Sokak hayvanlarımıza bir kap su verebilir misiniz ?

Dışardaki hayvanlar için herkes kapısının binasının önüne bir kap su koysun. Devirdikce yine koyun. Elbet dostlarımız icecektir. Lütfen hayvanları sevelim , koruyalım. Bakamayacagımız köpekleri alıp sokaklara yollamayalım. Şiddet uygulamayalım. Onların bize ihtiyacı var.

0|0
8|25

En İyi Erkek Görüşü

• Achılles ve Lexı var benım hayatımda. Fakat unıversıte ıcın baska sehıre geldım veşu anonlardan uzaktayım. 1 tane daha dost kazanmak ıstıyorum kendıme. Amaşu anonla ılgılenemeyecegımı bılıyorum yavru bakmak gercekten zordur. o yuzden yazı beklıyorum hem dostumuzla bı guzel kaynasabılecegımız vaktım olur. Ayrıca dıkkat edılmesı gereken sey onlar oyuncak degıl ALINMAZ. Onlar duyguları olan arkadaslarımız. Onları KAZANABILIRIZ ancak. AYRICA BARINAKLARI UNUTMAYALIM. LUTFEN PET SHOPLARDAN HAYVAN ALMAYIN ARKADASLAR. ONLAR BIRER CANLI ONLAR NESNE DEGIL. BARINAKLARDA SIZLERI SEVGI ILE BEKLEYEN ONCA CAN VARKEN

1|0
    0|0
    • Evet seni en iyi cevap seciyorum. Barınaklarda yaralı veya kimsesz dostlarmz var eğer gercekten istiyorsak oralardan kazanabiliriz. Ama onemli olan emin olmakkendimize alıstırp sokaga gonderince cok acı cekiyolar ve bazıları alısamayp ölüyor

• Yavru bakımı gercekten cok zordur. Insan bebeklerden farkı yoktur. Sabırlı olmak gerek. Achılles ve Lexı'nın tuvalet egıtımlerınde 2saate bır ındırmem gerekmıstı 2 ay boyunca. Sınav senem uykusuz kalmıstım onlar ıcın. Bır daha olsa bır daha kalırım o sorun degıl. Cunkuşu ansırf ben uzulmeyım dıye tuvaletlerını eve yapmamaları bıle onlara olan sevgımı arttırıyor. Dostlarımızın bakımını ustlenebıleceksek almalıyız. Bazen hazır olamayabılıyoruz o zaman hazır olacagımız vakıtlerı beklemelıyız

Erkekler Ne Diyor 24

• tabıkı sokak kedısıne bakmstım iş yerımde 2 kez doğurdu bıle yıne sokakta gordugum hayvanlara yemek verırım su severım de sevgıyede ıhtıyacları var

1|0
    0|0
  • Duyarlı davranışın nedeniyle seni kutlamak istedim..

Çok önemli bir paylaşım, umarım, gereken ilgi ve destek gelecektir...

1|0
    0|0
  • veririm mahalle olarak beslediğimiz 4 tane kerata var birisi şu :D link

1|0
    0|0
  • vermem. sokakta bissürü yourkapı yem mem pislik oluyo

zeminde oturuyom balkonumu tahsis ettim bide küçük baraka yaptım konaklayıp yiyip içip gidiyolar :D

ayrıca hayvanların püsküüt ilr beslenmesine karşıyım. hergün başka bişey olmada etibör yedini düşün onlara zarar veriyosunuz iyilik yapim derken. :(

0|1
    2|0
  • en az bir kişi bile dediğni yapsa sevaba girersin emin ol, inşallah yapan olur

1|0
    0|0
  • evimin bahçesinde 6 kedi var onlara zaten bakıyorum, kuru maması olsun, su vermek olsun acayip derecede rahatlatıyor beni, bazen yaralanıp üzmeseler birde daha iyi olacak :)

1|0
    0|0
  • Tamam.Tek eksiğim birinin sosyal mesaj vermesiydi oda oldu.

1|0
    0|0
  • Bizim mahallede sokak köpeği hiç gezmiyor fark ettim bu yüzden köpiş aldım 3 haftadır bende mutluyuz :)

1|0
    0|0
  • Ben Her sabah Kampüse giderken Koyuyorum. Her seferindede akşama doğru geldiğimde çocuklar kaba toprak felan atiyorlar bir bulsam Sayelerinde Su koyasim gelmiyor.

1|0
    0|0
  • teşekkürler düşünceniz için keşke herkeste sizin gibi olsa düşünceli

1|0
    0|0
  • tbıkıde bakarım onları bn severm

1|0
    0|0
  • balkona koyduğum ekmeği bir kuş yerken görünce gözlerim doldu...

1|0
    0|0
  • evde hayvan beslemeye karşıyım ama dışardaki hayvanlara suda veririm yemekte;)

1|0
    0|0
  • en iyi soru sectim, duyarli insan...

1|0
    0|0
  • evet borcumuz bu

1|0
    0|0
  • sokaktaki hayvanlara acıyacağınıza, sokakta yaşyan insanlara bir kap yemek versene

0|0
    2|0
  • Geçen bitane si sol yanağımı evine götürüyodu az daha hiçte sevgiye ihtiyacıvarmış gibime gelmedi

0|0
    0|0
  • yarasalar için kan bile bırakıyorum

0|0
    0|0
  • Hic hayvan yokki

0|0
    0|0
  • sokaktaki hayvana bağlı :) korkarımda :)

0|0
    0|0
  • ben ozellikle yazın dikkat ediyorum .. bahcemizi sulamak icin 4-5 fıcı su dolduruluyor .. kapaklarını acık bırakıyorum en azından cogunun ..( kapalı olsa bile 1 tanesi .. o da yanyana olduu zaman fıclılar . )

0|0
    0|0
  • bahçedeki kedilere süt koymuştum kapta. dışarı çıkıp geldiğimde korktular biri kabı devirdi. süt aktı gitti. öyle bir baktılarki kaba.. allahım unutamıyorum o bakışları ya.. hayvancıklar dondu kaldı öyle.. ikisi de süte bakıyodu. hayvanlara dayanamıyorum ya..

1|0
    0|0
    • Yazk ya bidaha koysaydn

• daha fazlasını yaptım. merak etme :)

• onlar benim misafirlerim. bana emanet onlar. bahçemde doğdular. şu hayatı ilk gördükleri günü biliyorum :D

• Veririz canım neden vermeyekki

0|0
    0|0
  • Veririm:) biz erkeklere de siz verin kızlar ya:)

0|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 8

• ben pencerenin onune genelde yem ve ekmek kırıntısı koyarım kuşlar için

1|0
    0|1
  • tebrik ederim. 5*

1|0
    0|0
  • Onlar için ömrümü veririm.

1|0
    0|0
  • Şu aralar her yer yağmurlu hayvanların su sıkıntısından çok yemek sıkıntıları var bence her şeyden önce artık yemekleri kemikleri falan çöpe atmaktansa plastik tabağa koyup çöp bidonlarının yanına bırakmalıyız

0|0
    0|0
  • Evin önüne koyunca tüm köpekler toplaniyor bende çok korkarim köpekten. Belediye barınak yapıp besliyor orada. Daha kesin çözümler için calisirim. Bir kap suyla olacak iş değil.

0|0
    0|0
  • Soruna 5 yıldızı verdim

1|0
    0|0
  • Tamam (cevabımçokkısa)

1|0
    0|0
  • anne babanı tebrik etmek stiyorum. çocuk böyle yetiştirilir

1|0
    0|1
Yükleniyor...