Sherlock holmes ve çıkarım yapma bilmi

sherlock holmes'ü okuyan ya da izleyenler bilir çok büyük ve kesin çıkarımlar yapar sizde buna kapılıpta hiç denediniz mi başarılı oldunuz mu

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben bir kere doğru bir tahmin yapmıştım. şöyle açıklayayım :)

Arkadaşıma dün gece üşüdüğünü söyledim. Bunu şunlara dayanarak söyledim;

1- Kolunda bir sinek ısırığı izi var. (Arkadaşımı dün akşam görmüştüm, o zaman yoktu.)

2- Demekki uyurken pencereyi açık bırakmış.

3- Dün gece hava çok soğuktu.

ve "facebookcomhytsnzl18" arkadaşın "tahmin" sözüne takıldım ben. Sherlock holmes Dörtlerin İmzası'nda şöyle der : "Ben hiçbir zaman tahmin yürütmem. Tahmin, korkunç bir alışkanlıktır. İnsanın mantık melekesinde ağır tahribatlar yaratır."

0|0
    0|0
    • sen belli ki hayranısın bu konu hakkında daha çok konuşmak isterim tabi istersen :)

• çıkarım ypama diye bir bilim yoktur sherlock tümden gelim yöntemiyle dogru bilgiye ulaşmaya çalışır..

0|0
    0|0
  • o filmi ben de çok severim o adamı ve o film serisini ama film sonuçta. Adamda müthiş zeka var hep tutan tahminleri var. Bu sadece filmlerde olur. Güncel hayatta bunun örneği "ben demiştim" olur.

0|0
    0|0
    • ya mutlaka onun kadar başarılı olunmaz ama ufakta olsa buna benzer şeyler yapılır ellerinden veya duruşundan ya da başka ip uçlarından hangi mesleği yaptığı kesin olmasada anlaşılabilir bence

• Denemek lazım ama çok zor

• bu kadar güzel bişey kolay olamaz diye düşünmekte lazım :)

• Uf he yaa hastayim o karaktere. Sirf biraz bilgi sahibi olmak icon ne kitaplar okudim ya :)

0|0
    0|0
  • Benim konusmama gerek var mi?

0|0
    0|0
Yükleniyor...