Yorumlarınız çok önemli, evet ayakta kalmalıyım ama nasıl??

Ailem istemedi diye bitirdi (beni her şeyden çok seven, ilk kez sevdim diyen, sen benimsin baban vermezse mahfolurum ben diyen adam, okul biter bitmez beni alıcağını söyleyen adam) 1 ay sonra uzaktan akrabasıyla görücü usulü nişanlanmış. Tesadüfen kız kardeşinin facesinden nişanlısını gördüm. Kendi ortalarda yok engellemişti beni engeli kaldırıp dondurmuş hesabını.

Bu adam bana ne hayaller kurdurdu inanın doğum anına kadar, çocukların adına kadar.. İlkimdi o benim, kimseyi istemedim ona şans verdim.. O kadar inandırdı ki beni anlatamam. Sonra bana git annenle babanla hallet sorununu dedi benim suçum yok dedi. Bitti kızım,yeter artık istemiyorum babamla aram bozuldu kendine iyi bak unut beni dedi..

Güncellemeler:
Nişanlısı ne güzel ne alımlı ne eğitimli hatta çevremdekilerde şaşırdı bu kızmıymış diye kendi saklanıyo.. Nişanlısı ev kızı akrabası..

İyi bir okulum eğitimim çevrem var. Odaklanamıyorum! Ne yapmalıyım onun canını yakmak için gerçek yorumlar istiyorum. Benim eğitimim sosyal çevrem onun ortamına bin basardı. Bunuda kaldıramadı zaten.. Onun egosunu nasıl yere indirmeliyim? Evlenince çalıştırmıycaktı onu bile kabul etmiştim. Bana akıl verin?
Babamda aramış onu evet diye bağırdı bana tehdit etti herhalde bilmiyorum.. Bu korkaklık mı ne bilmiyorum ama hiç hak etmedi beni yazılar olsun ona.. Bana hayal kurma kızım bitti dedi,küfretti aklımdan çıkmıyor öldürmek istiyorum onu..

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşım yazdıklarını okudum o yönden rahat ol...

Kader öyle bişey ki gören ve yasayan bilir. eger allah onu sana nasip etseydi önüne kim gelirse gelsin bir yolunu bulur ve sonunda evlenirdin anlatabiliyormuyum.

bir rivayette allah insana ummadığı anda rısk vermeyi diledi.

aklıma bir misafirlikten sohbet sırasında dinledim ve söyle dedi.

9 sene boyunca cıkıyorlar.

2 sene nişanlı

1 ay evli kalıp bosanıyorlar...

bak 1 ay diyorum 9 sene demiyorum işte ben buna kader derim

seninde buna benziyor ne yapıyorsan yapıyorsun ama olmuyor işte demek naibin o değilmiş

üzülme allah sabredenlerle beraberdir.

ENFAL 46. Allah ve Resûlüne itaat edin, birbirinizle çekişmeyin; sonra korkuya kapılırsınız da kuvvetiniz gider. Bir de sabredin. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.

1|0
    0|0
    • Siz ne mübarek insansınız çok teşekkür ediyorum.. Duadan ve sabırdan başka çarem yok. Çok teşekkür ediyorum Allah yardımcınız olsun.

• Yeminle attım.. İnanmıyorum kıyamadığım kazağı çöpe attım.

• bitti bu kadar

izmire gelen bir insan anatomisi alman prof. sitesinde şunu söylüyor insan hastalığının %85 i stresten olur yani stres hastalığın başıdır anlatabildimmi.

Erkekler Ne Diyor 5

• Güzel bir hayat tecrübesi olmuş sana. Hayat böyledir unmadığın olayların odağında bulursun kendini. Onun canını acıtmak istiyorsan gerçekdende sanki hiç hayatına o girmemiş gibi, hiç onu tanımamış gibi yaşa hayatını. Okuluna devam et kafa dağıtmak için arkadaşlarınla zaman geçir. Eğer o adamda birazcık gurur varsa bu yaptıkların ona koyar yani emin ol. Sen onu kıskandırmak için gider sevgili yapar birde ona göstermek için elinden gelen herşeyi yaparsan, veya facede ilişki felan yaparsan sen kaybedersin emin ol.

1|0
    0|0
    • Yok asla facede ilişkisi var yapmam zaten ondan sonra isteyemedim kimseyi.. çok kişi var ama isteyemiyorum..

Ne yapıyorum biliyo musunuz hep gülen halimi paylaşıyorum çok sosyal aktif biriyim.. Konferanslara katılıuyorum paylaşıyorum saklanıyo yok ortada ama sayfama bakıyomu bilmiyorum.. Ben yapmalıydım aslında o nişan olayını ne karaktersizmiş. Başını bağladılar oğullarının.

• peki çok sağol.. ya sana özelden bişe sorcam

• Rica ederim tabi sorabilirsin.

• Yapacak bir şey yok.Aynıları yeniden çıkacak karşına.Tek yapman gereken beklemek.Her şeyin bedeli var.Ama,şunu anlamıyorum ; Acı çekiyorum diyorsunuz buraya geliyorsunuz.Acının çekilmemesi,aslında bırakılması gerektiğini neden kimse anlamıyor? Acıyı bırak,hatta bırakmakla kalma it.Unutucaksın kesin olarak.

Peace ^^ sister.

1|0
    0|0
    • Evet bekliyorum,aynen çok haklısınız..Bugune kadar kimseye guvenmemiştim. 8 yıllık ilk okul arkadaşımdı peşimde koştu sevmiş aşık olmuş bana bu kadar kolay mı demiştim bitirmek evet öyle işte dedi bana.. Unut beni dedi.. Bende ona seni benden başkası,mutlu edemeyecek dedim sana sıradan insanlarla mutluluklar dedim.. İlkimdi inanın hiç bir şeyi hak etmedi.. O zman o sözleri vermeseydi keşke. Hayallerimle oynadı.. Ne suçum vardı ne? Yazıklar olsun ona..

Seni alıcam inşallah yok bunun diyodu..

• En kötüsüdür zaten hayal kurdurup gitmesi..Haketmediğini sonradan anlıyor herkes.Siz de bu sevgi geçtikten sonra ; sizin kadar çok sevip,sizin kadar çok değer vereni arayacaksınız ama ne yazık ki olumuyor öyle biri.Ne kadar bu yaşadığınızı birçok insan yaşasa da insan kendini özel hissediyor bu farklı diyor ki öyle zaten.Her insan özeldir.Bizi seven kişiyi incitme gibi bir lüksümüz yok ne yazık ki bizim.O yüzden kaybeden taraf biz olucaz hep..Üzülmeyin.Onun için üzülmeyi bile haketmezler..

• Kesinlikle..

• öfkeyle kalkan,zararla oturur demiş atalarımız. sktiredip,yoluna bakacaksın. sen onu degıl o seni kaybettigine yansın. elbet gün gelir. o nısanlısıyla aynı yastıga baş koyar. ve o an sen aklına gelirsin. ne b*k yedim ben der. oda ona ölene kadar yeter. diyeceğim o ki ; s**tiret.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim :)

• Bişe sorcam size ama yazamıyorum gerçekten merak ediyorum düşüncenizi. Özelden yazamıyorum

• düşüncemi buraya yazdım. ekstra sormak istediğiniz birşey varsa buyurun sorun

• Senin için hayatının anlamı seni terk edip giden biri ise at kendini köprüden .

Yok değilse kendine bir ideal bul , çünkü insanların hep idealleri ve umutları vardır yaşamak için.

1|0
    0|0
    • Çok haklısın ama dayanamıyorum unuttum diyorum hece ağlamaya başlıyorum. Hak ettim mi diyorum.. Karaktersiz insanmış.. Beni kendine inandırdı, yalancıymış egomu zedeledi. Bana sen başkasın benimsin karımsın diyodu.. Yalanmış hepsi her şey.. Güzelliğimi verdiğim değeri hak etmedi. Mutlu olmasın yüzü gülmesin diyorum. Babasının sözünden çıkmayan pisliğin tekiydi.

• ahaha avatar harika!

• Bu kadar takılma hayatına tecrübe kattı ve senin için iyi olan gerçekleşti.

Ilk başlar zor olacak ama bir süre sonra alışacaksın sonuçta hayat devam ediyor.

• ayrıldıktan 1 ay sonra nasıl nişanlanır yaa? bu insanların acelesi ne

1|0
    0|0
    • Bende bilmiyorum.. Diyorum ya layığını buldu mu mutlu olurum bilmiyorum.. Nişanlısı da benim,gibi kapalı.. Ama mukayese bile etmiyo çevremdekiler.. Yazıklar olsun diyorum..

• bir şey değil,umarım yakında da atlatırsın ve unutursun bunu.Tabii unutmak için de kafanı başka şeylerle doldurman lazım,gez dolaş,yeni yerlere git yeni anıların olsun ki eski anılarını bastırsın

• Evet.. Öylede yapıyorum zaten..

Kızlar Ne Diyor 1

• canım bu kadar hısr yapma. senin kaybettiğin birşey yok. biliyorum kendini çok değersiz hissediyorsun şuan özellikle de nişanlandığı kızla kednini kıyaslıyorsun ve yediremiyorsun gururuna ama inan bana sen değersiz değilsin onun gözünde küçülmedin. hırs yapma boşyere. sen kaybetmedin tam tersi kazandın neyi kazandın biliyo musun? tecrübe kazandın. bir daha hayatına biri girince tam anlamıyla güvenmemeyi, ona her şeyini adamamayı öğrendin. bir erkeğe hiç bir zaman tamamen kendini teslim etmeyeceksin. dediğim gibi hırs yapma rahat ol sakin ol ne hali varsa görsün demeyi öğren. ondan intikam da alamazsın egosunu yere de düüremezsin. onun zaten seviyesi yere düşmüş bunu iyi biliyor o üzülme yani. intikama gelince en iyi intikam ona karşı hiç birşey yapmaman olur. sen birşeyler yapmaya çalıştıkça değerini düşürürsün. onla uğraştığın için egosu tavan yapar. derki hala benle uğraşıyo demekki büyük bir iz bırakmışım onda vay be der. onu şımartma. bırak kendi haline. sen üstüne gittikçe uğraştıkça onun egosu tavan yapacak. anladın mı canım boşvereceksin ne hali varsa görecek

1|0
    0|0
    • Yok canım,zaten 3 ay oldu iletişimi kestim hattımı değiştim içimi yaktın dedim,seninki de yansın seni de kız kardeşin var dedim.. Ve saklanıyo aynen umrunda olmamalı. Aça bakın yemin,ediyorum nişanlısını görseniz Allah yaratmış laf yok inanın çok şaşırdı çevremdekiler

Ne diyebilirim hakkım helal değil ona sessizce hayatıma bakıyorum onu umursamadan!

Bana bunu yapan o kıza ne yapar bilmiyorum. Aklınca kendini temize çıkarmaya çalışıyo temiz aile çocuğu olayıbana seni alıcam inşallah yok diodu.

Yükleniyor...