Yine uyuyamadım genşler

Kafamı yastığa her koyduğumda aklıma tek bişey geldi. Bugün ya da dün gazete bir haber okudum, adamın biri inşaat işçisi 3 çocuğunu ve eşini bıçaklayarak canice öldürmüş, sonra en büyük çocuğunu da okuldan alıp 7 ya da 11. kattan atmış ve kendisi de atlamış anlayacağınız cinnet geçirmiş. Sebebi ise işsizlik. Rastgele kantine gittiğimde ise yine haberlerde bu olay vardı. Annesinin feryadını görmeliydiniz. Benim gibi bir öküzün bile gözleri doldu bu olay karşısında. Bugün başka bir şey daha gördüm bilbordlarda. Bir sürü seçim kampanyası, ''Lafa değil icraaata bakarım''

''Yavaş gardaşım yavaş geliyor Mansur Yavaş''vs. Normalde kulislerde göremeyeceğiniz kelimeler bunlar. Gardaşım mı ıyyyy kıro derler adama. Ama seçim zamanı halktan görünmek için nasıl da güzel kullanmış çakallar. O 4 tane yavrunun o ananın babanın suçu neydi acaba? Bilbordlara, seçim kampanyalarına giden paralar onlara mı gitmedi acaba? Hani Akp Allahın isteklerini yerine getiriyor ya Allah nerde? Çok sevdiğim bir filmde ''Ne kadar yoldan sapmışsınız böyle? İnsanlığa, doğruya ne oldu? Umarım bir tarafınıza kaçmıştır'' diyor. Parti sempatizanlarına sorarım şimdi vicdanınız nerede? Nereye kaçtı?

Not: İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz

0|0
10|6

En İyi Kız Görüşü

• İşsizlik ve bunalım sonucu tedavi gören biri bunu ailesine ve kendisine yapmış.

Çok üzüldüm, geride kalanları da yaktılar

Kendileri kurtuldu mu acaba bilemiyorum...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• bu şimdiki hükümetle alakalı birşey değil.

Daha önceki hükümetlerden gelen, daha doğrusu bitmek bilmeyen bir acı durumdur.

Hükümet her daim halkın yanında görünmeye çalışıp aslında arkasından iş çeviriyor. Yok bilmem ne lobileri yok bilmem ne faizleri, krizler falan filan. Hepsi uydurma aslında. İnsanlar onlara muhtaç olacak ki, bir kömüre 2 koli yemeğe oy alsınlar.

Ha birde şöyle bir durum da var. (o haberi bende izledim ve o aile için söylemiyorum bunu) ancak ülkemizde işsizler kadar da iş var. Ciddi anlamda işçi arayan işyerleri var. Ancak bizim insanımız iş de beğenmiyor. Şimdi sen dersin kim asgari ücretle çalışır diye.. İhtiyacı olan herkes çalışır.. Ki iş arayanların çoğu da vasıfsız. Haliyle vasıfsız adam kalkıp 1500tl maaş beklerse ülkemizde işsizlik olması çok normal.

Ben işsiz kaldığım dönemde sırf yeter ki para alabileyim diye ilk ay 400tl maaşla çalıştığımı bile biliyorum.

0|0
    1|0
  • istihdam garantili meslek edindirme kursları eğitecek insan bulamıyor. gitseydi.

ah vah diye başlayıp gene akp ye suç bulma derdine düşmüşsünüz. devlet o kadar istihdam garantili kurs açıyor daha ne yapsın ?

bir baba bile evlatlarının isteklerini her gün görse dahi bilemezken devlete yüklenmek saçma. tüm imkanlarını zrlasaydı illa bir yerden iş gelirdi ona.bulduğu işleri beğenmiyorsa o ayrı mesele ...

gerçi baştaki chp olsaydı ve aynı olay yaşansaydı gene aynı şeyleri dermiydiniz bilemem ..

0|0
    1|0
  • Ben de haberlerde aksam dun gordum ki, bir baba 2 yasindaki cocugunu oldurmus, sirf ona benzemiyor diye :(

0|0
    0|0
    • Soruyu soran insan burada boyle ' yine uyuyamadim genşler' basligiyla felsefe bocdan yaptigini sanat uzaktan bakan, bende oyle sanmistim ama gordumki sen insanliktanda bilgelikten de nasibini almamissin asa bu bir hakaret degil uyaridir . İnsanlarin diger soru cevap formlarinda gordugm kadariyla dinine mezhebine bok at sonrada vicdan ve adalet ahkami kes buralarda vayyy beee! Bu ulke senin gibi akepe zihniyetlerini barindirmak istemiyor disin baska siyasi ama icin akepe.

• Guzel bende tam bundan bahsedecektim bir sorunun cevabinda kaldirdilar cok uzucu kimi para sikintisindan cinnet gecirir kimi 30 milyon dolari saklamanin yollarini arar

0|1
    0|0
    • insanın kanı donuyor lan, 4 tertemiz çocuk ölmüşken adamlar hala Mansur denen gavatın melih denen yavşağın adını ağızlarına alıyorlar

• Allah islah etsin hepsini ulkenin hali perisan issizlik yok is begenmiyorlar diyen iktidarin hic mi ici sizlamayacak simdi ama nerde koltuk sevdasina dustu hepsi

• Allah nerde mi sordun ?

0|0
    0|0
  • allah nerede diyorsun, isyan ediyorsun. inanmak neden bu kadar zor. inanırsan bu güçsüz olduğun anlamına gelmez. bir allaha ihtiyacım yok diyerek hiç ediyorsun kendini.

0|1
    0|0
    • BEnim Allah belamı versin beni bırak adama çocuğa yazık :'(

• Yahu inanasım yok mantıklı gelmiyor, niye inanmam için zorluyorsun, ben sana değerlisin desem hiç bir ideolojini eleştirmem öyle kabul ederim, sen niye beni öyle kabul etmiyorsun?

• Seni olduğun gibi kabul ettiğim için sevdiğimi söyledim insan sevdikleri kendi gibi düşünsün istemez mi,

• Emzik veriyorlar kandiriyorlar bizde emiiyouz hic sorgulamadan ekran karsisinda issiz kalmis tm cinnet tm cinayet tm ama bu siyasi gündem degil güncel gündem. 75 milyonun 1 milyonu ölse hepsine tektek rahmet mi dileyecek. Ya da doğsa gözün aydin mi diyecek. Herkese polis verse polislerin basina kimi dikecek. Anne cinnet saatlerinde polisi arasaydi o zaman devletin polisi suclu olurdu gelmemekle. Ama polis gelmis ve görev tamam. Devletin tek ypacaği millete psikolojik destek sağlamak. Her gecen gun biri ya da 10 u 20 si cinayetle ölüyor. Teroristi ise alirsa halk issiz kalir. Halkin huzurunu bozar milletin gucunu dusmanlara cekmeli ya da halkini krize sokmamali calmamli. Biri cikip su dogrudur dese ertesi gun kaset cikiyor. Elinde guc olan herkes aynidir. O guce gercekten sahip olunca kendini dusunursun sadece. İnsandir oda. Cok karsiysaniz oy vermeyin ya da siz aday olun. Cevrenizden biri olsun ya da. Devlet guctur gucunu kaybederse millet kaybeder. Ben dsnuyorum kime oy vereceğm?

0|1
    0|0
    • Şu yazdığım basit cümleyi bile anlayamayanlar var ya of of ben ölem Allah benim belamı versin

AMİN

• konu nerden nereye geliyor yav, konuştuk seninle bunları ama

hadi iyi geceler ^^

• sizede iyi geceler.

• Akp nin suyu kaynadida bitti artik

Buhar olmak uzere..

Calip cirpmakla hak yemekle sulaleyi zengin

Etmekle allah yolunda olmak degil kendi yollarinda bile olamazlar olamadilarda zaten sulari kaynadi... Ama birtek sunu cok iyi biliyorum benim oy verecegim partide basa gelse yine bunlarda basa gelse hangi siyasetci olursa olsun guzel vaatleri sadece secilip basa gelene kadar sonrasinda hep kendilerine calip cirpar yuruturler kendi karinlari doyup sirtlari pek oldugu zaman herkesi oyle sanarlar bu devir boyle geldi boyle gider ne aclik ne sefillil ne yoksulluk umurlarinda olmaz neden binalara arsalara veya mechul yerlere buyuk yatirimlar reklamlarina cuzi miktarda paralar harcaniyorda disarda yatan insanlar hakkinda sosyal sorumluluk projelerine destek ve yatirim yapilmiyor hic adilce degil bu..bu nasil vicdan eve sigmayacak kadar olan o milyondolarlarinin ceyregini bile bu gibi islere harcamayan yaratilislar iste bu cinnet geciren caresiz insanlarin katilidir.

1|0
    0|1
  • Hangi film o

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• şimdi suçlu kim ?

ailesi katleden o adam mı?

cinnet geçirmesine sebep olan karısı mı?

durumunu yetkililere bildirmeyen yardım etmeyen yakınları mı?

yoksa o hale gelmesine sebep olan düzen mi?

adalet sadece mahkeme salonlarında söylenen bir söylem mi?

yoksa adalet sadece kanun değil sosyal yaşamın en büyük hak olan yaşam hakkının bir insanda olması mı?

nedir adalet bu cinnet olayı mı?

yoksa bu haberi okuyup 2 dakika vah vah demekle mi adalet sahibi oluyoruz ?

İnsansız adalet olmaz

Adaletsiz insan olur mu?

Olur, olmaz olur mu!

Ama, olmaz olsun...!

3|1
    0|1
  • O habere ben de çok üzüldüm. Dediklerine de bir nokta hariç katılıyorum Cemil başkan. Allah nerde demişsin. Allah her yerde. Merak etme sen, ahiret bunun için var. Ayrıca Allah'ı ne kadar anladık ki, Allah nerede diye fütursuz bir soru sorabiliyoruz ?

0|0
    0|0
  • olur arada öyle uykusuzluklar

0|0
    0|0
  • Soruyu sabah bidaha sor cemcan

0|0
    0|0
  • dünya adil değil kardeş çok haklısın bende üzüldüm şimdi.

0|0
    0|0

• git uyu

0|0
    0|0
Yükleniyor...