Sinirim bozulduuuuu ! :( Siz nasıl başardınız ?

Arkadaşalr önlisans için kpssye hazırlanıyorum dersaneye gidiyorum. Tarihi anlıyorum ama çok unutuyorum ya. Şu toprak hangisinde kaybedilmişti yok su savas nedeni hangi savasın nedeniydi. Çok unutuyorum. Bunu nasıl başarıcam. Güzelde çalışıyorum aslında bir konuyu çalışmıyım direk unutuyrum

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• tarihi masal gibi okursan olayları hikaye gibi canlandırırsan kafanda daha kalıcı olabilir

onun dışında tarihler sebepler sonuçlar diye aklında tutmaya çalışırsan zor

kısa kısa notlar alabilirsin

odanda oraya buraya notlar yapıştırabilirsin bir de birine anlatmaya çalışabilirsin

ezberlemeye değil anlamaya çalış

1|0
    0|0
    • Birine anlatmıyorum ama kendi kendime yüksek sesle anlatıp telefona ses kaydı yapıyorum sonra onu dinliyorum eksiklerime bakıyorum bunların hepsini yapıyorum ama sorun soruyu çözerken hepsini birbirine karıştırmamdan kaynaklanıyo. Bunu nasıl aşıcam bilmiyorm

• şöyle düşün

biri bir olay anlatıyor sana sende dinliyorsun hikaye gibi

sonra başka biri soru sorduğunda konuyu aynen anlatabilirsin ya da kaçırdığı yerleri anlatabilirsin

bu ezberlediğin için değil anladığın için olur

o yüzden diyorum hikayeleştir ezberlemeye değil anlamaya çalış diye

o zaman aklında kalır soruları rahat cevaplarsın

sinirlerini de bozma çabucak, eyvah olmadı kahretsin vs. deme daha zaman var olmadıysa tekrar çalışırım diye rahatlat kendini

• Anlatmak istediğini daha iyi anladım şu an çok doğru.. Çok teşekkr ederim mantıklı dediğin gibi yapıcm

Erkekler Ne Diyor 2

• Tarih okuyan biri olarak sölüyorum... Tarihi aklında bir film gibi kur... akşamları yatmadan önce konu anlatımlı kitabı al eline gir yatağına oku öyle uyu... Çılgın Türkler kitabını da okursan osmanlının yıkılışı,kurtuluş savaşı ve cumhuriyetin kuruluşundan soru kaçırmazsın

0|0
    0|0
    • Kitap okuyorum en azından dediğin kitabı okuyayım çok sağol.

• bir de lise tarih ders kitabı bul onlarda çok basit ve akılda kalıcı inşallah başarırsın

• İnşallah ya çok teşekkür ederim.

• bende türkçe yapamıyorum mesela..! Çok çalışanacan dstm..! Başka çaren yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ezber yaparken ben sürekli yazıp tekrar ederdim. Sende sürekli aynı seyleri yazıp oku. Aksam uyumadan önce tekrar edersen daha fazla akılda kalmasını saglarsın.

0|0
    0|0
    • Bende yazarak çalışıyorum öyle öylle bazı bölümlerini iyi kavradım zaten. Ezberimde de var halbuki herşey dilimin ucunda sanki ama aklıma gelmiyormuş gibi. Karışık anlattım ama umarım anladın :)

• Kodlama yöntemını denedın mı? Bunun gıbı link

• Evet onları duvarıma yapıştırdım renkli kağıtlara yazdım

Yükleniyor...