Müslüman olmayanlara bakış açınız nasıl?

Ateist, deist, agnostik veya bir başka dinden insanlarla olan iletişiminiz nasıldır? Mesafeli mi yoksa yakın mı davranırsınız veya dininin ya da neye inandığının, samimiyetinizin seviyesini belirlemede hiçbir etkisi yok mudur?

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• Öcüymüşüz gibi davranıyor çoğu.

0|1
    1|0
    • kabullenmek istemiyor olabilirler

Kızlar Ne Diyor 6

• muslumanim elhamdulillah ama dinime kufretmeyen biri olmadiktan sonra cok iyi anpasabilirim gercek hayatta gorustugum hristiyan ev arkadasim var o bana ben ona saygi duyarim ben orucluyken bisey yemez ezanda muzigi kisar bende saygi duyarim evde hac asili mesela sanaldanda var gayrimuslim dostlarim birbirimizi yargilamadan gayette guzel dostlugumuz var

0|0
    0|0
    • :) bazen onlardan uzak durmak gerektiğini ileri sürerek arkadaşlık etmiyorlar ya da en ufak bir hata yaptığında müslüman olmamasına bağlıyorlar :):)

• sahsen benim icin oyle degil sonucta kimse dortdortluk degil muslumanlarda bicok hata yapabiliyor kimseyi yargilamamak lazim

• İnsanlarla din veya inanç hakkinda konuşmam.Çevremdeki çoğu insanin dini bilmiyorum.Bence herkes inancini kendine yaşamli toplumla iletişimde dinin bir gereği yok.

0|0
    0|0
  • Eskiden bilinçsiz zamanlarımda ''korkunç bir şey'' gibi, daha sonra biraz daha bilinçlendikçe diğer inanan insanlardan ''daha kaliteli olduklarını'', biraz daha bilinçlendikçe ''kendi mağduriyetlerini kapamak için ya da kendilerinden daha az bilgili olanları eleştirmek için ukala olduklarını'', biraz daha bilinçlendikçe hiçbir genellemenin doğru olmadığını düşünüp ''normal sade bir vatandaş olduklarını'' düşündüm. Her insan gibi.. Farklı bir bakışım yok artık...

0|1
    0|0
  • Agnostigim Ateistte olabilirim ikisi arası birşey.

bi Müslümanla,hristiyanla,agnostikle,deistle,ateistle arkadas olabilirim çogu arkadasımda müslüman yani sorun olmuyor.

bi yobazlarla arkadas olamıyorum.

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım

0|0
    0|0
  • Kimseyi dinine göre yargılamam.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Gel ne olursan ol gene gel...

0|1
    0|0
  • Ey âmenû olanlar (Allah'a ulaşmayı dileyenler), Yahudi ve Hristiyanları dostlar edinmeyin! Onlar birbirinin dostlarıdır. Ve sizden kim onlara dönerse (onları dost edinirse) artık o, mutlaka onlardandır. Muhakkak ki Allah, zalimler kavmini hidayete erdirmez.

ataist demiyo onlar yeni moda onlardan bahsetmemiş :D

1|0
    0|1
    • arkadaşlık etmiyorsunuz yani

• anladım dost olmazsın sonuçta

• İnsanların diniyle işim yok o yüzden neye inandığı pek umurumda değil

0|1
    0|0
  • Daha yakın olur ateist biriyle olan iletişimim.

Sonuçta aklını mantığını kullanan biriyle insan daha iyi anlaşır.

0|0
    1|0
    • Aklını mantığını kullanan insan, Evrenin,Dünyanın,insanların ve diğer canlıların ve muhteşemliklerin tesadüf olduğuna inanan insan mıdır? hahaha

• afgahgasfa :D

• İnsan beyni süper güçleri olan insanlara ve görünmez varlıklara inanmayacak kadar gelişmiştir.

Tanrıya inanmak bambaşka bir şey :)

• Bunu yargılayacak kişi ben değilim saygım var

0|0
    0|0
  • herkesin dinine saygı duyarım ama benim dinime laf atanada saygı duymam...

0|0
    0|0
  • hiçbir etkisi yok ahbap

0|0
    0|0
  • hiç

0|0
    0|0
Yükleniyor...