Zemzem suyunun bilim adamları tarafından ortaya çıkarılan özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Araştırmasını derinleştiren Alman bilim adamı Dr. Pfeiffer, şaşırtıcı bir gerçekle karşılaşır. Zemzemin mayalama özelliği bulunduğunu, bir bardağının bir kova şebeke suyunu temizlediğini, bu özelliğiyle bile enerji ve şifa kaynağı olduğunu tespit eder. Dr. Pfeiffer, "Su her şart atlında değişmiyor ama değiştiriyor. Çok acayip bir deney yaptım. Bir damla zemzem suyuna yüz damla normal su karıştırdım. Sonuçta gördüm ki suyun hepsi zemzeme dönüşmüş. Sonra bir damla zemzeme bin damla normal su karıştırdım. Ve yine gördüm ki hepsi zemzeme dönüşmüş. Bunun sebebi nedir, neden? Zemzem'de öyle bir enerji var ki başkasını değiştirir ama kendi değişmez." diyor.

Ezan sesiyle parlıyor, çan sesiyle kararıyor

Zemzem kristallerini mikroskop ortamında inceleyen Japon bilim adamı Dr. Masura Emot , suyun moleküler (kristal) düzeninin değişen frekanslara göre farklılaştığını görür. Zemzem kristallerinin çan sesinde karardığını Kur'an-ı Kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığını fark eder. İncelemede her bir kristalin, Kâbe-i muazzamaya benzeyen bir doku oluşturduğu, zemzemin çan sesinde kristallerinin karardığını, Kur'an-ı Kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığını ve netleştiği tespit edildi.

Zemzem üzerine kaleme aldığı kitabı Japonya'da en çok satanlar arasına giren Dr. Emoto'ya göre zemzem, fiziksel ve kimyasal özellikleri bakımından yeryüzündeki bütün sulardan farklı. Dr. Emoto, "Zemzem, çevresinde cereyan eden bütün değişimleri hafızasına alıyor. Yapısı çok farklı. Bu, onu dünyadaki diğer elementlerin efendisi yapıyor. Müslümanların niçin hastaları tedavi etmek ümediyle Kur'an-ı Kerim'den sureler okunup, suya üflediğini daha iyi anlıyorum" ifadesini kullanıyor.

Linkleri birleştirip, buradan bakabilirsiniz,

h t t p://m.haber7.com/haberDetay.php?id=972394

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Küçük şişede zemzem sana ömür boyu yetebilir. Annem bir damlaya su katıp kullanır genelde. Bitmez.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Güzel bilgiler. Ayrıca zem zem suyunun kaynağının nereden geldiği bilinmez. Bu da mı gol değil şimdi ? :|

1|1
    1|0
    • Kaynağıyla ne ilgisi var ki?

• Zem zem suyuyla ilgili sır olan bir bilgi vermek istedim sadece. Allah'ın kudretini açıklayamayan bir durumdu sadece. Eksi vermeseydin iyiydi ya neyse. Hayırlı akşamlar...

• Ben vermedim dur artılayım, bilgi için teşekkürler, ilk başta anlamadım.

• siteye baktım da içen uçuyo da diyebilirler di.

ezan sesi ve çan sesi ve bilim adamını aynı cümlede kullanabilecek yegane haber sitesi

0|2
    1|1
    • Abartma istersen.

Sadece o sitede yazmıyor ki bu haber.

• Doğru yolu buluyon gibi abi hadi hayırlısı dsfsfs

• Aynen neden yalanladıklarını anlayamadım..

• cool story bro

cidden buna inanıyorsanız kendinizi camdan atın

0|0
    1|0
    • Neden inanmayayim? Bilimsel tespit degil mi sonucta? İsine gelmedi mi bu?

• Bilimsel tespit ? Saçma sapan bir siteden bilimsel temeli ve gerçekliği bulunmayan bir şey paylaşmışsın sadece.Haberdeki bilim insanlarının adı ScienceDirect, SpringerLink, ISI Web of Science gibi hiçbir bilimsel makale arama motorunda adı geçmiyor.

• çok güzel detay okudum bilgilendirdiğin için teşekkür ederim 5*

1|0
    0|0
  • Hurma da aşk acısına iyi geliyormuş

afiyet olsun efenim ^^

cayırt

0|1
    3|2
    • Neden dalgaya almaya çalışıyosun ki, ben uydurmadım bunu.

• benden de mi ibret almadın yaptın bu yorumu :)

• gene verdim + nı ama bilesin ki herşeye inanmak isteyen çanda karardı ezanda parladıya da inanır

• doğal zemzem suyu bulmak gerçekten çok zor bazı üçkağıtçılar bu işede el atmış bir haberde söylüyordu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Zemzem kola vardı bir zamanlar :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...