Burun Ameliyatı hakkında merak ettikleriniz

Arkadaslar Bır cok vatandasımız burun amelıyatınıı merak edıyor, bu baslık altında herkez bılgılerını paylassın lutfen.

bu arada benıde bılgılendırın.

1)Burun amelıyatını nerede olmalıyım? Özel H. mi? Yoksa Devlet H. mi?

2)Burun Amelıyatının Fiyatları Nelerdır? Ozel H.'de nekadar Devlet H'de nekadar? ( ben ozel hastadekı doktora sordum bana 3200 1 gece yatma dail dedı)

3)Burun amelıyatından sonra burunda ne gıbı degısıklıkler oluyor? (yanı burun sısıyormu)

4) Burun amelıyatı yaptırmak gunah mı?

5) Nekadar sürede şişlik iniyor acısı gecıyor?

Soracak baska sorularnız varsa cevaplarınızda sorabılırnız aklımaa gelmedı..

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• kardeşim sanırım burun estetik ameliyatı olmuş biri olarak tüm bu soruarına cevap verebilirim. 1. si bana sorarsan özelde olmalısın çünkü hem daha ilgili özenli hemde daha iyi operasyon yapıyorlar. parayı verdiğin her yer daha çok ilgilenir bilirsin :) 2. si fiyatlar hastane ve hatta şehirlere göre değişiyor. ben babamın en yakın estetik uzmanı ve aynı anda hastane baş hekimi olan bir arkadaşına ücretsiz yaptırdım ama normalde fiyatları 2000 den başlıyor ortalama 5000 e kadar gidiyor özelde.devlette 2000 civarları azda olabilir çok bilmiyorum. 3. sü burun kesinlikle şişiyor hatta uzman profesyonel değilse göz altları bile mos mor oluyor. o konuda şanslıydım doktorum çok prof tu ve göz altımda hiçbir şişlik ve morluk olmadı. Burunda ilk hafta destekleyici plastikler(kemiklerin kaynaması için) (içinde) ve alçı oluyor gazlı bezlerle. 1-2 hafta sonra destekleyici plastikleri tutuyorlar ve sonra gazlı bezler ve alçıyla beraber hepsini çıkartıyorlar. burnun hala çok şiş oluyor ama ona rağmen düzeldiğini görebiliyorsun ve seviniyorsun :) ama şunu söyliyim ameliyat olduğun günden 1.5 hafta sonrasına kadar neler çektim bir ben bir Allah bilir. Gece gündüz ara ara kanamalı akıntılar, iştahsızlık, canın hiç bir şey istememesi,ayakta durunca burnun ağrıması ,sürekli yatma ihtiyacı, duş alamama ve daha neler neler... neyse o bezler çıktıktan sonra burnun içi yara olduğu için tam açıldı derken 3 gün içinde komple kabuk tutuyor bir daha ağzınla nefes almaya başlıyorsun :( bu arada burnundan bezler çıkınca toza karşı peçeteyle hep koru. o kabukları yavaş yavaş elinle karıştırarak da alabilrisin zatn kendisi düşüyor dikişlerle beraber. tabi bu esnada burnun şişkinliğinin inmesi devam ediyor. sonra kabuklar ve dikiş kendini atınca artık normal hayatına biraz şiş bir burunla devam ediyorsun. 5. side tüm bunların hepsi ve o burnun tamamen inmesi 2 ayı buluyor. ama burnun eskisi kadar sağlam olup kaynaması 1 yılı buluyor. 1 yıl boyunca hiç bir şekilde darbe yemeyeceksin. basketbol, futbol ve zarar verebilecek her türlü davranıştan uzak durucaksın! hatta doktora dedim ki kontroldeyken olduda kavgaya karıştım nolucak dedi ki tek yapacağın 2 elin ve kollarınla burnunu koruyup dayak yemek! :( umarım yardımcı olmuşumdur :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Özelde yaptır

Bir arkadaşım 2 sene önce 1900tl civarına estetik yaptırmıştı.

Eğer doktorun dediği gibi masaj yapmazsan ve buz koymazsan birar şişlik ve morarma olabiliyor

Eğer sağlığın açısından yaptırıyorsan bildiğim kadarıyla günah değil. (Zira bende nefes alamadığım için yaptırmayı düşünüyorum.)

Şişlik ve acısı çok fazla sürmüyor birkaç günde geçer. Ancak buz koymazsan morartılar 1 aya yakın kalabiliyor. En azından benim arkadaşımda öyle oldu.

0|0
    0|0
  • Ben oldum 2 ay once. Ozelde ol ben £2100 odedim. Benim kemik gittigi icin yuzum davul gibi sisdi taninmaz hale geldim ama 3 gun sinra iniyor. Yaptirmak gubah ama 7 senedir istiyordum kendime guvenim sifirdi kafama cok takiodum. Agri cidden yok denilecek kadar az

0|0
    1|0
    • bnde ıstıyorum kac yıldır dha dogrusu sn yıldır ıstıyorum cvrendekı ınsanlar dalga gecıyor bırde burn kanaması var ama cok ıstemısler ya :(

• Özel de yaptırmanı öneririm. Hatta direk estetik merkezlerinde yaptırmak daha mantıklı.

Fiyatları 2.000-10.000 arası değişiyor.

Burun bir müddet istenen şekilde olmuyor (1 ay kadar) sonra gün geçtikçe çok daha güzel oluyor ve evet şişlikler olabiliyor başlarda.

Günah değil çünkü kişi görüntüsünden rahatsızlık duyuyorsa ve bunu takıntı haline getirdiyse yaptırılabilir..

Estetik cerrahlar konusunda da yardımcı olabilirim mesaj atarsan :)

0|0
    1|0
    • sen yaptirdnmi ?

• Nefes guclugu cektigini nasil anladin peki ? Bide kirmadan yapamiyolarmi ?

• Cansu son bisey daha sorucam bide burun eskisi kadar saglam olmuomu estetikten sonra darbelere karsi falan ? Ben gece hayatina takilan biriyim istanbuldaysan sende bilirsin belmi kurucesme taraflari falan alkolu fazla kacirinca illaki kavga cikiyor :)

• Beni. Ablam oldu şeklini beğenmediği için.ankara da Namık Baran diye ünlü bir cerraha.çoğu ünlünün burun ameliyatlarını kendisi yapmıs.agrısız sızısıZ özel hastane de yaptı.oğlu da kendisi gibi doktor istanbulda.tavsiye ediyorum.hiçbir ters sorun yaşanmadı.15 güne düzeldi.günah olduğunu düşünmüyorum.baska doktorlarda morarma şişkinlik olduğunu duyduk ablamda hiçbiri olmadı.inanırmısın bir burun ameliyatı tüm yüzü değiştiriyor.

0|0
    1|0
    • Fiyat bide ameliyat sonrasi acilari falan biraz detay lutfen

• Fiyatı doktor kendisi belirliyor.gidip görüşmeni tavsiye ederim. Önce tampon taktılar sonra alçı herhangi bir sorun olmadı.okul açılmadan 15 gün önce yaptırdı.okul açıldığı gün okuluna gitti.zaten burun tam olarak 6 ayda yerine oturuyormuş.1.5 yıl oldu herhangi bir sıkıntı olmadı.

• 1. Kesinlikle Özel.

2. Özel hastanede estetikle beraber 3 milyardı en son arkadaşım yaptırdığında.

3. Maske veriyorlar. Burun şişmiyor ama morarmaya ve yüz şişmesin diye soğutucu maske veriyorlar ve yüz çok şişmiyor.

4. Zorundaysan sağlık durumunu etkiliyorsa günah değil.

5. Acısı ağrı kesici serum verdikleri için hemen geçiyor çok sürmüyor. Şişlik bir kaç güne geçiyor.

ve tavsiyem Yunus Emre Hastanesi Hüseyin Altun. Adam muhteşem..

0|0
    1|0
    • o zmn ıyıymıs ya :)sdece estetık ztn 2mılyardan baslıyor nerdeyse :)

• Ben de yaptırmak istiyoru burnumun şekli kötü değil aslında sadece büyük, o yüzden yaptırma gerek yok diyorlar ama bilemiyorum

0|0
    0|0
    • benimde buyuk ve bıraz yamuk yanı hos degıl brde burun kanaması var olcam herhalde.ama bakalım bllı degıol

• Kesinlikle plastik cerrah olsun

Bir arkadaşım oldu acayip belirgin ameliyatlı olduğu

Söyleyemiyor insan.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• 1)burun ameliyatı derken estetik amaçlı mı yoksa başka bir sağlık sorunu yüzünden mi?

2)burun ameliyatı günah değilse sevap mı sevap için yaptırmalı mıyız ?

3)ülkedeki burun ameliyatı sayısı olası marmara depremini tetikler mi?

aklıma şu an için başka soru gelmedi:D teşekkürler;)

1|0
    1|1
  • Askerde arkadaşım oldu.Ben ona refakatçılık yaptım.

1)Devlet hastanesinde olma(15 dk da yaptılar estetik adına hiç bir şey yapılmadı sadece kemik düzeltildi)

2)Ameliyattan sonra arkadaşıma soğuk maske vs hiçbirşey kullanmadılar bir hafta yüzü şiş burnu mor gezdi.

3)Ameliyattan sonra gülmekte konuşmakta biraz zorluk çekiyorsun.Yüzün şiş olduğu için genelde sıvı gıdalar tüketiyorsun.(Yüz kasların aşırı kasıldığı için)

4)Tamponlar çıkartılırken canın biraz acıyabilir.Burnunda biraz tıkanma varsa aspiratör ile burnunun içini vakumlayarak temizliyorlar

5)Eğer çalışan bir insansan 10 günlük rapor almanı öneririm.

6)Eğer özelde olacaksan burnunun nasıl olacağını bilgisayar ortamında gör.

7)Nefes almanı engelliyor ve yaşam kaliteni etkiliyorsa burun ameliyatı olman günah değil

0|0
    0|0
  • Arkadaşım ben ameliyat olmuş birisi olarak seni bilgilendirmek isterim.

2 sene önce plastik cerrah tarafından ameliyat edildim. Eğer keyfi olarak burun ameliyatı oluyorsan devlet hastanesine bile en az 2000-2500 TL vermen lazım. Ama burun problem yaratıyorsa ( nefes alamama , kanama , vs vs ) o zaman sigorta karşılıyor ve sana bedavaya geliyor. Ameliyat burnun sorununa göre değişiyo. Benimki yamuktu , kemiği kırıp düzelltiler ve ameliyat'ım 5 saat sürdü. Allaha şükür bir sorunum kalmadı. Ameliyat olduktan sonra yaklasık 1 hafta kadar cok iyi bakım lazım. İlk gün narkozun etkisiyle acı hissetmezsin ama 2. gün 3. gün suratın davul gibi şişer ve simsiyah olur. ( kendinizden korkacak kadar ). Ondan sonra gün geçtikçe doktorun dediklerini aksatmadan yaptıkça suratınız normale döner. Burnun içine ameliyat sırasında ki tampon'u 1 hafta sonra çıkartılar. İlk başlarda burnunuz biraz büyük olur ama gün geçtikte küçülür ve ALLAH ( C.c ) nün verdiği o özel güzelliğe kavuşursunuz...

0|1
    1|0
  • Günah olduğunu biliyorum...

0|1
    0|0
  • 1. operasyon genel anestezi olarak yapılır yani uyutularak.

2.özel hastanede tanıdığın varsa ol yoksa olma

3.vucutta genel bir değişiklik olmaz sadece ilac etkisi gectikten sonra eski haline gelir.

4.islama göre hiç bir ameliyat günah olmaz sadece (beğenmediğin bir yer veya hosuna gitmeyen olursa bu gunahtır.)

5.2 gün şişlik devam eder. 1 hafta içinde eski haline dönersin.

---ameliyat rsikli bir ameliyattır

0|0
    0|0
  • bn arastırdım sole bı durum var.burunda sısme ve acı olur cnku amelıyat oluyorsn ama doktor ılac verıyor sana o ılac sayesınde burunda morlıuk sısme ve acı gıder.snra bır gece hstanede mecbur yatırıyorlar.bnde amlıyat olmk ıstıoyrum burn kanaması cok ve bıraz goruntu olarak yamuk :(

0|0
    0|0
  • Bende olucam kemik düzeltilicek ve 1.750 tl fiyat verdiler sıcak havalarda yapmayı tercih etmediklerini söylediler mayıs ayına kadar olmam gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Arkadaşımın abisi var o oldu kemiklerini falan poşete koymuşlar iğrendim herneyse 2100 civarı oldu burnu bisikletten düştüğü için yamuktu ve hoş bir görüntü değildi düzeltti iş yerinden rapor aldı şimdi burnu gayet iyi ve surat yapısı değişmiş gibi olacaksan plastik cerrahiden ol.

0|0
    0|0
  • boş muhabbet olsun diye elinden geleni yapan tayfa "here"

0|0
    1|1
  • Ben oldum. Saçma sapan birine oldum. Pişmanım olduğum için. Hiçte istediğim gibi değil. Hala nefes almada zorluk çekiyorum.

0|0
    0|0
  • bende yaz tatilinde olacam burnum çok çirkin ayrıca kemik var burunda ve et'te var kıkırdak yok burunda kıkırdakta atacaklarmış burnum ince ve egri oldugu için oda yapılacak doktor estetik şart dedi inşallah bende yaptırcam özel de.

0|0
    0|0
Yükleniyor...