Arkadaş ülkemize oynana oyunların farkında mısınız?

Saul Alinsky yazdığı bir yazısında toplumu nasıl kandırıp sindirilerek amaca ulaşılacağını yazmıştır.

Güç ve iktidar mücadelesinin birinci kuralını hiçbir zaman aklımızdan çıkartmayalım:

Gücünüz sadece elinizdeki olanaklarla sınırlı değildir. Gerçek gücünüzü karşınızdakilerin size atfettikleri potansiyel oluşturur.

İkinci Kural: Mücadelede hiçbir zaman kendi kitlenizin olanak ve deneyimlerinin dışına taşmayınız

Üçüncü Kural: Mümkün olan her durumda karşınızdakilerin ezberini bozunuz. Amacınız, karşı tarafta zihin karmaşası, korku ve geri çekiliş sağlamak olmalıdır.

Dördüncü Kural: Karşı tarafın kendi koyduğu kurallara uyup uymadığının takipçisi olunuz.

Dördüncü kural beşinci kuralı bünyesinde içerir: Mizah ve karşı tarafı tiye alma en etkili mücadele araçlarından biridir.

Altıncı Kural: Kitlenizin benimsediği ve uygulamaktan zevk aldığı bir mücadele yöntemi (taktik), makbul olanıdır.

Yedinci Kural: İlanihaye uzayıp duran bir mücadele yöntemi (taktik) eninde sonunda kendi kitlenizi de usandırır.

Sekizinci Kural: Mücadele süresince karşı taraf uyguladığınız baskıyı devamlı sürdürün hiçbir zaman gevşetmeyin.

Dokuzuncu kural: Mücadele esnasında tehdidin kendisi çoğu zaman fiilin kendisinden daha da caydırıcıdır.

Onuncu kural: Mücadelenin belli başı öncüllerinden biri karşı taraf üzerinde sürekli baskı oluşturacak eylemlerin geliştirilmesidir.

Onbirinci Kural: Sürekli savunma durumundan sıyrılıp karşınızdaki tutucu cepheyi eleştirmeye ağırlık veriniz. Tutucu cephenin zayıf yönlerini güçlü bir biçimde teşhir ettiğiniz ölçüde tutucu ittifakları göçertme olanağınız yükselir.

Onikinci Kural: Başarılı bir kampanyanın ödülü topluma yapıcı bir alternatifin sunulabilmesi olacaktır.

Onüçüncü Kural: Hedefi tayin et; netleştir; kitlene mal et ve kutuplaştırılmış alternatif çözümleri topluma açıkla

link

5. kurala baktığınızda sürekli alay et mantığı vardır tıpkı burada yapıldığı gibi.

diğer maddelere baktığınızda sürekli baskı,vazgeçirme,yıldırma,açık yakalama gibi maddeler vardır.

şimdi burada ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunlarla maddeleri karşılaştırın.

unutmayın ukrayna sokaklara çıkarak ülkelerinin bölünmesine yol açmıştır.

Güncellemeler:
bu sorudaki yorumu kaldıran mod seni şikayet ettim.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• mizah kendinden ustun olanı tiye almaktır kendinden gucsuz olana yapıldıgı zaman amac alay edip kucumsemektir.. Alay eden her kişi sistemin içinde alay edildiğinin kendisinin oldugunu sistem karsıtı birinden mutlaka görecektir.inanmak istemesede .

kendini bilir insan kendi kendini yok eder zamanla...siyasette böyle.

kendini bildigin kadar bilirsin herseyi...

bilincsiz yapılan siyaset yok olma tehlikesi içinde sadece saldırıyorşu anyaptıgı tek sey bu

0|0
    1|0
    • ben sadece bu sitede ve ülkede yapılanları duyurmak istedi.belki gözlerini açarlar

• tayyip o kuralları uygulasa sen ona küfür etmezdin ve ortadaki örneklere rağmen sokaklara çıkmazdın.

birde gizlilikten çıkta görelim kim tayyibe oyun oynuyor diyen

• kufur etmedim ben severim basbakanı zeki buluyorum

Kızlar Ne Diyor 1

• soruyu tam anlamadım.. ülkemiz üzerindeki oyunlar ve ukrayna'nın bölünmesi arasındaki bağ nedir?

1|1
    0|1
    • ukraynada halk bilinçsizce sokaklara çıktı ve sonucu işgal

• bildim dedin

• hıı tamam anladım :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Türkiye dünyada okadar önemli bir ülkemi ki üstünde oyun oynansin ?

Kusura bakmayin ama sizi birisi yerin dibine gene almasi gerek. Yarin bütün Türkiye kaybolsa dünya hicbirsey kaybetmez.

Sadece Nutella olmaz birdaha dünyada cünkü findiklari türkiyeden geliyor asadaf

0|0
    1|2
    • senin yabancı ve müslümanlara hakaret ettiğini herkes biliyor.

sen şu anda 5. maddeyi uyguluyorsun.seni engelliyorum çünkü sende kapasite yok

• Bu yenı bir durum değil Türkiye üzerinden oynanan oyun belki 100 yıllık bir hesap.

Nitekim başarıda bulmuştur malasef..

0|0
    1|0
    • ne başarısı planları kafalarına geçti

• Senın bildiğin oyunları bozuldu.. Ya bilmediklerin ? bilemediklerimiz. Bi etrafına bak insanlara bak müslüman geçinen şu millete bak? Koyun gibi bir ırk yaptılar saydığın maddelerde bu da vardı.

Mesele sadece dayatmak değil bilinç altı işlemek.

• bütün bunlar kulaktan dolma bilgiler neticesinde oluyor.ayaklananların çoğuna baktığında ya bilinçsiz ya da art niyetli

Yükleniyor...