Daha önce izlediğim iki belgeseli bulmaya çalışıyorum?

arkadaşlar arada zapping yaparken belgesellere takıldığım olur. bir parçasını falan izerim. şu anlatacağım ikisi aklımda. onları tekrar izlemek istiyorum mümkünse baştan sona. hatırlaığım yerleri söylüyorum lütfe hangi belgesel olduklarını anlamaya çalışın. ikiside ntv de seyrettim diye hatırlıyorum. emin değilim

1) deniz canlılarıyla ilgiliydi sanırım. avını vurarak yakalayan canlılardan bahsediyodu. belkide kara canlılarından da bahsetmiştir ama ben görmedim. izlediğim kısmında 10 cm ebatlarında bir ıstakozdan bahsediyodu. ıstakoz kıskacını avına doğrultup hızla kapatarak su'dan bir kurşun oluşturuyodu. karşısındaki balığa bu kurşunla vuruyodu ve yiyodu.

2) yapıyla ilgiliydi. ( denizi olmayan bir ülkede sanırım) denizden ülke içine doğru bir kanal yapıyorlardı. kanalın eğik cidarlarına içi boşluklu olacak şekile beton bloklar yerleştiriyolardı. bu bloklar içleri boş altıgenler di sanırım. somun gibi aynı ama iç çapı bir kaç metre falan olacak şekilde. sonra kanala su veriliyodu ve bu bloklar da oluşan deniz canlılarının hayatlarını kontrol etmeye iyileştirmeye falan çalışıyolardı.

şimdiden teşekkürler. umarım hatırlarsınız :(

0|1
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Tamam biliyorum ses dalgasiyla avını öldürüyordu 3 kanaldan biriydi ama hangisi animal planet nat geo Discovery. Aramaya yaz ses dalgasiyla avını öldüren istakoz diye çıkar. Belgesellerle ilgili her soruyu sorabilirsin bağımlıyim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• birdaha izledigin belgeselleri yarıda bırakma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...