Avrupa'nın büyük derbilerini konuşalım

Futbol'da Türkiye dışında Avrupa'da ki en büyük en çekişmeli derbiler hangileridir sizce? Kimse Barça-Real demesin lütfen o bir derbi değildir çünkü, aynı şehrin takımları olsun lütfen... Benim sıralamam şöyle,

PAOK- Aris, Partizan-Kızılyıldız, Apoel-Omania, Roma-Lazio, Sevilla-Real Betis, Benfica-Sporting Lizbon, Everton-Liverpool, Rangers-Celtic, Cenova-Sampdoria, Milan-İnter, Panathinaikos-AEK.

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• PSV-Ajax?

Dortmund-Schalke?

Fulham-Chelsea

0|0
    0|0
    • Fulham-Chelsea bir derbidir gerçek anlamda,Schalke-BVB bölgesel rekabete dayanır, AJAX bir derbi oynayacaksa rakibi Feyenoord'dur.

• Milan-İnter,

0|0
    0|0
  • Liverpool! <3

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Rangers-Celtic Bana göre Avrupanın en büyük derbisi, bunun en büyük nedeni ise iki takım arasındaki mezhep çatışması

0|1
    0|0
  • Roma vs Lazi ve Rangers vs Celtic derbileri özeldir çünkü birisinde sağ sol çatışması diğerinde katolik protestan çatışması var.

0|1
    0|0
  • Milan-İnter derbisi senin örneklerinin arasında bana göre 1 numaradır

0|0
    0|0
  • legia warsowa-polonia warsowa
    dinamo zagreb-hajduk split
    hamburg-st pauli
    levski sofya-cska sofya
    ael-apollon limassol
    hearts-hibernian
    dinamo bükres-rapid bükres eklenicekler listeye

yazdıklarından bazıları ciddi yanlış... paoyla aek kardestir düşman diil.. pao-olympiakos veya aek-olympiakos yazabilirsin.. bnfica-lisbon'un derbiye benzer hiç bir tarafı yok.. onu dahil edersen bergamo-sampdoria veya feyenord-sparta rotherdam maclarınıda derbiden saymamız lazım.. digerleri ok'dir

0|0
    0|0
    • Olympiakos Pireaus şehrinin takımı, AEK ve Pana Atina takımı... Oly-Pana Yunan derbisi olarak anılır, gerçek anlamda derbi değildir... Sporting-Benfica su katılmamış derbidir... Bergamo derken Atalanta demiş olursun ki o da derbi olmaz... Sparta Roterdam konusu mantıken dogrudur, ama o da şuna benzer Kasımpaşa-Fenerbahçe maçına derbi demek gibi... saygılar...

• Şunuda eklemeyi unutmuşum Dinamo-Hajduk bir derbi değildir,, ezeli rekabettir...

• mancester derbisi harikadır bana göre

ardından almanya münih derbisi derim

süprizler olur genellikle

0|0
    0|0
  • Real Madrid - Atletico Madrid

0|0
    0|0
  • Everton-liverpool juventus-torino manchester united-manchester city

0|0
    0|0
  • Karşıyaka Göztepe