Önümüzdeki belediye seçimlerinde oy üstünlüğü hangi partide olur?

Ben AKP'nin oylarının çok olmasada azalacağını özellikle akdenizde kayıplar yaşayacağını düşünüyorum CHP ve MHP'nin oylarının çok azda olsa artacağını sanıyorum

• AKP
    31% (10)50% (18)41% (28)Oy Ver
  • CHP
    53% (17)39% (14)46% (31)Oy Ver
  • MHP
    12% (4)8% (3)10% (7)Oy Ver
  • BDP
    4% (1)3% (1)3% (2)Oy Ver
  • Diğer
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
bu ankette çoğunluk CHP'nin kazanacağını düşünüyor ama gerçekte AKP açık ara fark atmış durumda bu bana kalırsa AKP'nin pilinin bittiğinin göstergesi oyları azalacak gibi görünüyor

0|0
13|21

En İyi Erkek Görüşü

• Düşüncen doru. Çok tanıdığım AKP li iyice soğudu partiden ben bunun farkındayım mesela ki bence takım tutuyo gibide parti tutulmamalı bukaar hadiseden sonrada AKP almasın artık bence iyice b...u çıktı bu işin ztn bu son seçim hakkı yanılmıyosam. Nese ben oy versem MHP derimki büyük ihtimallee ona vericem ama hayırlısı olsun Ülkem ve Milletim adına CHP hayırlıysa oda geçsin farketmez..

3|3
    1|1

Kızlar Ne Diyor 13

• Genelde olmasa da yerelde akpye vereceğim oyumu. Belediyemizden memnunum çünkü.

0|6
    5|4
    • noldu size yemek felan verdi. bedava bişey dağıttı yine

• iyi hiç olmasa takım tutar gibi parti tutmuyorsun yöneten kişiye göre oyunu veriyorsun

• oran olarak bir tahmin yapamam ama akp birinci parti olcaktır yine.muhalefet olduğunu zannedenlere karşı.

0|1
    0|0
  • Akp olmasın.. Ninelerimiz dedelerimiz üç kuruş emekli parasıyla geçinmek için çabalarken bu insanların hakkını yiyenlere hala nasıl oy veriliyor anlamıyorum. Çalmış adamlar resmen. Az parada değil. Hala yol yaptı demesinler. O zaten yapması gereken bir şey. Chp, mhp çok iyi demiyorum valla kafam çok karışık :( Siyasetten nefret ediyorum.

0|0
    0|0
    • herkesin kafası karışık çünkü hepsi ayrı bir ağızdan yalan söylüyor akp şimdiye kadar çok şey yaptı hakkını yememek lazım zaten anne babamın anlatıklarına bakacak olursam erdoğanı padişah ilan etmek gerekir okadar değiştirmiş ülkeyi ama artık diktatörlüğe dönüşüyor kafasına göre yasa yapmaya başladı kimse sesini çıkaramıyor Chp bir dönemde olsa denenmeli bence

• Belediye de mhpye vericem genel seçimlerde bu olanlar olmasaydı akpye verirdim ama şuan öyle düşünmüyorum blkide vermem oy falan

0|0
    0|0
  • Üzülerek batı kıyı şeridi ve birkaç il hariç akp alır diyorum istanbuldada bakırköy beşiktaş kadıköy gibi nezih semtlerin chpde tekinsiz ilçelerin akpde olmasıda partilerin seçmenlerinin eğitim ve kültür kalitesini düzeyini gösteriyor ayrıca insanlara lafım yok ama akpyi ayakta tutan eğitimsiz kesim bu da bir gerçek

0|0
    0|1
  • akdenizde tabi kayıplar yaşanır. akp anca pkk lılardan, kürtlerden ve cahil uykuda olan insanlardan oy alırrr. cCc Yaşasın Milliyetçi Hareket Partisi. Yaşasın Ülkücü Harekat.

0|2
    1|1
    • tabi ülkücü olan kürtlerde var ırkçılık yapmıyorum.. pkklı kürtlerden bahsetmek istedimm

• bahçeliye iyi demiyorum. kimseye iyi veya kötü demedim, akp dışında.

• hm ne bilim Yaşasın Milliyetçi Hareket Partisi deyince öyle anladım

• CHP tabi ki =)

0|1
    0|0
  • Hangi parti kazanır bilmem de her seçim zamanı seçim otobüslerinden ve yol yapma kaz yap işinden artık BIKTIM...

0|0
    0|0
  • beledıyede MHP ye vericem

1|1
    0|1
  • Chp kazanır.

1|0
    0|2
  • CHP batı sayillerini alsın yeter bize kalan çöller diğerlerinin olsun :)

1|0
    3|6
    • memleket anlayışına bak diğerlerinede koyun dersin sen şimdi..

• kesin be sesinizi türkiyede zaten çöl yok lafın gelişi soyledim ben onu ikincisi diğer bolgedeki insanları kötü görmek aşagalamak gibi bir yazı yazmadım benim düşüncem batıyı kazanmak herkezin düşüncesi neyse o

• heryeri alalım sahiller yetmez bence :)

• oyumu akp ye vermicem ama ak parti yolunu bulup üstünlük kazanıcaktır

2|3
    1|3
  • belli olmaz artık. akp gene üstün gbi

0|4
    1|1

Erkekler Ne Diyor 20

• bende öyle düşünüyorum ama dediğin gibi hepsi az miktarca olacak ve gene akp daha cok oy alacak gibime geliyor :/

0|2
    1|0
  • Ben oyumu vermesem de AKP'nin oyunu önceki yerel seçime göre arttıracağını düşünüyorum %42'yi bulurlar çok rahat. Yanlış bilmiyorsam artık merkez dışındaki ilçelerden de merkez için oy kullanılacağını göz önüne alarak Antalya, İzmir gibi almak istedikleri belediyelerde de şanslarını arttırdıklarını söyleyebilirim.

Benim tahminim şu şekilde :

AKP %42

CHP %28

MHP %15

BDP %7

0|2
    1|0
    • ayranı fazla kaçırma derim bu saaten sonra akp yerelde en fazla % 35 i geçmez

• Bu düsünce yapisinda birini ilk kez görüyorum kimseye hakaret etmeden durumu basitce ifadeniz etmissin +1

• Teşekkür ederim, insanlara tercihlerinden dolayı hakaret etmeye ya da onları hor görmeye gerek yok. Hele de siyaset meseleleri için hiç gerek yok. Sorunun kaynağı şurada aslında; demokrasi istiyoruz ama sadece kendimize... Ben muhafazakar ya da gelenekçi bir insan değilim ama böyle düşünenlere saygı duymak zorundayım. Etrafına zarar vermeyen herkese saygı duymak zorundayım. AKP'yi sevmesem de olaya objektif yaklaşarak oy tahmininde bulunmak ve yorumlamak istedim o kadar..

• bu seçimlerde akp en az % 10 15 oranında oy kaybetti chp ve MHP oyunu eşit oranda artırdı ne sonuç ne olursa olsun yerel seçimlerden sonra erken baskın seçim yolda dır burası kesin artık akp yi ne abd istiyor nede diğer devletler o yüzden hükmü biz vermiyoruz hükmü abd veriyor ve o aynen uygulanıyor bu iş bu kadar basit

1|0
    0|0
  • çok fazla düşüş yaşayacağını zannetmiyorum AKP nin oykarda ama 25 martta dengeler bozulacak diye bir iddaa atıldı ortaya başbakan istemesede o koltuktan kendi ayrılmak zorunda kalacak diye. sırf AKP bitsin diye cemaat kendinide yakacak bir deşifre planı içindeymiş 25 Mart için

0|2
    3|1
    • sanmam ya cemaat neden sırf akp için kendini yaksın bu geder diğeri gelir boş laflar bunlar

• ya istediği kadar çıksın cemaat bana kalırsa kişi veya şahıslarla yönetilmiyor içinde bulanan insanların ruhlarıyla vicdanlarıyla yürüyor o insanlar olduğu için hep ayakta kalabilir ama partiler başkanların hemne hemen tümü para için itibar için yapıyor bu işi ve buyüzdende yıkılmaya mahkumlar

• pek zannetmiyorum AKP nin yıkılacağını

• Ak parti yine üstün çıkar o ortada zaten de. Tayyip erdoğan bukadar kendinden emin karşısını aldığına göre fetoşu, kamuoyu yoklaması vs yaptırmıştır ona dayanarak kafa tutuyordur. Oylarından oynama olacağını düşünmüyorum.

0|1
    0|0
  • Her Ne Kadar Partici Olmasamda CHP'de Artış Söz Konusu Olucak Gibime Geliyor :)

Bağımsız Kişilerden Yanayım :)

1|0
    0|0
  • Yerel seçimlerde adaylara çok dikkat edimeli. Futbol takımı tutar gibi parti tutulmamalı. Lütfen körü körüne bağlanmak yerine güzelce ölçüp tartıp karar verelim. Partizanlığın kimseye faydası olmaz.

1|0
    0|0
  • Yerel seçimde parti değil aday önemlidir.. Hangi aday iyise ona atılır. Akp oyları bir miktar düşecektir ne kadar olur bilemem... Chp ve mhp de bir miktar artış olur... Bana göre millet biraz düşünmeli, tepki koymasını bilmeli. Körü körüne fanatiklik yapılmamalı diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Milliyetçi Hareket Partisi.

0|1
    1|0
    • mhpde fazla duygularıyla hareket etmeye başlıyor bence bahçeli başa geçerse iç savaş başlatır mantığıyla hareket eden biri değil halkında duygularından değer yargılarından oy topluyor bence

• YANLI YAYIN DIYE BUNA DERLER. senin gibiler akp tarafından parayla sosyal medyaya surulmus tiplerdir. aciyorum sana gerçekten. !

0|0
    0|1
  • her ne kadar sevmesem de akp gelir

2|0
    0|0
  • yapılan bir ankete göre akpye oy verenlerin %80 i internet kullanıyormuş nasıl işe la buradada akp çıktı :)

0|1
    0|0
  • oy ustunlugu akp de olucak ama son 5 gun kala bomba video patlatılcakmış vıdeonun içeriğine göre oy oranı degısebılır.

0|0
    0|1
  • oy kulanmıyorum ilgilide degilm

0|0
    0|0
  • inşallah umudugumuz kazanır :)

0|0
    0|0
  • %100 eminimki oy üstünlüğü akp de olcak. gerçekçi olmak gerekir.(tarafsızım)

0|0
    1|0
  • CHP nin ve mhp nin yöneteceğine inanmıyorm rezil ederler kendilerini konuşmayı beceremıyorlar daha.. AKP de aldı başını gidiyor bence ACM diye parti cıksa süper olr kırma gibi bişi

0|0
    0|0
    • akp nin devletimizi satmasından iyidirr...

• faceyi twitterı kapattıramaz. hiçbir güç. mark o facebooktan çok para kazanıyo , tayyibin onu kapattırmaya hakkı yok.

• turkıyede gırmesı yasaklanır ve ıp adreslerı engellenır ;)

• akp

0|2
    2|1
  • Akp kazanmalı:D

0|3
    4|2
  • akp

0|3
    2|0
Yükleniyor...