Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Görüyorumki sitede ecdadına söven fatihi selimi süleymanı cani olarak gören Allah için savaşıp canını veren insanlara hakaretler eden bugün üstünde durdugun toprağı ecdadına borçlu olmasına rağmen ecdadının selanikten başladığını zanneden fatihi süleymanı selimi ecdadından saymayan insanlar türemiş.

Dilerim Allah'tan tükürdüğünüzü yalamadan bu söylediklerinizden pişmanlık duyup sürüm sürüm sürünmeden Allah canınızı almaz.

Sorumu istiyosunuz alın size soru siz bu soyunun nerden geldiğini bilmeyen elemanlar hakkında ne düşünüyosunuz ? Fatihi selimi süleymanı soydan saymayan insanlar ne tip insanlar ?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Az önceki sorudan bahsediyorsan soruyu iyi okumanı tavsiye ederim.

Cumhuriyet döneminden tut, 60'lı yıllara kadar her konuda eleştiri var. Siz sadece alınması gereken yeri alıp üzerine şovenistlik yapanlardansınız.

0|0
    0|0
    • O adamın yazdıklarının başından sonuna kadar hepsi yalan dolan saygsıızlık ve hakaretten ibaret.Şehide reva gördüğü cümleye bak din için adam katletmek.Yazık sizin gibi insanlara

• Can vermiş adam kan vermiş evlat vermiş neyine anlayış göstericez be ölen sen değilsin erkek arkadaşın sevgilin kocan artık her neyse askere gitmeye cesaret edebildi ve bir kekonun kurşunuyla öldüğünü varsayalım şehirdeki rojdaların iğrenç düşüncelerine saygı gösterebilecekmisin ?

sen bir defol git daha fazla kirletme ortamı iğrençsin

• Seviyeli bir şekilde düşüncemi yazıyorum ama sizin kolaylıkla çirkinleşebildiğinizi bazen unutuyorum.

Kendi kendinize takılın. Bir siz varsınız, bi' sizin düşünceniz. Hadi eyvalla.

Kızlar Ne Diyor 2

• Türk tarihi 6000 sene önceye dayanır,Hz. Nuh'un oğlu Yasef'in oğlullarından Turk Han'ın soyundan geliyoruz,M.Ö. başlıyor yani,Osmanlı padişahlarına varana kadar ne büyük Türk'ler var.

Oğuz han bunlardan biri, (MÖ) 3478 senelerinden beri tarih hiçbir zaman şerefsiz bir Türk'ten bahsetmez,dünya herzaman saygı duymuştur bizim atalarımıza,en başından Atatürk'e kadar,Atatürk'ten sonra gelen olmadı bekliyoruz bakalım

0|0
    0|0
  • Bak geçen gün sırf Pkk lı olduğunu bildiğim birini engelledim, tartışmadan ona da söyledim..

Pkk lı olduğun için engelliyorum dedim tamam sorun yok dedi..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Soyumun nereden geldiğini gayet iyi biliyorum, Saray'dakilerle uzaktan yakından bağımız yok.

O zamanlar Anadolu'da "kent" diye bir şey yok. Hep köy. Saray'dakilerin hiçbiri de Anadolu köylüsü Türkmen falan değil, Avrupa'dan kaçırılıp getirilmiş devşirme oğlanlar ve güzel kızlar. Kendi aralarında çiftleşmişler işte, köylüyle niye karışsınlar? Mesela Mahidevran Sultan aslında Polonyalı Anna, Mimar Sinan dediğiniz adam bir Arnavut, padişah anneleri hep yabancı, sadrazamlar da Yeniçeriler de harem ağaları da... Hepsi öyle...

Onlar Saray'da içmiş şarabı öpmüş Arabı, bizim ecdadın toprağı bile yokmuş, yaylak-kışlak gidip gelmişler, çileli hayatlar sürmüşler, ağaç işçiliği falanla uğraşmışlar. Hem padişahın yüzünü bile gördükleri yok ki atadan saysınlar. Şimdiki gibi gazete, televizyon, instagram falan yok. Adam bir ferman yolluyor, köylünün ödü kopuyor, can korkusundan "padişahım çok yaşa" deyiveriyorlar. Muhabbet bu. Geçiniz bunları.

1|0
    0|0
  • kardeşim düşüncelerimi dile getirmişsin teşekkür ederim kendi ecdadına kendi atalarına saygı duymayan ancak elin avrupalısını baş tacı eden hayran özenti tipler bunlar.Avrupaya hayran olan okumuş cahiller neyin ne olduğunu kimin düşman kimin dost olduğunu anlayamayacak kimlerin neyleri ne ile hangi maksatla yaptığını çözümleyemeyecek olan dini çok biliyor gibi konuşup aslında bir b*k bilmeyen insanlar.Peygamber efendimizin o sözüne nail olan Fatih Sultan Mehmet Hanı dünyanın gelmiş geçmiş en güçlü İmparatorluğuna ulaştıran Sultan Süleyman Hanı bilgisi görgüsü gücü ile o zamanki tüm dünyaya nam salmış Yavuz Sultan Selim Hanı göremeyen çekemeyen anlayamayan insanlar 1453 ruhunu çözümleyemeyen iman ve itikat ile bu şerefe nail olanları hissedemeyen kişiler bunlar ecdadımızı televizyon dizilerinde ki gibi zanneden insanlar daha çok söylecek şey var ama bunlar ne sözden ne yürekten anlarlar anlamak için değil konuşmak için konuşurlar ki buna da ben gerek duymuyorum bu kadarı kafi ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...