Pazartesi sendromunu ortadan kaldırmak için koşuya yarın başlıyorum!

Sorular:

1. Hergün mü yapmalıyım günaşırı mı?

2. Spordan önce neler yiyebilirim? (en fazla yarım saat önce)

3. Yaptığım koşuyu nasıl daha verimli hale getirebilirim?

4. Spor ayakkabılarım düz tabanlı. Koşunun bana bir zararı olur mu? (En yakın zamanda uygun ayakkabı edineceğim)

5. Yürüyüş mü koşu mu :)

0|0
2|1

En İyi Erkek Görüşü

• 1- Hergünde yapabilirsin koşu yaptığın için haftada 3-4 günde olabilir

2- Koşu öncesi yararlı karbonhidrat alırsan enerjin sağlam olur (ceviz,kuru kayısı,kuru üzüm vs)

ayrıca yarım litre su iç küçük şişeler oluyor onu al yanına spordan yarım saat önce azar azar iç

3- Beslenmen haricinde uyku düzeninede dikkat etmelisin büyüme hormonu 00.00 - 4.00 arası salgılanır bu saatleri uyuarak geçirmen önemli 11den geç yatma ve koşduktan sonra meyvesuyu vs önermiyorum

4- Zararı olucağını sanmıyorum

5- İkisininde faydası farklı ama şöyle söyliyim yüryüş daha çok kilo verdirebilir ama koşu inanılmaz yağ yaktırır o kilo dediğimiz şeyin içinde kas suda var unutmamak gerek yani güzel ve diri bir fizik için koşu diyorum tartıda değişim istiyosan yürüyüş eminim aynadaki görünüşün daha önemlidir

1|0
    0|0
    • Yarın 1 ya da 1.5 saat koşu ve yürüyüş karışık yapmayı planlıyorum. Her gün koşu yapmasam bile aradaki günlerde yürüyüşe çıksam daha iyi olur dimi?

• Karışık yapman güzel bence bende genelde öyle yaparım hatta genelde 1 hızlı şarkıyla koşu 1 slow şarkıyla yürüyüş :) 1.5 saat fazla zaten, bence onun yerine 1 saati aşma yeterli diğer günler dediğin haftada 3 4 gün çalışman yeterli bence

• Pekala teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben günaşırı yapıyorum.

Spordan once sadece bir elma ya da greyfurt tüketiyorum ama baya oncesınden tabi.

Ve spor anında cok su ıcmemeye dıkkat et bu cok ıyı değil.

Ayakkabının sana cok sıkıntı oluşturacagını sanmam.

Eger daha yenıysen yuruyusle baslaman daha ıyı olucaktır.

1|0
    0|0
  • 1-Günaşırı

2-Yarım saat az gelir 1,5 saat olmalı karbonhidrat destekli protein ağırlıklı bir meni olabilir

3-Düzenli koştukça zaten verimli olacaktır

4-Düz taban olması kötü kesinlikle bir koşu ayakkabısı edin

5-Bir tur yürüyüş bir tur koşsan vücudunu şaşırtıp daha fazla yağ yakabilirsin hem de daha eğlenceli hale gelir

0|0
    0|0
Yükleniyor...