Adolf Hitler ve Türkiye ?

Adolf Hitler II. Dünya savaşında başarı elde etseydi Türkiye ye saldırır mıydı yoksa arşivlerde dediği gibi " Saldırmayacağım Tek ülke Türkiye'dir " mi olurdu ?

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle saldırırdı.şöyle düşün...bir kıta var yer altı zenginliği ile dolup taşıyo bir kıta var sanayi devrimi ile o biçim para var.türkiyeyi ele aldığımızda tam ortada...diğer türk devletlerini ele aldığımızda yukarı kafkasyanın neredeyse tamamı yani enerjinin en kalitelisi.

2|0
    0|0
    • Bana da öyle geliyor ama çok zeki bir insandı o güne kadar bulunmayan ağır su denilen sadece iskandinav ülkelerin karlı vadilerinde bulunan madde ile atom bombasına benzer bir silah üretecekti ama işte işler ters gidince olmadı.

• ilave olarak bu gün abd nin şişerek gösterdiği yarasa uçak taaa o zamanda hitler yapmıştı radara yakalanmıyordu.adamlar bir hava operasyonunda çok iyi hatırlıyorum250 avcı savaş uçağına karşı75 alman jeti.sonuç,4 tane arızadan dolayı düşen alman jeti ve yok edilen 250 avcı savaş uçağı.tanklardan denizaltıdan bahsetmiyorum bile.normandia çıkartmasını tamamen salak komutanları yüzünden kaybetti.adam ilk hava indirmeyi fransaya yaptığında ingilizler salak olmuştu bu ne yaa diye..

• katılmıyorum alman hava kuvvetleri bence o kadar iyi degil di kara kuvvetleri iyi idi

almanların hava kuvvetlerini etkin kılan sukalar dı

ingiltere nin hava kuvvetleri daha iyi idi o dönemin en iyi ucaklarına sahipti

Erkekler Ne Diyor 15

• Ben sanmıyorum saldıracagını. Cünkü amacı avrupayı elde etmekti. asyada ne işi var?Bulgaristana belki yunana gelirdi ama Türkiyeye ugramazdı

Trakya ve istanul avrupa yakası dışında avrupa yeri mi var

0|0
    0|0
  • resmin tamamini gormek gerekli bence once adolf hitler aceleci davrandi ingiltere ye hava saldirisi yapmak yanlis hamleydi ayrica bu yanlis hanleyi takip eden rusya cephesi , stalingrad ta alinan zayiat bence almanya kara birligi olarak ingiltere den iyi idi ama hava kuvvetleri olarak bence ingiltere daha iyi gibi 1 tane 88 lik tiger tanklari 4 sormin tankina bedeldi en az ornek olarak normandiya cikarmasi diye bilirim

bence almanyanin kaybetmesinde en buyuk hata hitler in kisusel zaaflarinda

o dedigin agir su olayinda trenle sevk edilirken tanklar koryndu ama feribotta korunmadi 3 kisi koca feribotu sabote edip batirdi

ve resmin gerisi var

0|0
    0|0
    • israil in kurulmasi icin 2 sey gerekliydi

1.Osmanli Imparatorlugunun bolunmesi

2.yahudilerin Filistin e yerlesmeleri

2. madde olmadi cunki yahudiler icin avrupa daha cazipti o buyuk finansman destege ragmen yahudiler avrupada kaldi

yahudilere avrupanin guvensiz bir yer oldugunu ogretmek lazim di

yani adolf hitler bir masaydi

butun o hengame ve olen binlerce kisu tek bir amac ugrunaydi israil kurulsun diye

butun bu olanlarin arkasinda yahudiler var

adolf hitler

• Yakın zamanda Nazi arması dövmesi yaptırıcam sırtıma. Karl ve Drexler amcam kurtuluş savaşında bize yardım edenlerdi unutmayın. Adolf Hitlerin kendisinden tek üstün gördüğü liderde Atatürk tür. Wikipedia dan isteyen bakabilir. Bu yüzden Heparlıyız bu yüzden bizde bir naziyiz :)

0|0
    2|1
  • Rusya ile saldırmazlık anlaşması imzalayıp Rusya'ya saldıran birisinden söz ediyoruz. Sözüne güven olmaz bu adamın.

1|0
    0|0
  • Bu konu üzerinbe birçok senaryolar yazılabilir.Eğer yenilmeseydi saldırırdı saldırmazdı falan bidünya ama benim senaryomda saldırmazdı 1. dünya savaşındaki müttefikine,onlarla aynı durumda olan bir ülkeye,beraber şehit verdikleri halklara karşı olmazdı bence zaten bir intikamdı.Eğer Hitler kazansaydı şuanda Amerika yerine Almanya dünyaya hükmederdi Türkiye ilede arası iyi olurdu bizimde gelişimimiz artar ve bizde söz sahibi olabilirdik.

0|0
    0|0
  • orasını bilemem ama çok meşhur bir sözü var eğer dünya tek bir devlet ve ülkelerin hepsi birer şehir olsaydı o..buları fransızlardan yönetimi irandan askeride türklerden çıkar

0|0
    1|1
    • Dünyada tek devlet olsa asker niye olsun abi, komik facebook sözüyle gelmeyin buralara

• Adolf Hitler, Nasyonel Sosyalist partisinin lideri olup savaşın ilk zamanları Rusya ile ittifaktı. İttifakına bile dönüp saldıran bir deli Türklere neden saldırmasın? Şimdi çıkar adolf yalakaları ötmeye başlar faşist köpekler.

1|0
    0|0
  • fal mı açaçağız burada

1|0
    0|0
  • link bu yuzdendir belki?

0|0
    0|0
  • Türkiyeyle pek işi yoktu.amaçlarına ters düşsek saldırırdı.

0|0
    1|0
  • türkiyeye saldırmayacagını düşünürdüm o dönem alman ve türk halkları birbirine sempati duyuyorlardı özellikle türk siyasiler alman hayranıydı tek kelmiyle

0|0
    0|0
  • bilinmeyen şeyin cvbı olurmu sence .. buna herkesın görüşü farklı olur ve sonuc hep sıfırdır.. ;))

0|0
    0|0
  • Savaşta yaşamak için kendi aileni bile öldürürsün. Savaş böyle birşey işte.

0|0
    1|0
  • Saldırırdı

1|0
    0|0
  • Keşke kazansaydı malesef olmadı bana göre saldırırdı türkler onlara göre barbar birileridir

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Saldırmazdı. Adolf Hitler'e hatta Yahudilere zulmediyorsunuz Türkleri niye ellemiyorsunuz gibisinden bir soru yöneltilmiş adam da türkler öyle bir millettir ki tek bir insan kalda bile bir devlet kurarlar demiş. Zenci ve yahudi takıntısı vardı adamda.

1|0
    2|2
  • Saldırmayacağım diye söz verdiği ülkeler:

Belçika

Fransa

Sovyetler Birliği

Hollanda

Norveç

Saldırdığı ülkeler:

Belcika

Norvec

Hollanda

Sovyetlerbirliği

Fransa

Almanya'yı dünyaya yaymak isteyen biri değil türkiye gelse çini bırakmaz, dünyada tek türk kalsa sözü türklerde hitlersevgisi aşılamak için uydurulan komik bir söz

0|2
    1|0
  • Saldırsa fena olmazdı, İsmet İnönü denen adamı indirip, adam gibi tek parti korporatist rejim kurulurdu ülkede.

0|0
    3|1
  • Adamın hedefi dünyayı fethetmekken saldırmaması sence olası bişeymiydi ?

1|0
    0|0
  • Saldırmazdı yahudi düşmanıydı adam alman ırkını üstün gördügünden kafayı yahudi ve zencilerle bozmustu

0|0
    1|0
  • sovyetleri yıksaydı saldırırdı

0|0
    0|0
Yükleniyor...