim cok karamsar

1|0
    0|0
  • Severdim :)

1|0
    0|0
  • Severdim ama ne kadar katlanirdim bilmiyorum '-'

2|0
    0|0
  • Bilemedım bak şimdik :)

sevmezdım heralde çok laf sokuyorum , dırdır yapıyorum ,ama bu halımı sevenler daha cok :D

1|0
    0|0
  • Ben olsam beni severdim.Ve kaybetmemeye çalışırdım.

1|0
    0|0
  • Bazen çok konuşsam da iyi biriyimdir.

Severdim herhalde.

1|0
    0|0
  • Severdim cok tatlıyım ya:d

1|0
    0|0
  • Gayet ciddiyim, severdim.

1|0
    0|0
  • Ben beni sevmeye aşığım :)

1|0
    0|0
  • sevmezdim

1|0
    0|0
  • sevmezdim . Valla okadar kıskanç bir kızımki bulanırdım . fazla değerden bile sıkılırdım :/ ama iyiym ya :/ kıymet bilene işte:/:/

0|0
    0|0
  • ben benı sevmezdım ya ugrasamazdım yanı gıcıgım falan cekılıcek gıbı degıl.cıdden

1|0
    0|0
  • önve sewer sora terk ederdim :)

1|0
    0|0
  • Severdim neden sevmeyeyim tatlı biriyimdir

1|0
    0|0
  • kesinlikle severdim .

1|0
    0|0
  • sevmezdim...

ne gerek var.. :D

1|0
    0|0
  • Notun dibini çok dikkate aldım hoş hatunum vesselam, biraz gıcık yönlerim vardir ama...

1|0
    0|0
  • yok yeminederim sevmezdim

1|0
    0|0
  • Severdim, bu samimiyetle kendimi sevmezsem ayıp olur.

1|0
    0|0
  • Severdim tabi benden iyisini mi bulcam :)

0|1
    0|0
    • Azcık mütevazi ol azcık =P

• Doğuma kadar hormon dersin doğumdan sonra lohusalık psikolojisine bağlarsın oda bitince çocuklara atarsın topu = ))))) Tamam nisancım sen herzaman haklısın =P

• = ))))))

• Kızlar Devam
    25
Yükleniyor...