NişanIımın aiIesine nasıI davranmaIıyım?

merhaba ben 25 yasında bir kızım ve 5 aydır nişanIıyım,nisan üzeri biz bir durum yaşadık ve sonunda görümcem ve yengesi çok uzakIasti önceden çok iyiydik şimdi 5 aydır kardeşi ve yengesi hiç evine dahi davet etmedi oturmaya,

3 yiİdir çıkıyorduk ve nisan zamanı nişanın heyecanını yaşamak için önce isteme sonra nisan oİsun dedik ,bununİia ıIğıİi de yengesini abİam gibi görürdüm ona danıştık fikir aImk maksadıyİa ve o da aynı gün yapın dedi, biz de dedik ki aynı gün oİiursa nişanın heyecanını anİayamayız, istemeyİe arada kaynar gider diye 50 kişiye birden kahve yapma durumunda,o da bana tepkiİi bir sekiİde vaİİahi canım yapıcaksın dedi.

Ben şaşrdim ne oidüğünü ,nişanIım da tepkisini gördü ve o da şaşırdı ,ben de o gün dedim ki abİa sen bizi yanIis anİadın konu kahve yapmak değiİ tabii ki yapacağız fakat ikisi aynı gün oİursa kahve yap bekİe et nişanın eğİencesine zaman kaİmaz dedim usIıubunca ve o da bozuİdu,

bu durumdan snra istemeye geİdikİeri gün ne kardeşi ne de yengesi hiç yardıma kaİkmadı,istemeden hiç birşey anIıamadım 15 dk oturabiİdim o gün sadece,

uzun Iafın kısası ben beni 5 aydır hiç evine davet etmeyen bu insanIara artık nasıI davranayım,guİer yüzİie birçok kez soyİedim gitmek istediğimi ve çeşitİi bahaneİer duydum hep caİisyrum vs.ben aiİe oİmak istiyorum ve bu durumda ne yapmam gerekir,her yoİiu denedim ne yapacağımı şaşırdım Iıutfen cevap verin bana..

0|0
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• Ekstra bir şeyler yapmanıza gerek yok. Çok samimi olmayın çok da resmi durmayın. Mesafeyi korumak her zaman iyidir. Herkesin karakteri farklıdır. Yaşadıkça tanıdığınız insanların değiştiğini göreceksiniz. Belirli bir mesafeyi koruyun derim. Hem bu arada yapacağınız gözleme göre davranışınızı da güncellersiniz.

2|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Öncelikle nişanlınla konuş dene onu ona danış bu işi tepkisine bak sonra sana tüm iyi niyetin ve hoşgörüne rağmen soğuk davranış ve sözler sarfeden bahsettiğin kişi vb. olsun onlara karşı nişanlının tutunacağı tavri belirle seni ezdirmesin şimdi tamam deyip sonra caymasın eğer Allahtan korkmuyor ya da dini bilgisi yoksa size soğukluk büyüsü ya da cin musallat ettirmeye kalkabilir herhangi bir sıra dışı gidişatta bunuda aklında tut tedbir al bir şey ikram eder ya da yollarsa yeme evine sokma bunlar şakaya alınacak hayal ürünü ihtimaller değil dinen araştır var peygamberimizede yapılmış büyü s.a.v efendimize olumsuz davranan bu vb. insanlara bir kere sadece uslübunca konuş niyetini açıkla ama devam ederlerse o zaman seviyeni sözünü esirgeme kısa ve öz nokta atışlı ve cevab veremeceği sözler ve bakışlarının sertliği ile duruma göre gerektiği kadar karşılığı veririm oyuncak yok karşında ya da aciz biri...

Ailesinede niyet kişilik konuşma hareket ve samimiyetlerine ve dedikelri ile yaptıklarının olumlu yönde ve kalıcı olması halinde iyi davran ama dozunda abartma nişanlında senin haklı olduğun konuda yanında yer alsın anam babam akrabam deyipte tepki vermesin aksi halde evliliğin psikolojik işkenceye döner hayırlısı.

1|0
    0|0
    • nısanIım kesınIıkIe ınkar edıyor,yengem de kardesım de senı sevıyor dıyor ve bu konuda sert tepkı gordum bır ekre,normaIde aramız cok ıyı ama akrabaIarı onun ıcın bır meIek adeta..sadece yogundurIar o yuzden cagırmıyordur dıyor baska da bırsey demıyor bu konuda

• Balık baştan kokar sana inanmıyor bahsettiğin olumsuzluklarda eş anne ve babadan sonra gelir hakkınıda annesi ya da babası sana karşı haksızlık yapıyorsa seni savunacak usülünce yoksa akraba ve kardeşi için sana inanmayıp tepki vermesi iğrenç ve ezmeye yönelik benim borum öter gibi davranış risktesin aksini bana diğer üyeler desede umursamam nişan tanıma dönemidir yaptığı hareketin benzeri ve devamı başka konularda gelebilir seni kötülese kardeşi akrabası vb. tepkiyi sen yicen yazık :((

• Sen ekstra bir çaba gösterme hayal kırıklığına uğrarsın karşılaşırsanız denk gelirseniz önemli olaylarda (çocuk vs.) görevinizi yapın insanlığınızı güler yüzlülüğünüzü eksik etmeyin...Bırakın yapacaksa onlar yapsın densizliğini... Siz kendi saygınızdan ödün vermeyin... Siz insanlığınızı yapın da halik bilmezse malik bilir...

1|0
    1|0
    • bu sekıIde davrandım hep ama artık tamamen ıstenmedıgımı dusunmeye basIamıstım ,ben de onemsemem artık dyordum kendımı avutmak ıcın ama ıcım oyIe demıyordu,sayenızde yıne toparIadım hepınız cok sagoIun cevabınız ıcın,yıne aIttan aIarak ıdare etmeye caIısacagım durumu

• Önemli olan ikinizin arasındaki anlayış ve saygı... Aile olmak istemeni anlıyorum çok ta güzel bir şey...Ancak hakkedene hakettiği kadar değer vermek en güzelidir dengeleri korur...

• İnsanlar sana nasıl davranıyorsa sende öyle davran. Kimseye hak ettiğinden fazla değer verme. Artık insanlar kendine çeki düzen versin hep kendimizden ödün veriyoruz aman şöyle olmasın aman böyle kötü olmasın. Bunları düşüne düşüne kendimizi yıpratıyoruz başkalarına kendimizi ezdiriyoruz. Gerek yok insana kapımız açık hatta düşünürsek hayvan beslemeyi ona da açık ama insan görünümlü karaktersizlere her kapıyı kapatacaksın yüzüne öylelerine hoşgörülü olmak iyi davranmak iyi değildir. Kendisi hatasını ya fark edecek düzeltecek insan gibi davranacak samimi olacak ya da hayatı boyunca hep bir yalnızlık hissini yaşayacak. Valla yerinde olsam çok da can atmazdım onunla görüşmeye kendilerini böyle bir şey sananlara her halta karışan her şeyin en iyisini ben bilirim diyenlerden nefret ediyorum. Hani bir de biraz yakın akraba olunca dediğimi yapacaklar edasındaysa onu hiç çekemem gerekirse muhatap olmam. Kısaca seni sevmeyeni sende sevme sende yakınlık gösterme kafana takma ileride kendini düzeltecektir düzeltmezse de kendi kaybeder.

0|0
    0|0
  • Senin işi uzatıp dallandırıp budaklandırmana bozulmuşlar.. ve bence haklılar..

Ben de evlilik sürecinde yapılacak şeylerin mümkün olduğunca basitleştirilmesini ve kolaylaştırılmasını isterim açıkçası.. Uzatmak gereksiz.. Sizin "nişanın heyecanını anlayalım" dediğiniz şeyin başkaları için "yük" olabileceğini de hesaba katmalıydınız..

0|0
    1|0
    • nısanın yuk oImaması ıcın evde oImasını maddı yonden kuIfet oImamasını ben ıstedım zaten ve nısan ıcın de hıcbır maddı bekIentım oImadı sız durumu farkIı anIadınız sanırım

• eleştiriye tahammülünüz yok anlaşılan.. hatayı kabul etmek zor geliyor..

burada çözüm değil sadece hoşunuza gidecek cevaplar istiyorsunuz.. iyi güzel böyle devam edin..

• benım yazdıgım gercekIer zıra gercekIıerı bn bıIıyorum bu nedenIe acıkIadım bu eIestırıye tahammuIsuz oIdugumu gostermez fakar sızın durumu bıImeden verdıgınız cevap asırı onyargıIı oIdugunuzu gosterır.

• bnce boşver ya istemiyorlarsa istemesinler sen üstlerine gittikçe onlar geri çekilir rahat bırak isterse seni ztn nişanlın için en azından barışırlar ama demekki senle konuşmak istemiyorlar

1|0
    0|0
    • evet aynen oyIe oIdu,ben yakınIık gosterdıkce tersıne dondu ıs,cevabınız ıcın cok tesekkur ederım..

• ö.d benim sevgilimle annemin arası açıktı sevgilim geri duruyodu ama bu sefer bir kere tek anne dedi şimdi araları iyi yani ilk adımı sen at baktın tepki yok hatta geri çekiliyo akışına bırak

• Benim gözüm sevdiğimden başkasını görmez. Beni istemeyen akrabayı ben hiç istemem. Siz birbirinizi seviyorsanız iş bitmiştir. Evlendikten sonra aranızı bozmaya çalışırlarsa onlara kulak asmayın ya da bu işi bitirin.

3|0
    0|0
  • En iyi cevaptaki arkadasin dedigi ile birlikte nisanlina bu durumu anlatmani tavsiye ederim. Musait bir zamanda senin bu durumdan haberin yokmus gibi konussun. Yani bunu kendisi sezmis gibi.

0|0
    0|0
  • içinden geleni yap. Eğer insanlar senin hayatına müdahale ederken senin mutluluğunu düşünmeden hadsizleşiyorlarsa. Sende onlara senin hayatına müdahale edemeyeceklerini sadece fikir paylaşabileceklerini hatırlat. Sen onlarla evlenmiyorsun.

0|0
    0|0
  • nişanlının ailesine yalakalık yapmalısın onlar senin öz ailen olmasada iyimiş gibi görün onlara :)) hihihilkasş

0|0
    1|0
  • Iyi davran.

0|0
    0|0
  • nasıl davranırsan davran sonunda istenmeyen gelin olacaksın sonucta salla gitsin

0|0
    0|0
  • seni gözü sadece eğlencede biri olarak tanımışlar.. Bu durumu değiştirmek elinde..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Muhattab olma derim. Onlar seni aramıyorsa sende kesinlikle arama. Evin olduğunda aynı bahaneleri öne sürüp kabul etme.

1|0
    0|0
  • sen eşini seviyorsun herşey bitmiştir

yengesiylemi evleniyosun

Saygını kaybetme o yeter

Davet etmesse etmesin Sen genede iyiliğini koru

1|0
    0|0
    • cevap ıcın gercekten cok tesekkur ederım anIayacak tarafsız bırıIıerıne oyIe cok ıhtıyacım var kı...

• siz evlenin sen hiiç saygını esirgeme aranız düzelecektir o kadında eşekliğini anlar üzme kendini ayol

• :) sıkıntımda yuzumde tebessum oIdu cevabınız sagoIun :)ınsaIIah anIar..

• Böyle saçma bir sebepten böyle tepki mi verilirmiş ya. Boşver ne takıyorsun.. Çağırmazsa çağırmasın. Sen gerekli sevgiyide saygıyıda göstermişsin. Uzatıyorlarsa kendileri bilir. Onlar büyük sizden siz yine bozmayın onlara karşı hep ılımlı olun tabi ama sizi istemiyorlarsa sizde meraklı değilsiniz onlara yani salla:D

1|0
    0|0
  • Öncelikle nişanlının ailesini kendi ailen gibi benimsenmelidir öncelikle saygılı ve edepli olmalısın onlara karşı sevdiğin adamın anne babası okduğunu sakın unutma

1|0
    0|0
  • seni istemeye geldikleri gün sana yardım mı edicekler.annen ablan kız kardeşin kuzenin arkadaşın yok mu yardım edecek ? onlar yardım etmeyi önerse bile senin ettirmemen gerek.

ayrıca sen onları kaç kere çağırdın bunu da merak etmedim değil. bence sen fazla nazlısın

1|0
    0|0
  • her yolu denediysen boşvercen napcan. çekemiyolar demek ki

1|0
    0|0
    • ınann kardes gıbı oImak ısterdım karesıyIıe ,aıIesı aıIem oIsun ısterdım ben kaIabaIık bır aıIeden geImıyroum ve o yuzden ıIerıdekı esımın aıIesı aıIem gıbı oIsun ıstemıstım ama dedıgınız gıbı sanırım bısvermek en ıyısı bu durum benı uzse de aIısacagım,bana koyan su ortamda abısının yanında yuzume guIıuyorIar ,sonra yok ,sankı yokmusum gıbı hıc aranıp soruImıyorum:(

• niye takıyorsun ki bu kadar. kocanla bol bol çocuk yaparsın al sana kalabalık aile

• Cok sacma belki fikrini sorup sonrada uygulamayisiniza gicik olmusturda gorumce pisligine noluyo,bnce kiskanclik baska birsey degil,kotu davranma saygida kusur etme,nisanlinla hep ii ol kotu olman onlari sevindirir,onlarlada cok yakin olmazsin bisver

0|0
    0|0
  • Bir şeyler yapman gerek bence

Oturmaya git

Çok yakın ve kibar ol

"ablacım ne oldu neden böyle mesafe var" de

Bir yanlış anlam varsa özür bile dilenir

Kendini daha çok sevdirirsin

Bu çözülür rahatsızlık biter bence..

1|0
    0|0
  • senın usulunce soylemışsın kötü bışey dememışdınkı.ayrıca bu senın nışanın senın ıstenmen onların ısteği değil senın ısteğın önemlı.sen bı saygısızlık yapmamışsın onlar abartmış.sen her yolu denemışsın bırak dahada uğraşma onların bıleceği iş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...