Squat hareketini yanlışmı yapıyorum?

Arkadaşlar ben bir kac haftadır ''Squat'' hareketini uyguluyorum.

Ama daha yeni birşey fark ettim, bir bacağımda diğer bacağımdan daha az kas var :/ sizce bu normalmi :D

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Vücudunda iki tane olan her organın birbirinden farklıdır.. Aynısı olursa o mucize işte...

Kaslarında aynı şekilde biri hep büyük olur...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bunun sebebi kaslı olan bacağına daha fazla yük binmesi ve hareketi doğru ve dengeli bir şekilde yapmaman.Squat hareketinde olay sadece bacaklarda bitmez çömelirken belinin düm düz olmasına dikkat et ve Bacak Egzersizi olarak tek bir harekette takılı kalma.Lounge , Half Burpee gibi egzersizleride yapmalısın.YouTb'a gir ve Leg Workout for Women yaz kendine göre bir egzersiz bulursun mutlaka.

0|0
    0|0
  • normal en cok hangisini kullanıyorsak o taraf daha güclü olur squat ağırlık ile yapılırken sakatlayabilecek bir hareket diğer bacağım ince kalacak diyip yanlışlıkla bir yerini incitme doğru duruş link

0|0
    0|0
    • Bendr aynı hareketi yapıyorm zaten, sadece ağırlık kaldırmıyorum vede kollarım ön tarafta. --> link

• Hangi kası daha çok zorladıysan o daha kaslıdır. Eğer sağ bacağın soldan daha fazla kasa sahipse o hareketi yaparken sağ ayağını kullanıyorsun demektir. Günlük hayatında ağ el ve ayak kullanan insanlarda görülür normaldir.

0|0
    0|0
    • Hayır , sol bacağımda daha cok kas var :/

• Olabilir fakat abartacak kadar olmaz.

0|0
    0|0
  • bazen olabiliyor , spor yapmak demek zaten vucudunu dengeye sokmak demek düzelir biraz telaşla

0|0
    0|0
  • o dilde ben yaptımda bacaklarım acayip arıyor.

0|0
    0|0
  • asimetrik olduğundan sana öyle geliyordur. çok fazla fark olmaz arada

0|0
    0|0
  • benimde göbeğim yamuk sanki :)

0|0
    0|0
  • Bacaklar yanar doğal bu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1