Pardon da biz neden hep başkalarına yaşıyoruz?

Başkalarının söyledikleri, düşünceleri, yorumları neden bu kadar şekillendiriyor hayatımızı? Kim bu başkaları.. Arkadaşlar çok gördüm , enişte dedik güvenirdik iyi kalpli , cana yakın derdik kimlerle kimlerle aldattığın öğrendik halamı. En yakın arkadaşıyla mı aldatmadı sevgilisi hiçbirimizi? İnsanlar, yani o başkaları dediğimiz, kişiliğimizi , giyimimizi uğruna değiştirdiğimiz topluluk var ya, içte onlar insanın gözünün yaşına bakmadan harcar adamı. Bir ortam da pirim elde etmek için harcar , ncanının keyfi için harcar , canı ister harcar, canı sıkılır harcar. Annen bile baban bile bir yere kadar yanındadır. Yanlış yap yüzüne vururlar onlar dahi ilk fırsatta. Daha kendinden haberi olmayan insanlar , sizin karakteriniz hakkında kompozisyon yazarlar. Öğrenelim artık egon batsın demeyi. Erkekler ne sever demekten kurtulalım artık.. Bilmiyorum katılacak mısınız bana ama , geçmiş bizi bıraktı arkadaşlar biz de onu bırakalım. Ucuz duygusallıkları, gereksiz acitasyonlara yer vermeyelim artık. Yanımızda olmak isteyen olurdu. Başlık parasını mı denklestiremedi eski sevgilimiz de yanımızda da değil ? Yoksa hevesi mi kaçtı.. Bırakın vefasız dostları da , insanın kendinden başka eksiği yok.. Benim sorum yok aslında sadece bunları sizle de paylasmak istedim..

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• 12 yıl önceki halimi gördüm.

Güzel bir uyanış.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• bir başkasının yaşantısıdır dönüp arkamıza baksak,

çünkü yaşadıklarımız bir başkasının yargısına tutsak.

0|0
    0|0
  • Eskiden herkes yaptığım saç şekline, giydiğim kıyafetlere hatta dinlediğim müziklere bile karışırdı, bundan 3-4 sene önce yine böyle bir olay olmuştu akrabalar bizdeyken, evden kovmuştum hepsini söve söve. O günden beri umursamıyorum kimseyi, çevremide tamamen değiştirdim. Sen biraz geç aydınlanmışsın bu konuda galiba. :D

0|0
    0|0
  • insanların birbirini çok kolay etkisi altına alabiliyor televizyon insanları aptallaştırıyor ve kısıtlıyor zihinsel olarak ama sonuc olarak hala kullanıyoruz

0|0
    0|0
  • Kimse için birşeyimi değiştirmem.Bana göre doğruysa,iyiyse,mutluysam umrumda olmaz pek.

0|0
    0|0
  • Hepimiz aynı düşünseydik, herkes aynı tarafa doğru yürürdü. Boşver, şunun şurasında bu hayat bitirmeye ne kaldı ki. Vardır mutlaka bunun da bir hesabı kitabı..

0|0
    0|0
  • çünkü bizde başkalarının hayatına karşıyoruz o yuzden

0|0
    0|0
    • Ben karısmıyorum kendimde öyle bir hak görmüyorum. Sigara ıcen ıcer , kıtap okumak ıstemeyen okumaz. Isteyen ıstediğini giyer. Üstüme vazife olmayan seylere karısmam. Ha fikrim sorulursa çizgiyi aşnadan yorumlarım ama ısrarcı olmam.

• dolaylı yoldan karışırsın karışmamakta karışmaktır hayatında insanalr oldukca mutlaka bu olacaktır dunyayı degiştremiyorsan dunyanı degiştir mantıgı ile hareket et

• katılıyorum anen ve babanda başka hepsi sömürücü olurlar genelde

0|0
    0|0
  • Başkalarına yaşamıyorum onu yaşayanlara söylemelisin.

0|0
    0|0
  • çünkü para o başkalarında para kimdeyse musa odur devir böyle yapcak bişe yok

0|0
    0|0
  • valla ben kafama göre yaşşıyom. ilk cümleyi okudum gerisini okumadım çok uzun özet yok mu ?

0|0
    0|0
  • tanışmak lazım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• yazdıklarınız güzel hayatda bazı şeyleri anlamışsınız insanın ilk anlaması gerekende insanlar üzerine mutluluk kurmamak ve birey olmayı öğrenmek ve diğer insanlara gerektiği kadar yer vermek

0|0
    0|0
  • şu sitede en mantıklı knuşan kzsın bnce.. helal

0|0
    0|0
  • Çok güzel anlatmışsın bravo

0|0
    0|0
  • Eskiden senin anlattıkların gibiydim karamsardım ama artık çok şükür kendim için yaşıyorum :)

1|0
    0|0
  • çok haklısınnnnnn

0|0
    0|0
  • ıste demekle kolay olmuyor bazı seyler sartlar el vermıyor

0|0
    0|0
  • bu başkaları dediklerin = içinde bulunduğun toplum+ çevrendekiler+ ailen

0|0
    0|0
Yükleniyor...