Biz mi hayattan fazlasını bekliyoruz? Yoksa hayat mı bizden fazlasını bekliyor?

Evet arkadaşlar sizce biz mi hayattan hep fazlasını bekliyoruz yoksa hayat mı bizden hep fazlasını bekliyor?

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• insan dediğin varlığın doyumu olmaz. o eline ne gelrise gelsin hayat ona ne güzellik çıkarırsa çıkarsın hep fazlasını ister. oda olmayınca hayat bana zor der. aslında hayat kolaydır ama bencillik ve doyumsuzluk bunu çekilmez yapar.

1|1
    0|0
    • Haklısın aslında. Peki maddi durumu iyi olmayanlar ne yapacak ki?

• ben maddi durumu zayıf çok insan gördüm. ama zengin ailelerden daha huzurlular. her şeyden önce aile kavramı çok gelişmiş ve sevgi ortamı çok büyümüş. tabiki onlrda hayata zor diceklerdir. ama sonuçta onların bir doyumsuzluğu olmayacak onlar azla yetinmeyi öğrenmişlerdir

• Teşekkür ederim yorumun için

Erkekler Ne Diyor 15

• insanlarda denge diye bir şey var

hani başkasının yaptığına sen ''ben asla yapamam'' dersin

herkes iyi olsun istersin ya da herkes yakışıklı veya güzel

insan hayatıda bireysel olarak böyle bir şeydir

kim hasta olmak ister ya da fakir olmak herkes aşık olduğu insanla evlenmek istiyor

evlenenler %1 i geçmez onlarında ,

evlilik istediği gibi çıkmıyor

düşünüyor yapması gerekeni biliyor ama yapamıyor

kelebek etkidi diye bir film var izlemeni tavsiye ederim ama konusuna odaklan kişilere ya da yaşam tarzına değil

insanlarda doyumun üst sınırı yoktur sınır koyamayan insanların başına bir sürü dert gelir kimi kaldırır

kimi kaldıramaz kimi o yolda ağır darbeler alır

ha kendine üst sınır çizgisi belirle diyemiyorum çünkü belirleyen kişilerde ya mutsuz ya da yapmak isteyipte sınır koyduğu için yapamadıklarından dolayı pişman

birde bu dünya için ve öteki dünya için yaşayan ve ikisinin arasında kalanlar var ( öteki dünyayı kabul edip bu dünyanın nimetlerinden geri kalmayan )

önce nerede olduğunu belirle sonra uygulamaya geç neyi seçersen seç içinde pişmanlık olur

hangisi nekadar rahatsız eder bilemem

çenem düştü gine aranızdaki en cahil insanım kimseye akıl vermek değil amacım

amacım 1 den fazla kapı olduğunu göstermek

1|0
    0|0
  • Biz olanla yetinemiyoruz.İstediğimizi elde edince daha iyisini istiyoruz.Böyle böyle memnuniyetsizlik oluyor :)

1|0
    0|0
  • İnsanlar hep bir mücadele içinde hep bir yarış peşinde benim görüşüm bu yüzden fazlasını istiyoruz verdiğimiz emeği almak istiyoruz ama herzaman istediğimiz gibi olmuyor :(

1|0
    0|0
  • hayat zaten fazlasını veriyorda biz değerlendirmesini bilmiyoruz

1|0
    0|0
  • Hayat senden ne beklesin ki ? İnsanoğlunun beklentileri fazla olduğu için, elde edemediklerini de işte öyle isyankar sözlerle hayata yüklüyor.

0|0
    0|0
  • sen elinden geleni yaptığın halde birşeyler olmuyorsa vardır o işte bir bit yeniği

0|0
    0|0
  • sen ne beklersen bekle hayat senden fazlasını beklemiyor, alıyor zaten...

0|0
    0|0
  • biz hep daha fazlasını bekliyoruz nerde duracagımızı bilemiyoruz

0|1
    0|0
  • Çamaşır makinesini boşalttıktan sonra çorap kalmış mı diye yoklarken elektrik çarptı.Artık vleda sapıyla yokluyorum.Hayat bizden çok şey bekliyor...

0|0
    0|0
  • hayat bizden bişey beklemiyor aslında . bizden fazlasını isteyenler insanlar tabi ki ister istemez bizde öyle.

0|0
    0|0
  • ikisi birden galiba yoksa bu kadar hard olmazdı

0|0
    0|0
  • (: insanlar birbirini için iyi niyetli olmadıkça, bu hayata suç atmalar azalmaz aksine artar. Siz hiç ben haksızım diyenini duydunuz mu? (: madem herkes haklı,bu haksızlar nerede ki? haklılar bu kadar fazla (: ve haksızlar bu kadar az...

0|0
    0|0
  • tabiiii kide hayat :)

0|0
    0|0
  • Şöyle bir örnek vereyim. mesela ben senin resmine baktıktan sonra 'vayyy be güzel kızmış' dedim. ama senin sevgilim olmanı istesem hayattan çok şey istemiş olacam, belki beraber çok mutlu olacaz ama eğer sen benim sevgilim olursan hayat senden fazlasını istemiş olacak. işte bu yüzden kimse mutlu değil :)

0|0
    0|0
  • hayata lanet olsun ya ... lanet olsun .. keşke hayata gelmeden önce bize sorsaydilar .. hayata gelmek istiyormusunuz diye .. keşke.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ''Eksik bir hayat olduğu söylenemezdi; ama hayatın tamamı da değildi.'' Charles Bukowski.

1|0
    0|0
  • hayat bizden hep fazlasını bekliyor

0|0
    0|0
  • Hayatın bizden beklentisi yok. Biz hayattan hep fazlasını bekliyoruz. Hepimiz aynı yere gidicez, dert etmesek herşeyi sorun yok :)

0|0
    0|0
  • Bende bilmiyorum bunu işte

0|0
    0|0
Yükleniyor...