Evliyken arayan eski sevgili...

Arkadaşlar kafamdan atamıyorum lütfen şu derdime çare olun.

8 yıldan sonra ayrıldı benden, mutsuzum dedi, evlenmek istemiyorum dedi. Ayrıldıktan 6 ay sonra iş yerindeki bir kızla çıkmaya başlamış. 1 yıl içinde nişanlanmışlar. 6 aydır da evliler. Ayrıldığımızdan beri konuşuyorduk sadece telefonda ama. Uzak şehirlerdeyiz. Benden evlendiğini saklamış, ''söyleyemedim, çok üzgündün diyemedim'' diyor. Doğum günümde, 14 Şubatta, yıldönümümüzde hep arıyodu. Ben evli olduğunu öğrenince elim ayağım tutmaz oldu. Fotoğraflarını gördüm, olduğum yere çöktüm kaldım. Açtım telefonu neden dedim. ''Neden beni oyaladın?'' ''Vicdan azabı çekiyorum'' diyor. ''Seviyo musun onu'' dedim. ''Seviyorum'' dedi. ''Mutlu musun'' dedim. Cevap yok.

Bu konuşmanın üstünden 2 gün geçti. Uyku uyumadım, yemek yiyemedim. Moralim sıfır. İkinci defa terk edilmişim gibi sanki. Ayrılsak da hep sesini duyuyodum, özledim diyodu, anılarımızı anlatıyodu... Hepsi vicdan azabından mı sizce?

Özellikle erkeklere soruyorum, kendinizi onun yerine koyun; bu şekilde terk ettiğiniz bir kızı 2 yıl boyunca sadece vicdan azabından mı ararsınız?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• ben anlamıyorum bu insanları,terk etmekle egolarını mı tatmin ediyorlar,maneviyat,emek,sevgi,ahlak bu kavramların içi boşaltılmış bencil ve doyumsuz,vefasız,sadakatsiz kişiler tarafından... kırık kalpler durağı olmuş; sokaklar ve caddeler, elleri cebinde gezen yalnız, yüreği incinmiş insanlarla dolup taşmış neredeyse...geride bir enkaz bırakıyorlar keşke sadece ayrılık olsa adı,bu kadar kolay olmamalı yüreğinin penceresini sonuna kadar açan insanları yarım ruh ve yarım bedenle geride bırakmak...

2|0
    0|0
    • Yazarak bazı şeyleri ifade etmek çok zor. Benim ne arkadaşım kaldı çevremde ne işim. Ayrıldığımızdan beri ruh gibiyim. Belki bir gün geri döner, ne de olsa arıyo diye düşünüyodum. Darmadağın olmuş durumdayım. Düğünlere katılamıyorum yüreğim kaldırmıyor, dışarı çıkmaz tahammül edilmez biri oldum. Dediğiniz gibi sadece enkaz.

• Teşekkür ederim güzel sözleriniz için. Ayrılık eskisi kadar acıtmıyodu, güzel anılarımı hatırlıyodum sadece ama bu hem evlenip hem beni kandırması, umut vermesi beni ikinci defa yıktı. Allah kimseye yaşatmasın.

• rica ederim sonuçta insanız ,derdinize bir nebze de olsa ortak olabildiysem ne mutlu bana,yaşayan biliyor düşenin halinden,kandırıldığınızı düşünmeyin o kandırmış kendini,aradığını bulamamış eşinde sizi can yeleği gibi görmüş,siz duygularınızı gizlemediniz ,doğru ve dürüstçe yaşadınız bırakın o düşünsün vicdanıyla başbaşa kalsın,bir kemik iki defa aynı yerden kırılmaz,o yansın sizi kaybettiğine siz kaybetmediniz.

Erkekler Ne Diyor 10

• Senin onu sevmen, ona değer vermen hoşuna gider, egosunu tatmin eder , sırf bunun için seni arayıp gururunu tatmin ediyo olabilir.Ayrıca senin üzülmen yersiz bence düşünsene 8 yıl birini olalıyo, başka biriyle evleniyo sonra ona da sadık kalamıyo.Karaktersizlik diz boyu.

1|0
    0|0
  • : ( çok kötü şey yaşamıssın.. :( sorgulamamaya bak neden diye sorular sorma kendine allah yardmcın olsun :(

1|0
    0|0
  • aramam. unutamadığım başkasında bulamadığım birşey varsa ararım en önemlisi içimdeki sevgiyi bitiremediğim ararım.

muhtemelen senin eski sevgilinde de durum böyledir diye düşünüyorum. psikolojisi zor durum üzüldüm senin adına

1|0
    0|0
  • Seni çok iyi anlıyorum çok adice bişey yapmış dayanışması hazmetmesi gerçekten zor ama sen onu unutacaksın bir şekilde o da Allahından bulacak, inanma şerefsizin hiçbirşeyine sakın acımada, ben sinirlendim buradan ya

1|0
    0|0
  • Seninle 8 sene geçirmiş ve sıkılmış ki başkasıyla evlenmiş ama alışkanlık olmuşsun.

1|0
    0|0
  • zaten sevse değer verse senle evlenirdi canım gerisi boş bence üzme canını iyi olmuş seven erkek sevdiğini üzmez

1|0
    0|0
  • Elde edemediğim için arardım

1|0
    0|0
  • İnsanlar gider anılar kalır bir bağ kurmus kafasında

0|0
    0|0
  • nerde yaşıyosun sen?

0|0
    0|0
    • Neden sordun?

• hep çivi çiviyi sökere inanmışımdır da, yeni insanlarla tanışman gerektiğini düşündüm, belki aynı şehirdeyizdir dedim işte

• bence vicdan azabı. nedenine gelirsek senden ayrılmadan önce o kızı bulmuş gel zaman git zaman evlenmişler. sonrada gelen gideni aratır dedikleri bu olsa gerek seninle kurduğu hayaller geliyordur aklına. emin ol karısını öperken bile senmişsin gibi öptüğü bile oluyordur. ama bu saatten sonra yapacak birşey yok onun sana ulaşmasını engelle.

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kendi hayatına bak canım sen kendi yoluna baktıkça daha da pişman olacaktır senin hayatına devam ettiğini gördükçe kafası dank edecektir erkekler böyle canım benzerini yaşadım 7 yıl sevdim arada çıkıp çıkıp ayrıldık o ayrıldı evlenmeyi düşünmüyorum diyordu son çıktığımızda evlenme teklifi etmişti cinsel isteklerini reddettim diye terk etti 3-4 ay sonra birini buldu 1 yıl sonra da evlendi ve ben onu unuttum unutamam diyordum hayatımdaki tek kişiydi karşıma biri çıktı ne onu seviyorum evet çok acı çektim ama her şey unutulurmuş unutmak derken duyguların yok olması yoksa hiçbir anı silinmez hafıza kaybına uğramadıkça

1|0
    0|0
    • İnanamıyorum bana da evlenmeyi düşünmüyorum diyordu! Meğer o sıralar nişanlanmış bile. Beni böyle oyalamasaydı ben bu kadar kötü hale gelmeyecektim. Başkası var demek bu kadar mı zordu? Senin adına çok sevindim umarım ben de bu kadar güçlü olabilirim.

• Ben de çoğu geceler düşündüm. Ölüm çare olur mu? Bu acıyı dindirir mi diye... Hep arayacak diye umutla bekledim. Taze kaldı acılar. Bana bir şey olursa tek sorumlusu o. Hayatımı cehenneme çevirdi.

• Ben de hep bekledim bekledim sonra nişanlandığını evleneceğini öğrendim ne kadar acı çekmiştim ama gerçekten değmiyor :D yazlık komşusuyuz yazın görsem çocuğuyla umrumda değil :)))

• Yalan canim yalan, bu kesinnikle vican azabindan degil.

Adam seni unutamamis! Esindede aradigini bulamamis

Hala seni seviyor

Böyle erkeklere yaziklar olsun 2 kisininde hakkina giriyor

2|2
    0|0
    • Ben de böyle düşünüyodum ama... Hiç mi içi acımaz insanın? Ben hiç bir zaman kötü niyetli olmadım, o ne dese inandım, güvendim. Evlenmişsin hayırlı olsun dedim hayır evli değilim dedi ilk önce düşün. Fotoğraflarını gördüğüm halde. Diyememiş bana. Arayıp özledim diyordu ama, sen hep aklımın bir köşesindesin diyebiliyodu. Hayatında biri var mı diye soruyodu her defasında. Ne düşüneyim bilemiyorum artık akıl kalmadı bende.

• Beddua etmedim ben ona. Ne istersen söyle hak ettim demişti. Etmedim ama, Allah biliyo içimin ne kadar yandığını. Benden sonra annesi babası ayrılmış. O kızı kaçış olarak gördü belki de. Bilemiyorum.

• çok doğru bir yorum. +1

• Onun ne için aradığı önemli değil önemli olan senin 3.kişi olmaman kendini o kadının yerine koy bırak ne halt ederse kendine etsin dengesiz doyumsuz biri ondan ayrılıp sana gelse yine başkasına gider

1|0
    0|0
Yükleniyor...