Atatürk Orman Çiftliği sizce ne olacak?Gelecekte bizi nasıl günler bekliyor?

tamamOB’nin başvurusu üzerine,

AOÇ’nin Başbakanlık binası inşaatının içinde yer aldığı 46 hektarlık alanın tarihi SİT statülerinin kaldırılmasına ilişkin işlemler iptal edildi.

Bölgenin 1. Derece SİT alanından 3. Derece SİT alanı haline getirildiğine işaret eden mahkeme, inşaatın kültürel dokuya zarar verebileceğine dikkat çekti. Bu karar, inşaatın durdurulması anlamına geliyor.(Kesilen ağaç sayısının 3000 olduğu söyleniyor)

link

link

Ama Birileri hala

'Güçleri yetiyorsa yıksınlar, yapım ile ilgili bir sıkıntı söz konusu değil, >>>inşallah<<< Nisan mayıs gibi açılışını yapacağız’” diyor

AOÇ sadece küçük(!) bir örnek

Kanun ve hukuk kavramları ne oldu?

Gelecekte bizi nasıl günler bekliyor?

Güncellemeler:
Soruda T M M O B yazdığım halde tamam şeklinde çıkmıştır alakam yoktur asdfg

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Geçen sene Ankaraya asker arkadaşımın düğününe gittiğimde anıtkabirdeki atamızı ziyaret ettim sonra dua ettim ve AOÇ'ye gittik ama ben piknik yerine gittim annem damat annesiyle gitti o gün son açık olduğu günmüş ertesi gün tadilat başlıyacakmış dediler son durumunu bilemiyorum tekrar gitmek nasip olursa görücem canlı olarak.

1|0
    0|0
    • ne git ne gör zaten gidebilmen için saçma sapan yolları aşman gerek ve aştın diyelim göreceğin beton olacak 3000 ağaç katledildi

• Ormanlarin sehirlerimiz icin ne kadar önemli oldugunu ilkokul cocuklari bile biliyorken Devleti yönetenlerin böyle bir adim atmasi gelecekte cocuklarimiza güzel bir Türkiye birakalim sözü ile celiskili diye dusunmekteyim.

Umarm bu yanlistan dönülür.,

Ancak Yasalarin kaldirilmasi konusunda titizlikle davranan Ana Muhafelet Partisi Atatürk'ün Partisi oldugunuda iddaa ettigi halde neden bu konuda daha önceden bir basvuru yapip insaati durdurmamis acaba..

1|0
    0|1
  • 28 Mayıs yaklaşıyor...

1|1
    1|1
  • Bina yapılır .. Yasal yollar buna uygun... SİT alanı olmaktan çıkarıldıktan sonra bina inşasına ruhsat verilmiş... İnşaat ruhsatı verildikten sonra karar iptal edilmiş... Yani hep kapalı olan kale kapısı bir seferliğine açılmış, içeri alınan alınmış ve kapı tekrar kapatılmış oldu... Sonuç ta başka bina yapılamaz ama o bina yapılır... Hukuki oyun oynanmış...

1|0
    0|1
    • Sit alanını düşürüp Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı diye yeni bir kavram üretip, davayı iptal ettirmişler. Olaylara kişiye göre kanun yapılan bir ülkede yaşıyoruz.

• Haklısın Ve Uğur Mumcu da bir ışıktı..

Kurtuluş yok gibi, yönetiliyoruz bir şekilde.

• Tüm dünya insanları gibi bizimde tek kurtuluşumuz eğitimde...Ancak bu bir üniversiteden mezun olmak anlamında değil, toplumsal eğitim, kültürel eğitim...

• şu ağac kesilme mevzusu tamamen yapmacık geliyor bana bu millet bu kadar duyarlı degil sadece duyarlıymış gibi davranıyor sende akp hukumeti zamanında dikilen ağaç sayısna bak birde gecmişine bak ayrıca ağaçlar kesilmiyor sokuluyor başka yere dikiliyor. şimdi o bina yıkılsa dahami iyi olacak

0|0
    2|0
    • Ağaçlar başka yerlere ekiliyor diye bir palavra tutturmuşlar peşinden gidiyorsunuz

Hangi birini nereye ekecekler yahu binler akıl mantık alıyor mu?

3.Köprü olayı da aynı link link

• Tamam öyle olsun gizli bey

böyle bir soruda açık olmak rahatsız etmezdi.

• ö.d dilerim

• bı kere gıttım cok uzak :D baska bı dusuncem yok daha da gıtmem zaten

1|0
    0|0
  • valla bunu seçimler gösterir

1|1
    1|0
  • yazık denebilcek birşey yok maalesefff :((

çünkü adam birde utanmadan açılış için tarih veriyor

Karaktersiz heriiffffff

1|0
    0|1
  • Atatürk Orman Çiftliği yandaşlara peşkeş çekilmiş her tarafı bina dolu bir yer haline gelecek sözde yeşil sever akp daima hizmet ayağına icraatlara devam ediyor

1|0
    2|2
  • ...zor gunler bekliyor

1|0
    0|1
  • Çocuklarımıza hesabını veremeyeceğimiz günler bizi bekliyor..

1|0
    0|1
  • Atatürk orman çiftliğinin başındaki ismi kaldıralım bence.

0|0
    1|1
  • ağaçlar kesilmedi taşındı abdnin ingilterenin ne güzel başbakanlık, başkanlık binaları var bizim niye olmasın?

0|1
    1|2

Kızlar Ne Diyor 4

• AOÇ ye dokunmasınlar yakarım !

1|1
    0|3
  • Atamın izini silmeye çalışan vatan hainleri olduğu sürece pek iyi şeyle olmayacak gibi duruyo:((

1|0
    0|0
  • O kadar mükemmel bir ormanı hayır olamaz bu asla ! Gel işte gel de nefret etme !

1|1
    0|0
  • Yaş kesen baş keser

Bunun hesabını Allah soracaktır emin olun!

1|0
    0|0
Yükleniyor...