Neden çok pasif insanlarız?

insan dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren aradığı tek bir şey vardır HUZUR

çoğu insan hayatı boyunca huzuru bir yerlerde arar,

hayat çoğu insan için hatta hepimiz için acımasızdır, allahın bize vermiş olduğu akılla çoğu şeyi akledebilecek kapasiteye sahibiz

kafamız çalıştığı halde huzuru bulmak için neden başkalarının istediği bir hayatı onların bize biçtiği rolü oynuyor veya toplum baskısını veya başka ritüelleri baz alarak kendimizi kasıyoruz

olmak istediğimiz kişi olmak çok zor değil hatta okumadım ama özetten biliyorum the secret kitabında bile birşeyi istersen ve o doğrultuda hareket edersen o hedefe ulaşırsın diyor

ama biz hep başkalarının istediği kişi oluyoruz çoğu zaman (ben kesinlikle öyle değilim) ne olmak istiyorsak neden olmuyoruz, ve ne yapmak istiyorsak neden yapmıyoruz,

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatı sorgulamak için yeterli vakti bulduğum sayılı ergen günlerimden birinde, Paulo Coelho'nun "kişisel menkıbe" aforizmasından yola çıkarak türlü patikalar çizmeye başlamıştım kendime. Aklımda olmadık senaryolar yazıp, seyircisiz tiyatro gösterileri yapardım zihnimde. Maksadım geleceğime şekil vermekti; başkasının öngördüğü değil, bizzat benim yaptığım uzaktan bakılınca zilzurna sarhoş bir örümceğin ördüğü ağı andıran kader haritamdı. Az uğraşmıyordum "benim olayım ne olmalı?" sorusuna cevap bulmak için.

Şimdi "iyi saçmalamışım lan" diyorum. Zira imkansızmış, gereksizmiş, standart dışı imiş onlar. Halihazırda olanı kabullenmek gerekliymiş te en baştan. İşler o şekilde yürümüyormuş, paraymış çok şey, kuru gürültüymüş insanları doyuran, hayata basit anlamlar yüklemek yetiyormuş mutlu olmaya. Fuzuli kastırmışım. Hayal kırıklığı değil yine de, gülümsetiyor hatırlayınca. Ama çok büyütmüşüm gözümde kendimi, kestiremedim şimdi...

velhasıl mevcut dünya düzeni, kişiyi kendine has olandan arındırıp bir çuval giydiriyor. çuvalı yırtıp atarsan çıplak kalırsın ve herkes sana güler : )

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Aslında bunu pasiflik olarak nitelemek yanlıştır çünkü yürüdüğümüz yolda karşımıza büyüklü-küçüklü engeller çıkacaktır.Buna dayanabilme gücü kişiden kişiye de değişir.

0|1
    0|0
  • Bilgisiz insanlar topluluğuyuz pasif insan umarsızdır ama belki bir bilgisi vardır Ahlaksızlığı temel görüş felsefesi edinen zihniyetin fazla olduğu yerdeğiz özgürlüğü yere tükürmek sayan insan topluluğu pasif değil fetvacı milletiz.

0|0
    0|0
  • herzaman kolayına kaçıyoruz ve bazende öyle sindirilmiş oluyoruzki ne olmak istediğimizi bilmiyorz. mesela ben 3. ünv.yi okuyrm ama hala ne yapmak istediğimden emin değiim. bazende aile ve çevre baskısı üzerimizde o kadar kuvvetli oluyrki istesekte bazı şeyleri çiğneyip istediğimizi yapamyrz

0|0
    0|0
  • bazen bişeyi çok istersin yıllarca o şey için uğrasırsın istemekten bahsetmiyorum sadece çabalamaktan ama çevrendeki insanlar bunu isitemiyorlarsa ister istemez motivasyonunda ruh halinde bozulmalar olusuyor v e sonucunda basarısız oluyorsun herkesi karsına alıp bu şeyi basaramadığındada belli bi süre sonra bu hedefinden vazgeçmek zorunda kalıyorsun..bizim toplumumuz böyle bi çok insan kendi hayatını yasayamıyor..başta kendi hayallerinin isateklerinin peşinden koşan insan çevre baskısı olumsuzlukları yüzünden bundan vazgeçiyor..hayatta her istediğimiz olmuyor..

0|0
    0|0
  • tembellik diyelim, veya rahatligimizi bozmak istemiyoruz..dilde herkez hersey yapmak ister ama kicini kaldirmaya geldiyinde , teprenmeye usenirler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• helal olsun arkadaşım güzel yazmışsın. başkalarının istediği şekilde yaşamak insanı mutsuz eder. onlara göre doğru budur ama sen ölünce neden muhammed olmadığın değil neden baythomasanderson olmadın diye sorulacak.

0|1
    0|0
  • (bkz: hayatın şifreleri)

0|0
    0|0
  • Huzuru değil kolayı arıyoruz çünkü.

0|0
    0|0
  • örf ve adetlerden

0|0
    0|0
  • ben pasif insları pasifik okyanusuna atyrm