Para her kapıyı açar mı açmaz mı?

Arkadaşlar haftaya münazaram var. Ben açmaz tarafını savunacağım. Sizce açar mı açma mı? Neden? Ayrıca bununla ilgili link atabilirseniz sevinirim. Teşekkürler...

0|0
15|38

En İyi Erkek Görüşü

• Para her kapıyı açmaz, para mutlu etmez, para çok şeydir ama her şey değildir..

Parayla her şeyin yapılabileceğini ve mutlu olunabileceğini zannedenler, parası olmayanlardır..

Mutsuzluklarının ve başarısızlıklarının suçunu hep fakirliğe atarlar..

Parayla iyi beslenebilir ve pahalı tedavileri olabilirsiniz, ama sağlığı direkt satın alamazsınız (rahmetli sakıp sabancı patates kızartmasına hasretti)

Parayla, mutluluk verecek her şeyi (araba vs) satın alabilirsiniz, ama mutluluk içinizden gelmiyorsa (satın aldıklarınızı kullanmak için içinizden heves kabarmıyorsa) mutlu olamazsınız..

Parayla aşkı değil, sadece seksi satın alabilirsiniz.. Ve bir süre sonra ondan da zevk almazsınız.. çünkü aşksız yapılan seks, mastürbasyonla aynı şeydir..

Parayla dost satın alamazsınız.. Sadece etrafınızdaki dalkavuklar çoğalır.. Kendinizi enayi gibi hissetmeye başlarsınız..

Parayla, rüşvet vererek birçok kapıyı açabilir, olmayan işi oldurabilirsiniz.. Ama yanlış hesap bağdattan döner.. Cezasını ya dünyada, ya da ahirette çekersiniz..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• (sanırım) imf bınasının gırısınde soyle bır yazı varmıs;

''money ıs talkıng every language'' (para her dılde konusur)

sanırım acıklayıcı olmustur.

bol sans...

0|0
    0|0
  • Bu zamanda bence acar parası olmayanları insan yerine bile koymuyorlar ne yazık ki bu kadar çıkarcı insanlar var

1|3
    0|1
  • para her kapıyı açmaz bir kere.

düşünsenize annenizle bir paranın kıyaslandığını?

çok sevdiğiniz eşya ve ya bir kimseyle para gibi değerli olduğu sanılan, aslında bir kağıt parçasından ibaret olan bir şeyle değişebilir misiniz?

Kusura bakmayın ama eğer değişirseniz o kağıt parçasından farkınız kalmaz..

1|1
    0|0
  • para mutluluk getirir

0|0
    0|0
  • Bir çok hastalık var

Para yetersiz geliyor

Mesela kendimize aşık ettiremeyiz birini para ile

Kalpleri alamayız

Ama 1 paket makarnaya satılabiliriz bazen

Öyle..

0|0
    0|0
  • link atamıcam aklıma gelenleri yazıyorum :D açmaz tabikii . mesala namuslu bir bayana bin trilyon ver sevmediği iğrendiği adamla yatmaz veya parayla biri anneni bananı alsa senden verir misin hiç sanmıyorum vs. vs.

1|0
    0|0
  • maddi konularda açar , maneviyatta açamaz bu kadar kısa ve net

0|0
    0|0
  • Şeref ve onurdan falan gir konuya.

0|0
    0|0
  • Acmaz

-

0|0
    0|0
  • Saglık haricinde her kapıyı açar. Hem de ardına kadar. !

0|0
    0|0
  • açar valla :D

0|0
    0|0
    • Paraya karşılık neyinden vazgeçersin?

• eeeeeeeee sonuçta para :D

• Şu an sana istediğin miktarda para versem "Okulu falan bırak git kendine iş kur ama hayatında senin için önemli fakat eksikliği yaşaman için bir engel teşkil etmeyen bir şeyi istesem mesele annenden kalan bir hatırayı" desem kabul eder misin?

• para her kapıyı açmaz

sadece işini kolaylaştırır.

0|0
    0|0
  • Günümüzde her kapıyı açıyor,açamadığını da aralayabiliyor.

0|1
    0|0
  • açar ama paranında yetemeyeceği şeyler var.. yasadım biliyorum.. acamaz !

0|0
    0|0
  • açmaz

0|0
    0|0
    • Şu an sana istediğin miktarda para versem "Okulu falan bırak git kendine iş kur ama hayatında senin için önemli fakat eksikliği yaşaman için bir engel teşkil etmeyen bir şeyi istesem mesele annenden kalan bir hatırayı" desem kabul eder misin?

Erkekler Ne Diyor 37

• Biz sağlam çelik kapı yaptırdık. Onu açamıyor...

Paranın gücü metamorfik olmasından, her şekle girebilmesinden gelir. Eğer o özelliğini elinden alırsanız hiç bir işe yaramaz. Mesela amerikan 100 USD banknotunu "yapmak" aslında bir kaç sentdir. Ama değeri çok daha fazla gibi gelir. İnsanların ona yüklediği anlamdan... Ama bir savaş çıksın. Bak bakalım tomarla paran olsa da işe yarıyor mu. Adam gelir silahı dayar kafacığına... Tüm dünya senin olsa o anda, kimin umrunda?

0|0
    0|0
  • Tabi ki açmaz , madem her kapı açacaksa para , en basit olarak çözüme kavuşturulamayan sağlık sorunlarımız vardır.Doğuştan engelli bir insanımızı tabiki kendimiz yerine koyamayız ama anne -babası gibi düşünmeliyiz.Evlatları için ne umutlar ve mutluluk bekliyorlardı.Türkiye'nin en zenginlerinde olan rahmetli toprağı bolsun. Sakıp Sabancının tvlerde engelli olan kızı için söyledi sözler vardır. Param var ama işte diyor kimse bilemez içimdeki yangını şeklinde bir sitem dolu konuşması vardı. Aile yapımız ve gerekse kendi milletimiz olarakta pek parayla işimiz olmuyor."Çok mal haramsız ,çok söz yalansız olmaz " demiş Yunus Emre başka söze gerek varmı? Az ile kanaat etmeyen,çoğu hiçbir zaman bulamaz Sürekli daha fazla isteyecektir.

0|1
    0|0
  • Bence para her kapıyı açar,kim ne derse desin inanmam,eğer yeterli param olsun istediğim insanı satın alırım.varıp senin değerin kaç para diyerek değil,onun da yöntemleri vardır.

0|0
    0|0
  • her kapıyı açmaz tabikide al sana link link ama çoğunluk olarak açıyor

0|0
    0|0
  • açmayacağını düşünüyordum ama açıyormuş.

0|0
    0|0
  • Yaşar Usta'dan dal mevzuya

0|0
    0|0
  • İçinde insanın olduğu her öğeyi açar, herkesin ve her şeyin bir fiyatı vardır.

0|0
    0|0
  • Paran varsa açmaya bile gerek duymasın o derece

0|1
    0|0
  • link

tabiiki acar

0|0
    0|0
  • Miktara Bağlı Desem Ayıp etmem heralde

0|0
    0|0
  • paranın acamadığı kapıda var AŞK

0|0
    0|0
  • Para her kapıyı açmaz insanların manevi kavramları parayla satın alınamaz lakin bazı gafiller,densizler tam aksini savunuyor.

0|0
    0|0
  • para dünya mutluluğunu cebindeki seviye kadar seni destekler çevreni etkiler ama insanı insan yapan para değil vicdani değerlerindir..

0|0
    0|0
  • kalp dışında

0|0
    0|0
  • Malesef insanlarımızı da o yönetiyor..

0|0
    0|0
  • parayi cilingire verirsin o senin icin hepsini acar :D aynstayn mode

0|0
    0|0
  • açmaz tabiki bir iş adamı vardı sayılı zenginlerden oğlu engelliydi tedavisi yoktu oğlum bana sadece bir kere baba desin tüm servetimi veririm diyordu.

0|0
    0|0
    • Sabancıydı okadar malım mülküm araba fabrikam var fakat yaptığım arabalara oğlum binemiyo diyodu

• Teşekkürler bu iyiydi.

• evet sakıp sabancıydı galiba ben bu olaydan çok etkilenmiştim sağlık en büyük zenginliktir diye boşuna dememişler

• para herşeyin başıdır emin ol en güvendiğin insanlar seni bile satar bunun için zenginler yaşar fakirler ...

0|0
    0|0
  • ben istemedikten sonra açamaz. yapılmaması gereken şeyi yapmam yani

0|0
    0|0
  • para her kapıyı açar ancak parayı doğru şekilde bükmek gerekli sonuçta her kapının kendine göre bir anahtarı ve kilidi var

0|0
    0|0
  • açar abi açar, yakın bir zamanda parayı bulursam bunu videolu olarak kanıtlayacağım.

0|0
    0|0
  • Parayla sadece satılık şeyleri elde edebilirsiniz. Satılık her şeyin kapısını aralayabilirsiniz. Gerisi size kalmış.

0|0
    0|0
  • Din ve sağlık hariç her konuyu açar

0|0
    0|0
  • Hirsiz degilsen sendeki o para anlamlidir ve bircok kapiyi da acar.

0|0
    0|0
  • Acar her kapiyi acar,eger acamadigi bir kapi varsa paranin miktari yetmemistir.

0|0
    0|0
  • Para her kapıyı açar, baktım açmıyo kapıyı satın alırım

0|0
    0|0
  • her kapı demiyelimde çoğu kapı diyelim

0|0
    0|0
  • her kapıyı açmasada çoğunu açar.

0|0
    0|0
  • Ölenleri geri getirmiyor o yüzden açmaz. ..

0|0
    0|0
  • insanların tanrısının para olduğu bir ülkede bir dünya her kapıyı açar dostum :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7
Yükleniyor...