Aşkın günümüzdeki yeri nedir?

Günümüzün aşklarını bir ele alalım. Ben 1990'lı yılların bir kuşağı olarak çevremden gözlemlediğim kadarıyla, her şey geçmişe göre değişmiş durumda. Aşk bir insanın gözlerine dahi baktığında güven ve sevgiyi görebilmektir, aynı mekanda saatlerce oturmaktan keyif almaktır, sohbet ederken zamanın nasıl geçtiğini anlayamamaktır... Daha bir çok madde ekleyebiliriz bunlara. Fakat günümüzdeki insanların gözlerinde aynı merak ve aynı heyecan var mı? Merak ediyorum. Bu maddelerin birini bile hissetmeyen, azıcık bir duygu çalkantısını aşk zanneden, kısacası aşkı çok yanlış anlayan insanlarla gün içerisinde fazlasıyla karşılaşıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Benim için aşk, uğruna canını bile verebilmektir gözünü kırpmadan... en son nokta bu olsa gerek... Ben o son noktaya geldiğim anda benden durduk yere ayrılmak istediğini söyledi... İşte bazıları aşkı çiçek böcek güneş bulut sanıyor ;-) Ve biraz hoşlandığında aşık olduğunu zannediyor bu zannettiği şey geçici oluyor sonra benim gibileri yarı yolda bırakıyorlar :(

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• şimdi aşk parayla orantılı maalesef annem babam görücü evlenmerline rağmen evlendiklerinde bir halı bir yorgan bir kaç şey varmış

0|0
    0|0
  • aşk babam annem arasında olandır hep imrendim hep oylesini istedim hep aradım daha bulamadım umarım bulacam

0|1
    0|0
  • eskiye göre daha önemli fakat bulmak daha zor. bazı şeyler önemini yitirirken dengeyi sağlamak için bazı şeylerde daha fazla değer kazanmalı.

0|0
    0|0
  • aşk günümüzde enson planda nedenni ise ilk plan paradır işte kanıtı :D link

0|0
    0|0
  • eskiden maddiyat bukadar önemli değildi şimdi daha ön planda

yeni türeyen kimin eli kimin cebinde belli olmayan diziler

dinin zayıflaması

güven ve saygıyı zedeler

1|0
    0|0
  • Aşkın günümüzdeki yeri cinselliktir. Bir den fazla insanla ilişki yaşamaktır. Kimse aşkı gözyaşlarına teslım etmiyor, Yürekten yanmıyor.''

0|0
    0|0
  • banka kasası

0|0
    0|0
  • aşkın qünümüzde yeri yatak ve cinsellikten ibaret sananlar kısaca bu

0|0
    0|0
  • Aşkın günümüzdeki yeri herhalde artık bel altında..

0|0
    0|0
  • ikindi (cevap çok kısaymış) :D

0|0
    0|0
  • Bacakarası.

0|0
    0|0
  • Aşk bir sudur, iç iç kudur:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Çünkü önceden değer bilmek vardı, bulduğunu kaybetme korkusu vardı çünkü tekrardan büyük bir aşk bulabilmek çoook zordu, insanlar aşk acısını kolay atlatamıyorlardı, ama şimdi, biri gitse hemen öbürü ayarlanır, kafası mı bozuldu face de atar gider yapar oyun oynar falan filan... Oyalanacak çok şey var. Yani herşey çok kolay artık. Biz internet çağı çocuklarıyız, herşeye hızlı eriştik, internet iki saniye yavaş çalışsa öfleyip pöfleyen, çamaşırlarını çamaşır makinasında bulaşıkları bulaşık makinasında yıkayan , sığmayan iki tane bardağı yıkarken öfleyen bir nesiliz. Bizde sabretmek denilen şey hiç yok artık. Emek verme yok, bu yüzden değer de bilinmiyor. Bundan dolayı eski aşkları şimdiki çağdan beklemek çok saçma, çünkü mümkün değil artık eskisi gibi olamayız.

0|0
    0|0
  • günümüzde sosyal medya ,telefon ,sms ,ilk buluşma,randevu yeri ev.sonra btti.

1|0
    0|0
  • Aşkın günümüzde ki yeri YATAK

0|0
    0|0
Yükleniyor...