Erkekler neden zeki ve güçlü kadınlardan pek hoşlanmazlar?

Biraz genelleme yapmış gibi olabilirim ama erkeklerin tümü almasa da çoğunluğu kendine yetebilen kendi işini kendi halledebilen kendi ayaklarının üzerinde durabilen kadınlardan hoşlanmıyorlar...kadının daha geri planda olanını ve zayıf karakterli olanını seviyorlar...bunun nedeni sadece koruma iç güdüsü mü ?

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• Genel olarak söylediğiniz doğru. Toplum ve geleneksel kültür tarafından kadın ve erkeğe verilen roller ve yüklenen imaja bakarsak, sözde erkek güçlü, kadından üstün şişirilmiş bir egoya sahiptir. Öte yandan bu şişirilmiş erkeklik her erkekte gerçekte o olmadığını bilinçaltında barındırır ve beraberinde yoğun bir kompleksi taşır erkekler. Sürekli erkekliğini diğer erkekler ve kadınlar üzerinde kanıtlama kaygısı taşır, ya da saklanma...

Kadın için de durum farklı değildir. O da aynı kültür ve kafa yapısı ile yetiştirilmiş, erkek modeli de kadın modeli de kabul ettirilmiştir. Erkeği ya gizliden gizliye yönetme eğilimindedir ya da itaat etme. Yine de erkeğe oranla bastırılıp kalıba dökülmüş cinsel kimliğine daha fazla tepkilidir. Günümüz kapitalist toplumunda ucuz ve kolay emek gücü olarak iş hayatına sokulmasıyla ekonomik özgürlüğünü kazanan kadınlar, klasik rollerinden sıyrılmaya çalışıyorlar. Ama bir çoğu bunu yine erkek kafası ile yapıyor.

Yine yetiştiriliş biçimleri gereği erkek sorumluluk almayı sevmez ve sorumluluklarından kaçar. Çoğu erkek için sorumluluk eve ekmek getirmekle biten bir şeydir.

Sorumluluktan ve zordan kaçmak erkeğin davranış biçimidir.

Böyle bir toplumda zeki ve güçlü bir kadın, erkeğin komplekslerini kabartan, onu zorlayan ve yeni sorumluluklar yükleyen bir şeydir.

Farkındalıkları artan, eşitlik ve özgülük kavramlarını kafasında geliştiren erkek zeki ve güçlü kadınlara ilgi duyar.

Kendi adıma söyleyeyim, beni ancak zeki ve güçlü kadınlar etkilemiştir. Ama tüm düşüncelerime rağmen onlarla yaşamak hep zor gelmiştir.

İnsanlığın bu konuda alacağı çok yol var. Hele bizler bu konuda hayli geri bir coğrafyada yaşıyoruz.

Erkeklerin zorluklarında söz ettim. Siz kadınlar içinse hayat kat ve kat zor. Kolay gelsin.

Güzel soru...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Hayatıma girecek kişi benden zeki ve kültürlü olmalı. Bana, bize katkı sağlayabilmeli. Her dediğime tamam derse o ilişki yürümez. Çünkü bana bağımlı olmuş olur. Oysa kendi fikirlerini sunmalı, farklı bakış açıları yaratmalı. Birlikte tartışabilmeliyiz neyin doğru olduğuna. Bana muhtaç olmamalı hayatını devam ettirebilmek için. En önemli sorun da budur ya geçmişten beri. Kadınlarımız iş hayatında sınırlı yer bulduğundan hep erkeğe bağlı konumdadır. Aile içinde bir sorun olsa aman aç kalırım düşüncesiyle ayrılamıyorlar. Bu özgürlüğü olmalı kadının. Erkeklerin çizdiği sınırlar içinde yaşamamalı hiçbir kadın. Daima konuşmalı, daima fikir beyan etmeli, tartışmalı, öngörüde bulunmalı. Öyle sus pus ne desem itaat edecek karakterde birisini sevmem, hayatıma da almam.

0|0
    0|0
  • Tabi bu benim için gecerli değil,

ama bunu isteyenler, üstün olmakla daha özgür olmayi amaclarlar,

Kendisine hesap sorulmasini ve kisitlanmayi istemezler.

Tabi daha da kötüsü, erkegin egemen oldugu toplumumuzda kadina karsi üstünlük erkek olmanın gereğidir.

0|0
    0|0
  • Kendimi öyle düşünen hemcinslerimin yerine koyarak bir varsayımda bulunayım.Erkekler dört dörtlük kadın istemez çünkü kadını kendi tamamlamak ister bir nevi koruma içgüdüsü.Kendine yetebilen bir kadına erkeğin pek desteği olmaz ve erkek dişisine faydalı olmak ister :)

0|0
    0|0
  • Onu kendileri daha iyi cevaplar, o dediğin kızlar o kadar burnu havadalar ki kendilerine erkek yakıştıramıyorlar. Ayrıca kız dediğin cilveli, nazlı, kibar olmalı güçlü duracam derken erkek gibi duran kızı kim ister.

0|1
    0|0
  • Fazla sesiniz çıkıyor zaten, size makam mevki verince şaşırıyosunuz. Buna katlanabilecek bir erkek zor.

0|0
    0|0
  • Aksine kendine yetebilen,kendi ayakları üzerinde durabilen,güçlü kadınlardan hoşlanıyorum.Evlilikte Bence kadın çalışmalı. Ne kadar kazandığı önemli değil önemli olan kendisini güçlü söz sahibi hissetmeli böylece birlikte iyi kararlar alırız. :) tabi Allah korusun evlenmek istemiyorum =)

0|0
    0|0
  • Erkeklerin kendisi için yarışıyo olmamasına anlam veremeyen kızların uydurğu bahane o. İnanma

0|0
    0|0
  • bu her erkek için geçerli değildir. ben arayıpta bulamadığım şeydir zeki ve güçlü kadın...

0|0
    0|0
  • bu durumun göze sokulması hoş değil bir kız zeki ve güçlü diye bir kızla çıkmadım güzel yüzü var alımlı diye çıkmışımdır o da ayrı konu

0|0
    0|0
  • Zeki ve Güçlü kadınlar kolay elde edilmez ve zordur erkeklerinde o kadar zaman harcayıp emek verip sonucunda 1 s3x konusuna bile giremiceğini düşündüğü için en başından vazgeçerler..

0|0
    0|0
  • ne alaka çok bilen çok konuşur bunu bilmiyormusun birde onun tripleriyle ugraş yok şöyle oldu yok bu böyle dedi zaten normal zamanda hiç susmuyorsunuz birde çok zeki ve güçlü olunca neler olur tahmin et...

0|0
    0|0
  • kadın zaten her zaman üste çıkma meraklısıdır. o saydıklarını da üzerine eklediğin zaman çekilmez olur :D

1|0
    0|0
  • yoo zeki kadını severim.Fakat çoğu kendini zeki zannediyo oda ayrı bir mesele

0|0
    0|0
  • Egoist olduğumuz için kısa ve öz

0|0
    0|0
  • sorgulanmak hesap vermek istenmediğinden olabilir zeki kadın sorgular..

0|0
    0|0
  • Benim sevgilimin ya da karımın benden zeki olmasını isterim

0|0
    0|0
  • Ben pek zeki olmadığım için bu tipleri severim (:

0|0
    0|0
  • Yanılmışsın canım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Zeki kadınla başa çıkmak zor olur, birde hem güzel hem zekiye iş dahada çıkmaza girer. Karıştırdıkları haltlar ortaya çıkar ondan D:

0|0
    0|0
  • kadnlar ereklere papucu ters giydirirler ama çok akıllı çok sezgisel çok dikaktl,i erkeklerde var dikakt etmek lazım çok daha iyiyim diye kendinden emin olmamak gerekir herzamn

0|0
    0|1
Yükleniyor...