Besyo hakkında sorum olucak

Aranızda besyo okuyan veya beden eğitimi bölümünü bitirmiş olan var mı ben düşünüyorum ama siz memnun musunuz ve varsa hangi üniversite?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• sorunu biraz geç gördüm .. her üniversite kendi bünyesinden farklı türden sınav gerçekleştiriyo.. bazıları öss puanına daha çok önem verirken bazıları sporculuk öz geçmişine bakıyo. şu an en fazla öğrenciye sahip Kocaeli besyo ve Erciyes Besyo tesis bakımından ise gazi marmara 19 mayıs erciyes uludağ ve adana çukuroavyı tavsiye ederimm tabiki bu üniversitelere girebilmek için öncelikle ygs 1,2,3,4,5,6 puan türlerinden yüksek bir puan almış olman ve ii bir sporcu olman gerekli .. hangi bölümü istediğin önemli öğretmenlik bölümü için gerçekten ciddi bir şekilde hazırlanmalısın..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ben besyo okuyorum ama öğretmen veya antrenör olmak için değil ben profosyonel sporcuyum yaptığım spordan iyi para kazanıyorum Besyo okumamın sebebi ise sadece ilerde emekli oldugumda felan elimde bir antrenörlük belgem olsun kendi spor salonumu açabiliyim , amaç sadece bu.Besyo biraz sıkıntılı bir bölüm Türkiyede sporcuya 2. sınıf insan muamelesi yapıldıgı için.

0|0
    0|0
    • o zaman şuan beden eğitimi öğretmenliği okumuyosun? Ama bilirsin yine de ben spora yatkınım ama çok iyi değilim voleybol olsun basketbol olsun herkes öyle gidip orda mı öğreniyo yoksa çok iyi bilen insanlar mı gidiyo ? Kaçıncı sınıf bu arada :)

• besyo şu an okuyorum ama sadece kimliğimde bir üniversite bitirmiş diye gözüksün diye.Besyoda genelde coğu kişinin yaptıgı bir spor oluyo football basket yüzme kickboks vs.Spor özgeçmişinin olması şart.Besyoya girincede eğer istersen farklı sporlarda öğrenebiliyosun ama dediğim gibi Türkiyedeki sistem cok berbat.2. sınıfım IOU'da okuyorum :))

• benim ir arkadaşım okuyordu mezun oldu şimdi ne yapıyor herhalde işsiz gerçi branşta öenmli o masa tenisi seçmişti

0|0
    0|0
  • seviyorsan git. güzel bölümdür. spora yatkın mısın?

0|0
    0|0
    • sporu seviyorum mesela ilerde öyle masa işi yapmak istemiyorum hareketli olması lazım ama öyle usta değilim yani lisansım falan yok normal derecede biliyorum hepsinden

• teşekkürler ama sporda yani voleybol basketbol falan çok iyi değilimdir üniversiteye gidersem sıkıntı çeker miyim ki yoksa herkes mi öyle gidiyo da orda öğreniyo çoğunu :/

• puanın yüksek olursa girersin büyük ihtimal ama oraya gelenler spor lisesinden çoğunluk. senin için dezavantaj. koşu ve slalom gibi şeyler yapacaksınız girebilmek için. onlara çalış ilk önce. voleybol olmazsa atletizm branşlarından seçersin

• ben hazırlık kursuna gittim 4 ay boyunca hazırlandım ama giremedim :)

0|0
    0|0
    • hangi üniversitelerin parkuruna gittin ki :)

• ben okumadım ama sporcuyum ben olsam belli başlı ünileri seçerim marmara celal bayar ege derim

0|0
    0|0
    • izzet baysalı düşünüyodum ya İstanbul istemiyorum ama celal bayarı araştırmadım hiç mülakatlarını falan

• lisans istiyolar mı biliyo musun :)

• ya olması avantraj tabi :))

• ben 4. sınıftayım rekreasyon

0|0
    0|0
  • marmara iyi diye duydum

0|0
    0|0
    • orda lisans istiyolar mı kayıt olarak bazı yerlerde öyleymiş benim lisansım yok

• bilmiyorum okumuyorum orada

• bende hazrlanıorm lıse son musun

0|0
    0|0
    • evet

• hangi üniversiteye gitcen parkurları araştırdın mı

• arastrmadm ama antalya ya da muga ıstıorm sanrm antalya jımnastıkle alıorms

• Ben senelerdur spir yapiyom ama lisans var 2 ay once aldim o ise yarar mi bide mulakatlarda atletizm var mi?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• okumadım ama okumak isterdm.. BESYO candır yaa pişmanlık olmaz diye düşünüyorum okuyan tanıdıklarım var gayet de bölümden memnunlar..

0|0
    0|0
    • ya şimdi beden eğitimi derslerini de kaldırıyolar ya yavaş yavaş atama zor olucak diye kafam da karıştı

• atamalar zor ama bence kafan karısmasın derm . ben üni okumamıs olsaydım besyo okurdum o derece severm..

• Kazanması çok zor söyleyeyim iyi bir kursa gidip eğitim alman lazım

0|0
    0|0
  • Genelde besyocular işsiz geziyor diye duydum bu yüzden okumaktan vazgeçtim çevremde okuyan çok. Ege Üniversitesinin besyosunu tavsiye ederim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...