Spor salonuna yazılmayı düşünüyorum. Ağır tempoyu kaldırabilir miyim ?

Merhaba arkadaşlar.

Zor bir bölümdeyim ve her gün yaklaşık 3 saat de yol çekiyorum.Bunun dışında haftada bir gün gittiğim bir kurs var.Şimdi de salona yazılmayı düşünüyorum.Amacım sadece fit bir vücut kazanmak.Büyük ihtimal haftada 3-4 gün gitmem gerekecek.

Salona gitmiş ya da gidenleri yakından tanıyan sorum , duyduğuma göre yemek listesi çok zorlu oluyormuş , bazen kusmamak için zor tutuyorlarmış kendilerini , tabi bir süre sonra alışkanlık kazanıyorsun ama o aşamaya gelinceye kadar verdiği acı bezdirici olabiliyor.

Sizlerce de böyle miydi ? Kısa sürede pes mi ettiniz yoksa istediğiniz vücuda kavuştunuz mu ? Bir de aylığı 30-50 arası fiyata açılan salonların kalitesi ne olur ? Bir sakatlık falan yaşar mıyım ?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Günaydın.

Büyük ihtimalle Jay Cutler ve Ronnie Coleman posterlerine bakıp, ''hocam, ben böyle olmak istemiyorum'' diyenlerdensin sen de.. :))

Genelde de haftada iki kere, bir kas grubunu çalıştırırsın. Yani, aslında kafaya koyduysan, zamanlama halledilir bir şekilde. Bu da sorun değil.

Antrenman sonrası, en az sekiz saat derin uyku uyuman gerekecek. Saat 12'yi geçirmeden uykuya dalmış olmalısın. Yoksa kas gelişmez.. Hadi, bunu da halledebildiğini farzedelim.

İşin %60'ı beslenme;

- Vücut ağırlığının her bir kilosu başına günde 2-2.5 gram protein almak zorundasın. Yani, her gün tavuk göğsü, yoğurt, peynir, protein tozu vs vs.

- Bol miktarda yeşillik- salata tüketmelisin

- Vücut yapına göre, karbonhidrat da alman gerekiyor.

vs vs..

Acısı, salona gidip gelmesi, yemekten kusmaktan önce çok mühim olan bir konu var: Para Her gün yiyeceğin yarım kg yağsız tavuk tam beş lira. günlük market alışverişin 15-20 tl arasında değişebilir. Yurt dışında satılan 2 kg'lık kaliteli bir whey proteğini, bizim bu denyo ülkede tam 170 lira.. O da bir ay giden anca hemen hemen..

Açık açık konuşuyorum, yediklerine dikkat etmek değil, üstüne titreyip, hayvanlar gibi yemelisin. Zamanında yemelisin. Takviyeler kullanmalısın.

Kısaca, kafayı kırıp, bunların hepsini bir yaşam stili haline getirmelisin..

Ha ama fazla kilon vardır diyelim; zayıflamak istersin.. O zaman git, çok kolay bir şeydir zayıflamak. Ama kas inşası dersen, durum çok fena değişir..

Zaman + Para + Sabır + Hırs durumu yani..

1|1
    0|0
    • teşekkür ederim önce, zaman ayırıp kafa patlattığın için

işin para kısmını da düşünüyordum ama başkasından duyunca daha da düşündüm..

ben öğrenci adamım , bursum 240 lira falan.senin anlattığına göre zaten sırf yemek için 450 lira gider.

ben bunu kaldıramam , her giden bu kadar parayı döküyor mu cidden ,

• Ciddiyetle, amaçlar dahilinde yapanlar daha fazlasını harcıyor emin ol. Bazı şeyler kaçınılmaz çünkü.

Ya bir de adamı hamarat yapıyor bu spor .))) Lan, bi baktım salata yapıyorum, bir bakıyorum shakerları yıkıyorum vs vs..

Kızlar Ne Diyor 6

• Ya herşeyin bir riski vardr da ama benim kardeşim de gitti, ilk birkaç gün herbir tarafın ağrır, ama kusacak gibi olacağını sanmıyorum ya... Salonlar adam çekmek için önce makul fiyatlar verirler, bir de en ağırından da başlatmazlar yığılıp kalmazsın yani, çok yorulursun o ayrı mesele ki bu zaten olacak ve de olmalı. Sakata gelir miyiz diye düşünecek olursak, o zaman biz evden de dışarıya çıkmayalım ya yukarıdan ağır bir cisim atarlarsa... Ya bir şey olursalarla ömür geçmez, kısmette varsa olur yoksa olmaz, duanı et, kendini Allah'a emanet et, git salona yazıl yani :))

0|1
    0|0
  • Spor salonuna 3 günden fazla gidilmiyor ama vücudunun hangi tempoyu kaldıracağını sen bilirsin başkası değil

0|1
    0|0
  • eğer salonda bir uzman olursa nasıl çalışman gerektiği hakkında bilgi verir sana.

0|1
    0|0
  • ağır gelecek ama psikolojinde rahatlıcak:):) kafanın içindeki yoğunluğu boşaltacaksin.

0|1
    0|1
  • hem çalısıyorum hemokuyorum hemde hergun spor salonundayım:)ben kız halımle bu tempoyu kaldırıyorsam sende kaldırırsın.yemek lıstesını kendınde belırleyebılırsın.ordakıler oyle katı şartlar koymuyor sadece sana kalorı hesabı verıyorlar

0|0
    0|0
    • yemek listesini her ne kadar değişsem de bu işin bana maliyeti yüzü aşar mı :)

• ben gıdıyorum haftada 7 gun 4 bucuk saat sadece 50 tl.ve cebımden baska parada cıkmıyor:)yıyecekler genelde herseyı yıyın ama az yıyın dıyorlar sadece evıne meyve sebze alırsın cebınden 100 lıra bısey cıkabılır sporla bırlıkte oda senın yıyeceklerın olur

• Kaldıramayacağın şey yok senin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• 30 gün etki görmeyeceksin.Kendikendine lan bu bir işe yaramıyor diyceksin.

Fakat 40.gün olduğunda Gerçek değişiklikleri hissedeceksin.Zayıfsan sağlam kahvaltı şart.

Kiloluysanda akşam yemeğni kısman yeterli.Protein ağırlıklı beslen.Sabah en az 3 yumurta beyazı ye.Kusma falanda fasa fiso.Eğer protein tozu yada creatin aminoasit tarzı bişey almayacaksan hiç bir sorun yok.

0|1
    0|0
    • O zaman ben hiç acı çekmeden şu anki halime gelmem mucize sanırım :)

• evet acı çekmek gerek bunu biliyorum , istiyorum da..

fakat en iyi cevapta dikkatimi çekti , şu yemek işi..

o kadar gider olur mu sence de

• Kesinlikle Ama Sen Kilo Vericeksen Cardio yapıcaksın.Bu yüzden Protein ağırlıklı beslen.Ama illa et falanm demiyorum.Ucuz yollu beyaz et yatmadan 1 bardak süt.Bunlar ciddi protein kaynağı.Aşırı para harcamaya gerek yok.

• Arkadaşım yaşına bakılırsa pes etmezsin fakat yoğun tempoda hatını sürdürdüğün için sorun olabilir .Bende başlamıştım salona ama en fazla 2 ay dayanabildim.Okul, kurs bide üstüne salon zor olmuştu benim için

Benim tavsiyem daha rahat olduğun bi zamanda başla derim ama yinede senin tercihin.

0|1
    0|0
    • şu para kısmı için sen ne düşünüyorsun

• bence gayet uygun ben 3 sene önce gittim 60 tl aylığı

gayet normal

ama duşu falan var dimi soyuna kabini vb. şeyleri

• bence salona yazılma tempon yoğun askıya al bir süre

protein takviyesi olmadan bir şey olcağını düşünme bunların hepsi paradır

aylık 30-50 lira ise ucuzmuş burada 80 tl den aşağı değil

öyle yemek listesi felan yok öyle proteinli gıdalar yiyeceksin yok kusturur felan yok öyle şeyler

acı ilk başlarda olur sonra zaman ile kuvvetleniceksin...

en son bu tempo sana uygun olmaz çok zorlar...

0|0
    0|0
  • Arkadaşların abartmış fazla.3 gün yeterli olur haftada.Ayrıca yemek listesi de zorlu diye birşey yok.Kusmamak diye birşey yok yani uydurma o.Ayrıca acı filan da çekmiyorsun merak etme.Ayrıca önemli olan salondaki aletler.

0|1
    0|0
    • Acı Çekmiyorsan O idman Boşa Gitmiş Demektir Dostum.Bu İşin Felsefesi Bu.

Acı yoksa Gelişme yok.

• ayda 10 lira mı :)) nasıl bir yer orası..

yemek işi disconun dediğine göre bakarsak yetmiyor.

• Üniversite ama tüm aletler var ve yeri çok iyi.Her şeyi ile dört dörtlük :)Yaa onun yerine sen düzenli beslen üç öğün yemek ye.Ayrıca protein tüketimini de iyi yap.Bazıları protein tozu kullanıyor.Başkalarına danışıp onu da kullanabilirsin ama ben kullanmadım hiç.Yani bir zararı filan var mı pek bilmiyorum ama kullanılması tavsiye edilenden fazla kullanmak çok çok zararlı onu biliyorm.

• dayanbilirsin

0|1
    0|0
  • napcan lan sen kası boşver...

0|0
    0|1
    • dikkat ettiysen kas değil fit vücut istiyorum demişim

lan len li de konuşma ahbabın değil kimse.

• istediğim gibi konuşurum sanane. sonuçta soruyu soran sensin.

Yükleniyor...