Hepimiz aynı şeyi söylüyoruz, şimdi gerçekten dürüst olalım, bu soruyu cevaplayalım.

Evet hep aynı isteklere sahibiz. Kendimiz kadar gerçekten iyi bir insan arıyoruz. Biz kimiz. Kendimizi gerçekten iyi zannetmekle hata mı yapıyoruz. Kendimizi tanıyor muyuz? Kendimizi eleştirebiliyor muyuz tarafsızca... Hadi bunu yapalım şimdi... Cesaret biraz...

0|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

• ben kendimi tanıdığımı düşünüyorum.

insanlar bana soğuk kanlı derler, haklılar.

bencilim, hemde çok bencilim. ablamı annemden kıskanacak kadar bencilim. benim olan benimdir, aşırının aşırısı kıskancım.

takıntılıyım, bir şeye taktığımda 3-4 sene sürüyor. hala çocukluğumdan gelme takıntılarım bile mevcut.

ha sadece kötü yönlerim yok, bende bir insanım iyi yönlerim var tabii.

çok güzel dert dinlerim, evet insanlarla pek iletişim kuramam ama her daim herkesin derdini dinlemeye açığımdır.

yakınımın tek telefonuyla kilometrelerce koşabilirim.

sevgilime aşırı sadığımdır.

kendi kendime eğlenebilirim, çevremdeki sevdiğim insanlarıda eğlendirebilirim vs vs

0|1
    0|0
    • Kendini tanımlama şeklin çok cesurca ve tarafsız." bencilim, hem de çok bencilim. ablamı annemden kıskanacak kadar bencilim. benim olan benimdir, aşırının aşırısı kıskancım." özellikle bu tarife bayıldım. Doğal, özgüvenli ve gerçekçi...

• elimden geldiğince soruna açıklayıcı bir cevap vermeye çalıştım :)

• Açıklayıcı olmaktan çok cesurca olmasını istemiştim ve sen onu layıkıyla yaptın...

Kızlar Ne Diyor 8

• kendimi iyi tanıyorum

en acımasızca eleştirilerim kendimedir

ne kadar iyiyim ne kadar iyi ya da kötü olabilirim biliyorum

sınırlarımı biliyorum

kabul edebileceğim şeyleri biliyorum

yüzleşmekten kaçtığım her şeyle yüzleştim çünkü

0|1
    0|0
    • Kendinden çok eminsin... Gerçekten bu kadar tanıyor musun kendini?

• konuşmam gerekenlerle konuştum

bunun için zaman ve çaba harcadım zaten

o yüzden eminim kendimi iyi tanıdığıma

• Teşekkür ederim yorumların için... Genel görüş belirttim, seni tanımadığım için sana bir eleştiri olarak algılamadığını görmek güzeldi.

• bazen iyi bazen kötüyüm diyebilirim eleştirebiliyorum kendimi kusurlarım var biliyorum ama ben böyleyim kendimi değiştiremem biri değiştirmeye çalışırsada ona ateş püskürebilirim

0|1
    0|0
    • Kendinizi değiştirmenizi isteyen olmamalı. Her davranış ya da alışkanlık o kişinin özelliklerini oluşturur. Ben cesurca itirafları paylaşalım istedim.

• Kesinlikle yeterli değil, bunun sınırı yok çünkü.. Ama cesurca yorumlarınız için içten teşekkürler...

• rica ederim

• gercektende karsımdakine sevgilim olsun arkadasım olsun bir baskası olsun gosterdıgım ilgi sevgi ve alaka ve alcak gonulllulukten fazlasını beklemedıgıme eminim..gercekten hakettıgım neyse kabul eder özür dilemesinide bilen biriyim..

William Shakespeare inde dedigi gibi;

En iyi değilim, en kötü de. En cömert değilim, en cimri de. En kibirli değilim, en mütevazı de. Hiç kimseyi kandırmamış değilim, herkesi aldatmış da. Kimseyi yarı yolda bırakmamış değilim, herkesi satmış da... . Hep iyiliğimden kaybetmiş değilim, kötülük yapa yapa kazanmış da. Çok başarılı olduğum günler de oldu, dibe vurduğum da. Sevgi dolu değilim, nefret dolu da. Barışçıyım, biraz da savaşçı. Biraz güçlüyüm, biraz zayıf. Biraz iyiyim, biraz kötü. İyi? kötü? İnsanım.

0|1
    0|0
    • Verdiğimin bir kısmını bile alabilsem mutlu olucam diyorsunuz. Shakespeare örneği inanılmaz doğru yerde kullanılmış. Tebrik ederim.

• kimse verdiklerinin karşısında keriz yerine konmaktan hoşlanmaz bende hakkettigim muameleyi görmek isterim elbet.. ancak bunun çıkar ilişkisi ile karıştırılmaması cok onemli cunku çıkar gözeterek katkı saglayan ınsanlardan daha fazla migdemi bulandıran bir yaratık yok.. bende teşekkür ederim

• İnsanın kendisini ''iyi'' olarak anlatması da tuhaf.. Ama, kendimi değerlendirdiğimde olumlu ve olumsuz şunlar geldi aklıma:

*Özüm,sözüm, kalbim, davranışım birdir.. İyi niyetli ve yardımsever biriyim.. Yıkıcı değil, yapıcı bir tavrım var.. İyi bir dinleyiciyim.. İyi ve kötü günde her zaman sevdiklerimin yanındayım.. Destek olur, güven veririm..Anlayışlı ve sabırlıyım.. Empati kurmayı deneyip, her şeyden önce anlamaya çalışırım. Her yaş grubuyla anlaşabilirim.. Sevdiklerimi kırmaktan ve yanlış anlaşılmaktan korkar,telafisini mutlaka yaparım. Kibirli değilim, aksine iltifatlar beni hala utandırır :) Öfke kontrolüne sahibim.. Saman alevi gibidir sinirim, geçer gider.. vs :) Yeter bu kadar ,utanıyor ya insan böyle :)

* Olumsuz gördüğüm özelliklerime gelince, öncelikle çok inatçı olduğumu söyleyebilirim.. Alıngan bir yapıya sahibim. Bazı konularda üşengeç ve tembel sayılırım :) Detaylara çok önem verir, ince eleyip sık dokurum.. Zaman zaman kararsızım.. Bazen bir şeyden soğumama tek bir neden yeter.. Acısını içinde yaşayan tiplerdenim.. Bir iki kişi hariç ,kimseyle paylaşmam birçok şeyi..Fazla duygusalım.. Değişmeyen bazı sabit fikirlerim vardır.. Bazen de huysuz ve kaprisli :)

***Bu saydığım olumsuzluklar benim iyi biri olmama engel mi bilmiyorum.. Ama, baktığımızda bunların bir çoğunun aslında karşımdakine değil, sanki kendime zararı varmış gibi:) Bilemedim..

0|0
    0|0
    • Yorumunuza bayıldım... Tarif çok samimi ve doğru anlatılmış... Buna çok uzun bir analiz yapmak geliyor içimden. Bu uzun ve samimi anlatımınıza kısaca yorum yapıcam şimdilik. Can alıcı tarifler, " iltifatlar beni hala utandırır ", " Bir iki kişi hariç ,kimseyle paylaşmam birçok şeyi", " bunların bir çoğunun aslında karşımdakine değil, sanki kendime zararı varmış gibi"... ve en sonunda en mütevazi kelime... "Bilemedim" Böyle mütevazi ve doğru bir kişiliğe rastlarsanız hayatınızda sakın bırakmayın

• Çok sağolun..

İyi geceler**

• İyi geceler...

• Belki de hepimiz en iyi oldugumuzu dusundugumiz icin bu kadar yalniziz. Ben en iyi oldugumu dusunmuyorum umursamaz oldugum icin cogu insan nefret ediyor benden farkindayim. Kötü bir huy belki de.

0|1
    0|0
    • İşte duymak istediklerimden biri sizin giriş cümlenizdi... Huyunuzun iyi ya da kötü olduğunu siz yorumlamayın. Onu karşıya bırakın, beğenirse alır, beğenmezse uzak durur... "Belki de hepimiz en iyi olduğumuzu düşündüğümüz için bu kadar yalnızız" Bu cümle iyi tarif, teşekkür ederim...

• Ben tesekkur ederim .

• Kendimi sürekli eleştiriyorum. Lakin tarafsızım diyemem. Çünkü kötü yönlerimi daha kolay ve daha çok görüyorum. Kendime karşı daha acımasızım eleştirirken. Artık bu ne kadar doğru bir şey? Fikrim yok. Ayrıca insanlara karşı düşüncelerim iyi niyetlidir ama bu hatalarım olmadığı anlamına gelmiyor.

0|0
    0|0
    • "İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır" atasözünü tam tersinden kullanan gruptansınız. Fikrim yok erken aslında fikrinizin anlaşılmamasından yorulduğunuz için yok demeyi tercih etmeye yönlendiğinizi düşünüyorum.

• Aslında bir kere yapsan öyle değişiyor ki bakış açın...

• Umarım bir gün olur.

• Herkezın kendine göre iyi ve kötü tarafları vardır sadece kendini tanıman lazım

0|0
    0|0
    • Kesinlikle ilk iş kendini tanımaktır. Ben de burada bunu duymak istedim, cesurca kendimizi itiraf edelim...

• Öyle görünüyor... ;)

• :)

• Benim kotu bir huyum yok sadece surat asmamdan sikyet edrlr oda kotu bir huym oldgunu dusnmuyorm bana yaplan kotulugu ya da canima acitn bir soz karsisnda karsimdaki kirmiyorm sadece surat asirm darginlgimi bole belli edrm karsilk versem dahami iyi edebimle susuyorm

0|0
    0|0
    • Duygularını ya da tepkilerini bu kadar saklamak sana zarar verir. Kırıcı olmamak için uğraşman insani açıdan ne kadar değerli olsa da insanların gözünde maalesef değerini yok ediyor.

• Bu huyumun zarari cok gordum evet mesala ablam cok patavatsizdir herseyi der acaba kirilirmi uzulurmu umursamz hakli bike degl ornegin parfumunu bikre kulandim demdk lf koymadi kendi parfumunu getrseydin dedi.sustum icime attim aglrim hep allhim iste koymadi yanina oda bize geldgnde ustne bise dokuldu benm kiyfetimden istedi cekinrek orda cevap yapistrdim ama hc bise olmis gbi verdim..bu basit ornkti daha ne ornkler var da akilmiyorm iste hep iyi niytlym

• Aslında sen de yaşamında örnekleri birebir görüyorsun. Susan eziliyor, kaybediyor.

Erkekler Ne Diyor 2

• iyi biri degilim bunun için de uzulmuyorum.

ve kendimide asla elestirmem

0|1
    0|0
    • Duyduğum en ilginç itiraf... Çok cesurca, tebrik ederim.

• Kendini tarif etme şekline en uygun cevap. Süpersin.

• kanıtlamam gerekiyordu bu durumu sen zorladın :)

• Soru benim adıma tam zamanında sorulmuş bir soru.(Buna kafa yoruyordum.) Sevdiğim kızı tanıdıkça ne kadar iyi biri olduğunu anlıyorum ve ona layık bir insan olmadığımı kafama sokarak kızla sadece arkadaş olarak kalmak istiyorum. Eh bu da koyuyor tabi adama ama yapacak bir şey yok.

0|0
    0|0
    • Bir dakika arkadaş... Hem seviyorsun, hem de ona layık olmadığını düşünüyorsun... Neye göre düşündün bunu. Layık olmak etiketle ilgili mi sence. Bakalım o senin içindeki gerçek, güçlü ve pırlanta gibi duygulara layık mı? Kendini ve duygularını sakın küçümseme...

• Ben içine atan kesimlerdenim ama teşekkür ederim abim çok naziksin.

• Bugün şart değil, herhangi bir gün herhangi bir sorunda yardımcı olabileceğimi düşünürsen yazabilirsin... İçine atmak kazançlı değil... Aklında bulunsun ;)

Yükleniyor...