Hayata Baktığımız Pencere Ne Kadar Temiz Acaba?

Hayata Baktığımız Pencere Ne Kadar Temiz Acaba?

Genç bir çift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine taşınmışlar. Sabah kahvaltı yaparlarken, komşu da çamaşırları asıyormuş. Kadın kocasına "Bak, çamaşırları yeterince temiz değil, çamaşır yıkamayı bilmiyor, belki de doğru sabunu kullanmıyor." demiş. Kocası ona bakmış, hiçbir şey söylememiş, kahvaltısına devam etmiş.

Kadın, komşusunun çamaşır astığını gördüğü her sabah aynı yorumu yapmaya devam etmiş.

Bir ay kadar sonra, bir sabah, komşusunun çamaşırlarının tertemiz olduğunu gören kadın çok şaşırmış "Bak" demiş kocasına "Çamaşır yıkamayı öğrendi sonunda, merak ediyorum, kim öğretti acaba ?'"

"Ben bu sabah biraz erken kalkıp penceremizi sildim" diye cevap vermiş kocası.

0|0
83

En İyi Kız Görüşü

• :)) cok güzel bir yazı cok begendim. Dediğin gibi aslinda kendi yanlisimizi bırakıp karsimizda kinin derdini deseleyip huzura kavusa bilme olayi var.

Yabanci bir söz de eger birinin derdini arıyorsanız nedenini düşün ya senden iyidir ya da senin derdin cardir gibi o aklima geldi.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• :) gercekten süpermişşş... Çok güldüm demekkı adam kadını gercekten sevıyor kı tembellıgıne ragmen onu kırmamak adına bıse dememıs bır ay boyunca.. Ama bölesi artık kalmısmıdır kı bır yerlerde?

0|0
    0|0
  • Kendi bahçesinde dal olamamış biri girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor hesabı...

0|0
    0|0
  • başkalarını sürekli takip etmekle kendimize kıyıyoruz .

0|0
    0|0
  • güzel düşünen güzel görürür..güzel gören hayatından lezzet alır..

0|0
    0|0
  • Nasıl bakarsan öyle görürsün.. Ayrıca o çamaşırlar gerçekten kirli bile olsaydı konuşmaya hakkı olamazdı ki. Herkes özelinden kendi sorumludur.

0|0
    0|0
  • Çok doğru katılıyorum tamamen

0|0
    0|0
  • güzellik bakmayı bilen gözdedir sevgilim... yanlış pencerelerden bakıyoruz insanlara..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Güzel bir anlatim..

İnsanlar hep baskasinin kusurlarini görürler ama önce kendi kusurlarini görmek icap eder

cuvaldizi kendine batirip igneyi baskasina batirmaliyiz. Ancak genelde bizler hep baskasinin kusurlarini görüp elestirmek derdindeyiz..

0|0
    0|0
  • Düşündürücü ve güzel bir hikaye

0|0
    0|0
  • Temiz olduğunu kim söyledi ki zaten..

0|0
    0|0
Yükleniyor...