Rihanna vs. Shakira ??

Ben bu konuda erkeklerin fikrini almak istiyorum. Rihanna ve Shakira'nın düeti 'Can't Remember to Forget You' şarkısının klibini izlemişseniz eğer (izlemediysen açın izleyin), sizce çekicilik, seksilik vesaire bakımından hangi bayan daha önde? İzlerken hangisini daha fazla arzuladınız? Hangi tip size göre? İkisi de demezseniz sevinirimm :D

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Benim fikri biraz farklı bu konuda. Ben senin fikrini almak istiyorum bir kadın olarak o klibi izlerken sen rahatsızlık duymadın mı ?

Kadın vücudunun nesneleştirilip bir yetenek olarak sergilenmesi ne kadar etkileyici olabilir ki ? Kadın vücudunun teşhir edilmesi sanat değil , ahlaksızlıktır.İnsanın yaradılışından gelmiş ve seçimini yapamadığı hiç bir olgu bir yetenek değildir. Kadının bedensel özelliklerini erkekleri etkilemek için kullanıp, kadınsı ruhunu yadsıması, kadınlar için etkileyici değil aşağılayıcı olarak görülmelidir . Kadın olarak varlık nedeninizi karşı cinsin üzerine konumlandırılsanız gönlüne değil gözüne, şevkatine değil şehvetine hitap ederseniz, o vakitten sonra, daimi mutluluğun değil, anlık hazların aranılan kişisi oluverirsiniz. Anlık haz ile daimi mutluluğun arasında da bir kadının duygusal ihtiyaçları saklıdır .

Kadın vücudunun nesne olarak görülüp duygusal ihtiyaçlarının göz ardı edilmesi kadın ırıkının en büyük sorunudur. Erkeklerden nefret etme sebeplerinin bir çoğunu da bu nedenden dolayı kendileri yaratır. Sürekli kadın, bedensel özelliklerle tanımlanıp erkeklerin ilgisini de sadece bu yöne çekme , erkeğin algısında kadını bir et parçası konumuna düşürüyor. Kadın cıplaklığı ve sanat denilen şey kadın cinayetlerinin , ve her türlü şiddetin buna kadın tecavüzleri de dahil altında yatan en büyük nedendir.

Kadınlar haklarını ararken şiddeti erkek terörünü ele alırken kadın cıplaklığının , erkekte oluştuğu ön yargı ve bakış açısını nasıl değiştirdiğini göz ardı ediyor. Buna benzer şeyler yazdığımda kadınlardan tepki alıyorum fakat onlar bunun kadın ırkı için ne kadar büyük bir ön yargı oluşturduğunu anlamakta güçlük çekiyorlar . Bende bu bakış açısını anlamakta güçlük çekiyorum.

Rihanna nın mükemmel bir ses tınısı var kadınsı bedenini nesnelleştirip pazarlamasına ihtiyacı var mı sence ?

Shakiranın güzel bir evliliğe ve sevimli evlatları var .. Evlatlarının annelerin sanatsal kişiliğine saygı duyacakları bir kariyer bırakma ihtimali varken p*rnodan bozma böyle bir iğrençliği anı olarak bırakmasının mantığı var mı ?

Ben erkek gözüyle bile kadın vucudunun nesnelleştirilip böyle pazarlanmasından iğrendim . Bu sanat bu show dünyası yapılması gerekiyor diyorsanız da , evladının karnını doyurmak için çaresizlikten kendini pazarlayan bir annenin yaptığı şey bundan daha büyük bir sanat en azından bir amacı var.

Not: Yobaz bağnaz yapıda bir insanda değilim gay de değilim yazık . İkisini de kadın olarak bile değerlendirmiyorum aşağılık et parçaları ikisi de siz kadınlara da sesleniyorum bedenlerinizin bu şekilde pazarlanmasına nesnelleştirilmesine çanak tutmayın . İnanın kadın ırkının en büyük sorunu bu ...

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Sharika o.O

1|0
    0|0
  • Bende bunu kendime çok sordum ama bulamadım

1|0
    0|0
  • fark etmez esmerin adı var sarışın tadı var derim girerim

1|0
    0|0
  • Rihanna tabikide shakiranın basit bir vücut yapısı var shakirada kalça olabilir ama bu ona seksilik katmaz onemli olan fizik bence ve fizik rihanna da var

0|0
    0|0
  • Shakiraaaaaaaaaw

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Tabiki Rihanna bu soruya cevap vermek istedim kusura bakma ikisini karşılaştırmakta hata yapmışsın :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...