8 Mart "Paralel Kadınlar" günü

Güzel ülkemin güzel kadınları, hepinize merhaba,

Siz bu ülkede insandan ziyade "mal" gözüyle görülür, alınır, satılırsınız.

Şiddet görür, dayak yersiniz.

Süslenince "isterik" hayır deyince veya istemeyince "kaşar" bir hata yapıp, sevgisine inandığınız biriyle birlikte olduğunuzda "or us pu" olursunuz.

Aile, Toplum, Din, Töre ve diğer bütün ahlaki baskılar sadece sizin içindir.

Hakkınızı armaya kalkamazsınız, tecavüze bile uğrasanız, suçlu sizsinizdir.

Polis bile sizi koruması gerekirken taciz eder.

İşyerinizde, okulda, cafede, yolda, evde, internette her yerde tacize uğrarsınız.

Babanızdan, abinizden, sevgilinizden, kocanızdan ve hatta çocuklarınızdan dayak yersiniz.

Her ortamda muhattabı olmasanız bile küfürlere şahit olursunuz.

Tüm bunlara karşın, bu ülkede devlet hep sizden yana olmak yerine size karşıdır...

Siz bu ülkenin "Paralel Kadınlarısınız"

Bize ve tüm yaptıklarımıza rağmen, yüreğimizi ısıttığınız, bu ülkeye umut verdiğiniz, hayatımıza güzellik kattığınız, yaşamamız için en güzel sebep olduğunuz, dünyamızı yaşanır kıldığınız için teşekkür ederim...

İyi ki varsınız...

"Paralel Kadınlar" gününüz kutlu olsun...

Güncellemeler:
Soru formunda olmadığı için şikayet gelmiş, güncellemde soruyorum, Siz kadınlar ne düşünüyorsunuz bu yazdıklarım için?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Maalesef kadına yeteri kadar değer verilmeyen bir zamanda ve ülkede yaşıyoruz. Kadın nerde, ne yapsa yasak, ayıp, günah; iyi bir şey de yapsa bu böyle...

Halbuki kadın demek, hayat demektir, emek demektir.

Ahmet Altan'dan bir alıntı geldi aklıma; 'Hayat, kutsal kitaplarda anlatıldığı gibi kat kattır. Babil’in asma bahçeleri gibi teraslar halinde yükselir. Bir terastan bir terasa sizi kadınlar götürür ve bugün durduğunuz teras, seyrettiğiniz manzara, gördüğünüz hayat, yanınızdaki kadının terası, manzarası, hayatıdır. Hayatın hangi katında durduğunuzu, yanınızdaki kadının durduğu kat belirler. Hayatınız seçtiğiniz kadındır. Bir kadın değil, bir hayat seçersiniz çünkü.'

Ve tabii ki Ulu Önder Atatürk'ün dediği gibi; 'Şuna inanmak lazımdır ki dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.'

Eğitimde olsun, iş hayatında olsun, nerde olursa olsun kadının gücü, varlığı ve özgüveni küçümsenmemelidir.

Kutlaman için teşekkür ederim arkadaşım :)

0|2
    1|0
    • Çok anlamlı ve güzel bir cevap olmuş... Teşekkürler arkadaşım... İyi ki varsın...

• Beğenmene sevindim. Rica ederim, ne demek...

Sen de iyi ki varsın.

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 4

• Dini baskılar sadece kadınlar için değildir. en mutlu kadın dinine islama sarılan kadındır. İslamda kadınların yeri çok büyük, zaten öyle oımasaydı cennet anaların ayaklarının altında olmazdı. İslamda kadınlara olunan emirler onların üzülmemesi içindir. Kadınların 8 mart'ını kutlamıyorum çünki onların özelliği ve güzelliği bir güne sığmayacak kadar büyüktür.

1|0
    0|0
  • 5 yıldızını verdim

0|0
    0|0
  • 30 35 yaşına gelmişsin ama beynin halen 10 yaşında kalmış.. yazık

0|0
    2|1
  • ana bugün kadınlar günümü benim doğum günüm 8 Mart :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...