Herkez neden Deneyimli eleman arıyor ? ?

Ben bunun mantığını cözemiyorum. Yani şimdi Ben üniversite mezunuyum. vasıflı vasıfsız farketmez.. Ama atıyorum adam depo görevlisi arıyor.buna bile 2 yıl deneyim 3 yıl deneyim istiyor. Hangi iş ilanına girerseniz girin hepsinde deneyim istiyor.Ve bu deneyimli elemanını da buluyor. Peki anlamadığım bu işe alınan eleman bu deneyimi daha önce nasıl yaptı :( Sokayım hiyerarşiyede kapitalizmede lidyalılarada !

Güncellemeler:
Bir satış mağazasında bile 2 yıl deneyim istiyorlar. Ulan nereden kazandı bu adamlar deneyimi ? Yoksa sadece ben miyim hiçbir konuda deneyimi olmayan !

0|1
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Cunki ogrenmek mesele ama ogrendiklerini uygulamak daha bir mesele.. Bunu istiyolar cunki tecrubeleri olan biri yeni baslayandan cok iyidir... Bunu kotu bisey gorme.. hersey senin elinde sen gorusmeye gittiginde konusmanla ikna edebilirsin..

mesela;

sen banka temsilcisi icin basvurdun ve deneyim istiyolar.. sen nediceksin, benim banka deneyimim yok ama ben bir magazada calismistim orda musterilerllerle iletisimim cok iyi.. Bunun deneyimi var bende bu konuda cok begeni aldim.. benim banka deneyimim yok ama okulda hesap derslerim cok iyiydi.. surda calisirken olaylari cabuk kisa surede cozmeyi ogrendim.. dil kursuna gittim ve gelistirmek icin bu dili su iste calistim.. buyuzden iyi konusuyorum vs vs.. yani demek istedigim buzamana kadar tecrube sahibi oldugun seylerden, basvuru yaptigin ise uyanlari busekilde suncaksin. bu onlari ikna eder. Bir is gorusmesinde talepler onemlidir ama en onemlisi senin yaptigin SUNUMDUR.. SENIN KENDINI NASIL SUNDUGUN COK ONEMLIDIR..

0|0
    0|0
    • Tamamda kendim için söylemiyorum 4-5 firmada çalışmışlığım var ama geçici işler. Birde Tüm işler internet üzerinden başvuru artık. Adam geliyor cv ye bakıyor. Bomboş seni görüşmeye bile çağırmıyor ki :)

• Kim icin soylediysen bende onun icin cevap verdim.. madem internet uzeri oluyo cv oluyor.. Once cv orneklerinden degisik bir cv yapican dikkat cekicek.. cv gonderirken basvuru mektubu yazican ordada bu yukarda dedigim tarzda bikac sunum yapican sonra nasipse olur:)

Kızlar Ne Diyor 4

• Ya çoğu lafta deneyim istiyor. Eğer cidden büyük ve yoğun bir firma değilse hiç birşey bilmeyenleri de alıyorlar işe. O deneyim lafta. Nerde satılıyor bu deneyim pazarda mı da alalım yani?

0|0
    0|0
  • buna bende çok sinir oluyorum nerde deneyim kazanıcaz o zaman

0|0
    0|0
  • Yokk ya o işin bir kurali sadece benim magazada 2 yil deneyimim yok ama halbuki 2 yil deneyim istiyolar ama işe grdim yani :))

0|0
    0|0
  • Herkez değil HERKES

0|0
    0|0
    • gecenin 3 ünde bu mu gerdi şimdi seni

• Yo germedi. İlk o dikkatimi çekti :):)

• Ne güzel çemkirdim tartışma moduna girmiştim tam . ! Olsun o zaman sorun yok. Soru cümlenin ilk kelimesi olması cok etkili bir neden olabilir :P Neyse ben iş bakıyom yaa

Erkekler Ne Diyor 5

• Bazıları , üniversite okurken işe de girip hem parasını çıkaran hem de acemilik dönemini haylazlık veya maceraya dökmeden atlatmış ve biraz pişmiş eleman aradığını söylerken , mezun oluncaya kadar iş ile alaka dışında herşeyle alakası olan ve diploma eşittir yönetici koltuğu görenlerin uzak durmasını ima ediyor. Bunların işletmesinde zaten en az 50 personel vardır

Bazısı da böyle bir ayıklama usulünden bihaber , kopyalayıp yapıştırıyor ki asıl sorun bunlarda. İşletme 5 kişilik , adam işletme dalında örgün unv mezunu en az 2 dil bilen askerliğini yapmıs 5 yıl deneyimli prezentabl ve 25 yaşından gün almamış şeklinde bir de hesapsızca upgrade bile edebiliyor. Vereceği iş satış danışmanlığı , ödeyeceği asgari ücret artı yol artı yemek .

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Prezentabl pideci arayan var lan.. İspanyolca bilen fırıncı arayan var.. Tamam eğitim güzel bir olay, en iyisidir ama bokunu çıkarmayın mübarekler lüfen..

2|0
    0|0
  • Tayyep İstifa!

0|0
    0|2
  • deneyimsiz olusunu onunla konusurken anlıyor.

önemli olan tuttugunu koparman deneyimli elaman arıyoruz sözu sana atılmıs bir yem sadece

vazgecersen bu sözden sonra onların önemsememesi konusunda onları haklı cıkarırsın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...