Bu ülkenin Ateisti, Deisti, İnanı, inanmayanı büyüğü, küçüğü her şeyi aptalca!

Gerçekten bunları Türkleri aşağılamak için söylemiyorum, biraz gözlerinizi açın, Türk kızlarının anlamsız egoları, Türk erkeklerinin hiç kadın görmemiş gibi ahlaksızca davranmaları. Ne ya bu? Bir taraftan inancını "küfür" ile savunanlar, bir taraftan inancını küfür ile savunana, anlamsızca kopyala yapıştır bilgi makalesi gönderenler. İnsan olamazsınız siz gerçekten kendinize gelin! Ve asıl soruma geleceğim, hiç kendi hatalarınızı görüyor musunuz? Hiç başkasını eleştirmeden önce kendinizi eleştiriyor musunuz?

Güncellemeler:
Aahah bazı aklı başında insanlar gayet mütevazı hoş şeyler yazmışlar onları En iyi cevap verenler olarak bir sınıfa koydum teşekkür ederim. Ama haksız olduğumu düşünen kısım hep bende bir sorun bulmuş şaka gibi, ben ülkenin sorunlarından bahsetmişim onlar benimkinden ben kendimi eleştirme cesaretini bulmasaydım zaten bu soruyu yazmazdım.

Bu arada bana hak veren kişiler teşekkür ederim.

1|0
16|28

En İyi Kız Görüşü

• Eleştirmekten bahsediyorsun. Evet eleştiririm ve bence herkes eleştirmeli de. Eleştirmek gerekli de çünkü ancak bu şekilde duygularımızı düşüncelerimizi açığa vuruyoruz. Lakin bizim milletimiz bunu abartıyor. Sen de bundan bahsetmişsin zaten ama bunun adı eleştirmek değil yargılamak oluyor. Hiç kimse dünyanın hiçbir yerinde birilerini yargılama hakkına sahip değil.Yargılamak Allah'a mahsus. Only god can judge you. Unutmayalım.

1|1
    2|0

Kızlar Ne Diyor 15

• anlattıklarına bakılırsa ben Türk olamam :D

malesef dediklerinin hepsi dogru.

farklı iki düsünceye sahip insan Türkiyede kolay kolay tartısamaz fikirlerini düzgünce anlatamaz genellikle sonuc kavga..

insanlar hep benim düsüncelerim kesinlikle dogru diye düşünüyor bu yüzden hep karsı tarafa kendi düsüncelerini kanıtlama zorla kabul ettirme pesinde kendilerini kanıtlamaya calısırken karsı tarafın haklı olabilecegi düsüncesi akıllarının bir kösesinden bile gecmiyor.

*ben hatalı olabilirim* bunu söyleyemecek kadar acizler.arastırmaktan acizler,sorgulamaktan korkuyorlar (inanclı inancsız herkes için söylüyorum.)

kızlara gelincee kızların çogunlugu fazla aptal dedigin gibi kendilerinni birşey sanıyorlar,her lafa kanıyorlar,kendilerini agırdan satmaya calısıyorlar,duygusallar vs vs vs

erkekleri söylemiyorum bile..

0|1
    1|0
  • Ah, olur mu öyle şey? Asla. Biz sadece insanları yargılamayı biliriz ve çok severiz bunu. Bilip bilmeden konuşmayı. Ahkam kesmeyi. O kadar haklısın ki. Ne lanet bir millet olduk. Gittikçe dibe batıyoruz. Bir şekilde dur demek gerek.

1|2
    1|0
  • Bir kere Tc gelişmekte olan bir ülke,yani yüzyıllarca 1 dinle hatta devletin bile dinle yönetildikten ve sadece 1 yüzyıldan beridir.Bu yasalar değiştiği için insanlar şaşırıyor.

Evet seks Tc.nin afrikası bunda insanların rolü büyük.Ben LGBTT savunucusuyum ve o kadar çok homofobi insan var ki ülkemizde.Bunların hepsi cahillikten kaynaklanıyor.Hala araplara benzemeye calısanlar var onlara sözüm şu aslında keşke kendileri degilde dinleri benzese.

UZUN LAFIN KISASI BU ÜLKEDE ADALET YOK,EŞİTLİK YOK BAŞBAKANINDAN TUTUN HERKES O KADAR GARİP Kİ 2023 E KADAR DA BU GARİPLİK BOZULMAYACAK!

2|1
    2|3
  • çok haklısın dediklerinde

soru da bu zamana kadar gördüğüm en güzel sorulardan 5*

cevap olarak evet kendimi eleştiririm, farkettiğim hatalarımı da düzeltmeye gayret ederim..

0|2
    3|0
  • diğer ülkeler hakkındaki fikrin?

1|3
    1|2
  • Sadece Türkiye'de değil her yerde var böyle insanlar.. Özgürlük dedikleri şey bile ancak başkalarının özgürlüklerini kısıtlayarak oluyor.

0|1
    1|0
    • heryer de böyle değil güzel bayan Rusya da göremiyorum. ama abazalıktan askerde kalan bir usa askeri veya Türk askeri de yapar haklısın ama Rusya ABD ve diğer ülkelerde böyle değil. Orada sekse doyumluluk var. hiç bir erkek orada 28 yaşında bakir(bekar) gezmez. Bir kız illa gelir bir şeyler yaşarlar veya bir erkek bir kızla beraber yaşar. Bizim ülkemizde kol kola gördüklerinde küfür ediyorlar. Gerçi ben de yalnızlar orası farklı bir kavram. her ülkede sapık var bu işi ileri derece de kontrol yok

• Yazdığın şeyin ne yorumumla ne de konuyla alakası yok.

• Her yerde yok abartma. Hristiyanlarda ''Bana zararı yok istedigini yapsın'' anlayısı var. Yani ABD ve Avrupanın çogu yeri böyle değil. Ortadogu ülkelerinde ise sürü psikolojisi var. Oruç tutmayanı dövmeler, aldatanı taslayarak öldürmeler. Maalesef her yer değil ama ortadogunun çivisi çıkmıs

• Burası Türkiye alış buna. İnanı ınanmayanı aptal yazmışsın soru başlıgında milletinin dini, kültür veya yaşam tarzını sorgulamak sana düşmez. Ve insanlar böyle sen dedin diye hherkes değişecek sanki. Başkasını eleştirmeden önce kendını eleştiren biri varsa bul getir kendınde dahil önce bir kendını eleştirdinmi kardeşim sen ?

1|2
    1|2
    • Sana düşmez, bana düşmez. Kime düşecek bayan ego? Eğer ben burada yaşıyorsam bana da düşer sana da düşer, kendi halkı bu ülkeyi eleştiremeyecekse kim eleştirecek?!

• İnsanları değiştirmek bu devirde imkansız .millet kendı kafasına göre yaşıyor. İstediğini yapar ve devlet buna izin verdikce biz ne değişiriz nede iyi bir yere geliriz kardeşim olmuyo işte. Binlerce hırsızı soyguncusu sapık vs var göruyosundur az çok bunları salanlar benım kadar düşünmüyolardır . İnsanlar önce karşı tarafa bakar ve kendıne asla laf söyletmez haklısın ama Müslüman olan biri bile küfür edıyor enterasan

• katılıyorum herkesin dini sana ne ya.

• en iyi soru 10 numara 5 yıldız kardeş=)

0|1
    2|1
  • Evet haklısın kesinlikle katılıyorum.

1|1
    1|0
  • Kişi istediğine inanmak ve yaşamakla özgürdür ta ki başkasını kısıtlamayıncıya kadar ...

0|0
    0|0
  • Her ulkede boyle insanlar var mutlaka. Turkiyede bu problemler daha fazla ama diger ulkelerde de yeni problemler var. Zaten bu insanlar degisilen degil. Nasil gelmisselerde öyle gidecekler. Her insan da yok hatasini anlamak. Bu buyuk 1 sey,

0|0
    0|0
    • katılıyorum.ama her ülke de kontrol var bizim ülkemizde ki gibi herkes ne giyindiğine karşmaz. bana ne ya der geçer çünkü onun bedeni değil onunla ilgisi yok. bizde açlık var o da bizim kültürümüzden geliyor diye düşünüyorum. gerçi kültür de kalmadı da hayırlısı bakalım.

• Bence karismamasi daha iyi. Her kesin kendi özgürlüğü.

• Her yerde yok abartma. Hristiyanlarda ''Bana zararı yok istedigini yapsın'' anlayısı var. Yani ABD ve Avrupanın çogu yeri böyle değil. Ortadogu ülkelerinde ise sürü psikolojisi var. Oruç tutmayanı dövmeler, aldatanı taslayarak öldürmeler. Maalesef her yer değil ama ortadogunun çivisi çıkmıs

• haklısın sen... sagol... eleştırılmıyoruz bol bol elestırıyoruz.. sustum..

1|1
    2|0
  • Ben elestiriyorum diğer insanlardan da ayni şeyi bekliyorum

0|0
    0|0
  • bazı soruları ve bazı cevapları da aptalca onu unutmuşsun

0|1
    0|0
  • Kafamdaki düşünceleri dile dökmüşsün.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Ülkedeki herkese ve değerlerine aptalca diyen birine edilecek en hafif laf "densiz" olur.

Bir toplumun "farklı" değer yargıları, eğitim seviyeleri ya da kültür seviyeleri olabilir ama bu demek değildir ki bunlar aptalcadır.

Bir toplumun tüm kitlelerini ölçüp, biçip, yargılayıp aptalca işler yaptığının hükmünü vermek ne senin haddin ne bir başkasının.

Yazdıkların yalan demiyorum, tüm ülke insanlarını kitleler halinde yargılıyor olmanı densizlik olarak görüyorum.

Sen kimsin ki? Küçük görme babında değil yanlış anlama...

Hem Ateisti hem deisti hem büyüğü hem küçüğü aptalca diye itham edecek yeterlilikte misin?

Bu ülkenin çoğu nedir bilmem ama senin taşıdığın zihniyetin ne olduğunu biliyorum.

0|1
    0|0
  • Üstün bir varlık olsaydın bu yakındığın topluma farkındalık yaratmak için g.tünü yırtıp komik duruma düşmezdin.

"Kendinizin farkında olun, ne kadar kendinizi eleştiriyorsunuz" lafını diyen bir bilgiç(!).

Sen de kendi kendini eleştirmeyi becerebilseydin gelip bu çöplüğe diğerlerini eleştirmezdin. Eleştiri kişinin kendisi tarafından olmalı, değil mi? Ah evet, böyle bir düşünce ile sormuştun (aşağılamıştın milleti) sorunu zaten.

Sevmiyorsan çocuk gibi ağlama, defol kendi mekanını oluştur.

Üst düzey bir kişilikmiş gibi bir de buraya gelip bu zavallılara demeç vermen trajedi.

0|0
    0|0
    • Ahahaa Türk fedaisi seni burada ülkeni översin, dinini översin dışarıda ahlaksızlığın bilyon tanesini yaparsın.

• Türkleri övdüğümü çıkarman da ayrı bir zeka düzeyi tabi.

• Adam haklı beyler..Dağılmayın, okuyup ibret alın

2|5
    3|2
  • Benim kötü bir özelliğimin olması seni eleştiremeyeceğim anlamına gelmez. Eleştiriyi böyle kendine bir saldırıymış gibi almamak lazım. Mantıklı ölçülerde insan kendini düzeltmek için kullanabilir.

0|2
    0|0
  • Kendi hatalarimin samimi elestirilmesine karsi karsi acigimdir farkettirene de geregine tesekur veya ozur dilerim de .

Turkler asagilanmayi hak ediyor. Cunku farkinda degiler . Cogunluk yanlislarda ayni seyi yapilirsa NORMAL zanedilmekte .

Aksini soyleyene de nedense medeni cesareti yoktur goreceli olumsuz tepkisini de uslubunu kaybederek ifade eder sahsilestirir karsinindakini baska turlu ekarete etmeye calisan kucuk beyinler cogunluktatir malesef .

Aziz Nesin in sozleri aklima geldi .

Kendimi bildim bileli elestitirim kendi dinimi bile elestirmis biriyimdir ozellikle yasanan kismiyla ... Diger konudalarda da elestirilmekten hoslanirim .

Turk olmamak boyle olsa gerek ..

1|0
    0|0
  • Ülkemde senin gibi mantıklı insanların olması beni umutlandırıyor, şükür...

0|1
    0|0
  • sorunu cevaplıyım kendi hatalarımı görüyorum biliyorum ve kendimi herkesten daha acımasızca eleştirebiliyorum.Diğer düşüncelerine gelince onlara katılmıyorum ben ülkemi seviyorum kızlar ego lu ise egolu erkekler kadın görmemiş gibi davranıyorsa davranıyor ne olursa olsun bu benim ülkem ve ben ülkemi seviyorum senin söylediklerin de sadece senin düşüncen diğer milletler ülkeler ırklar çok mu masum çok mu sütten çıkma ak kaşık kızlar egosuz erkekler daha ahlaksız ve kişiliksiz değil mi ? onların yaptıkları özgürlük bizim kiler neden değil ? bu ülkenin milletin bir çok yanlışı hatası kusuru var kabul ediyorum ama ben senin gibi bunları genelle vurmuyorum ülkemi de milletimi de çok seviyorum dünyaya bir daha gelsem ve seçme şansım olsaydı eğer yine Türk olarak gelmek isterdim ve bununla gurur duyuyorum...

0|0
    0|1
    • Senin bir kıza tecavüz etmen özgürlük mü şimdi? Aahhaha.

• @Soran

O nasıl bir mantık öyle? Soruyu neye dayanarak sordun? different2 tecavüzün hak olduğunu mu savunmuş ?

• burdan tecavüzün özgürlük olduğunu nasıl anladın şaşırtıcı ? İstersen dünyanın en özlü sözünü söyle senin anlattığın karşıdakinin anladığı kadardır ' sen zaten sınırlarını çizmişsin anlamak gibi bir derdin yok sana hak versinler istiyorsun o kadar.Özgürlük başkasının yaşam hakkı ve özgürlük alanına girmediğin zaman özgürlüktür eğer bunlar olursa adı özgürlük değil farklı şeyler oluyor kardeşim.

• Kesinlikle haklı.

0|1
    0|0
  • yine standart türkleri aşağılamak için söylemiyorum diye başlayıp, türkleri aşağılayan çok hoş bir yazı olmuş...

1-türk kadınları değil, her kadın biraz ego sahibidir. aslında her insan.

2-her erkek cinselliğe düşkündür. türkiyeye özgün bir şey değil. istersen hbo filan bir izle.

3-din tartışmaları hemen her yerde seviyesizcedir. islama, hristiyanlığa ya da din karşıtı düşünceye hakaret eden dolu yayın var. bunların çoğu da batı kaynaklı.

tartışmalar, kargaşalar değil de iki yüzlülük biraz eleştirilebilir. dayatmacı bir toplumumuz var. bireysellikten uzak, kendi kimliğini oluşturamamış insanlarımız var. bunalımlar, buhranlar filan. eleştiriden uzağız, bu konuda sana katılıyorum.

bilimsel anlamda geriyiz. hurafelerin hüküm sürdüğü bir eğitim sistemimiz var. insanlar rasyonellikten hoşlanmıyor. ve riyakarlık biz boyu. iki yüzlüyüz. ben de öyleyim galiba.

0|1
    0|0
  • Hep söylemişimdir tek çözüm nükleer

0|1
    0|1
    • Hayır gerçekten bir şey ilkelse geliştirirsin, işlevsel hale getirisin eğer hiç bir işine yaramazsa yok edersin, bu insanlar ne gelişiyor, ne işlevsel hale geliyor ancak oturdukları yerden af edersin taşaklarını kaşıyarak kendi partilerini savunuyorlar!

• Vay, bunu konuşalım dur ekleyeyim seni.

• o zaman da başlat:D atarlar belkki bir gün.:D

• Adam haklı dağılın beyler...

0|1
    0|0
  • Senin böyle bir eleştiri yapabilmen için tüm dünya ülkelerinde yaşamış olman gerekiyor dostum. Ki bunu yaptığını hiç zannetmiyorum. Birde bana hak verenlere teşekkür ediyorum demişsin. Yazık, ne diyeyim... Ayrıca kültürümüzü beğenmiyorsan topla valizini başka ülkeye sığın.

0|0
    0|0
  • İnsanlar birbirine saygıyı öğrenemediği sürece bu iş böyle gidecek. Beğenmediğimiz amerika'da milyon tane ırk varken herkes gül gibi geçiniyor. Bizde bir kürt bir türkle geçinemiyor, bir ateist bir müslümanla geçinemiyor. Hayretlik ...

0|0
    0|0
  • Peki diğer ülkeler hakkındaki düşüncelerin nedir? Eğer yoksa ezik bir türk düşmanısın çok açık ve net.

0|0
    0|1
    • Ne alakaymış? Ben her ülkeyi eleştiririm. ama öncelikle burayı eleştirmek hakkım bana bu hakkı veren bu ülke de yaşamam.

• Ya hadi hadi söyleyecek laf bulamadın ki ne söyleyeceksin daha?

• ehehe gaza mı gelsem ne yapsam:)) bak bu sefer sondu gülmeye bile gelmicem ona göre:)

• Hyatatında kaç ülke gördğn kaç millet tanıdında geldin burada ahkam kesiosun aga hayırdır? Kadın konusuna hiç girmeyelim istersen çünkü emin ol sen dahil her erkek zaaflıdır o konuda... Burda gelip yalandan yere bilgelik yapmayalım önce kendimize bakalım..

0|0
    0|1
    • Ben dahil olsaydım, bunun hala farkında olmazdım ya*git konuyu değiştirme çabalarına girme ülkende senin gibi yavşaklarla dolu.

• yavşak kere*ına krum senn adam ol g. öt

• sen bunları yazarken herkezi eleştiriyorsun bize kendinizi eleştiriyormusunuz diyene kadar once kendi kendini eleştir ve o eleştiriyi bizimle paylaş...

0|0
    0|0
  • Kusura bakma da genelleme yaparak o aptalca dediğin grupların içine kendini de eklemişsin. Neye göre genelleme yapıyosun? Her yer cahil dolu, bunun ben de farkındayım ama yazdıkların çok peşin hükümlü cümleler.

0|0
    0|0
  • Kendi hatalarimi gordugum anda degistiririm

0|0
    0|0
  • Bunların tek sebebi cemaat akepe..

0|0
    0|1
  • evet empati yeteneğimle övünürüm

0|0
    0|0
  • sana 'evet, haklısın' diyeyim de. senin deyiminle mütevazı olup EN İYİ CEVAP verenler arasına yaz beni.

0|0
    0|0
  • haklı detected! ilticamı istiyom :| !

0|0
    0|0
  • Çok haklısı diyecek söz yok bunun üstüne.

0|0
    0|0
  • beğenmiyorsan çeker gidersin seni zorla tutan yok ya. herkesi bir kefeye koymuş sığ insan.

0|0
    0|3
  • Bu soruda aptalca olmuş hatta ben mükemmelim ama siz değilsiniz gibi birşey senin savunduğun

0|0
    0|1
  • Söylediğinin bir kısmı doğru olsa bile islam dışındaki diğer inançlılar. İslamdan korkuyor. Çünkü doğru olduğu için ve islamda kopyala yapıştır yoktur doğru olan tek olduğu için değişmez hiç bir zaman. Ve bazı düşünceler. Buna kısır döngü etiketi olarak görür... her insanın. Dini meshepi kendine ve yine buna en iyi örnegi FSM istanbulu fetih ettiğinde Constantinede yani istanbulda yaşayanlara dediği gibi herkes dinini inancı bizim şehrimizde himayemizde yaşayabilir...

0|0
    0|1
  • Kemalist düzen ister sev ister sevme. Kemalst düzen dini parçaladığı gibi insanları dünyevişlemnin uçurmuna sürüklemiştir.

0|1
    0|2
  • şimdi sen dedin kafamızda şimşek çaktı ulan biz neymişiz hemen oturup düşünelim

0|0
    0|0
Yükleniyor...