Neden Türkiye'de fit veya sporla uğraşan erkek sayısı az ?

Hiç dikkatinizi çekti mi? Neden Türkiye'de fit veya sporla uğraşan erkek sayısı az ? Yabancı ; amerikalı avrupalı gençlerle bizim gençlerimizi kıyaslıyorum da adamlar fit ve kaslı bizse göbekli ve yağlı . Bunun sebebi sizce ne ? neden bizler vücut sporuna önem vermiyoruz?

Güncellemeler:
aslında bıkkın , inside ve senaftepeninde cevapları çok hoşuma gitti . Ancak bir arkadaşımızın isteği isyanı göz önünde bulunsun istedim :)

0|0
16|35

En İyi Kız Görüşü

• Onu erkeklere sormak lazım birazcıkta olsun vücut calsn biz kadınlar yazın plajarla kıllı ve göbekli erkek görmek istemiyoruz.

1|4
    3|9
    • olacagı sonra ne biliyomusun .. erkekler bu sefer sizi takmıcak bakımlı olduktan sonra erkek bu sefer kızlar peslerinde kosucak .. ben bulgaristanda yasıyorum burada kızlar erkek icin kavga yapıyo .. turkiyedeki durumun tam tersi burada .. halinize şükredin :D

• Seni bu tarz muhabbet icinde bıraktığım icin kusuruma bakma :(

• Önemli değil bu tip insanları takmam ben :)

Kızlar Ne Diyor 15

• erkekte bayanda sporda az :)

0|2
    0|0
  • Türk erkeklerinin öncelikleri başka belli ki. Kafası rahat insan kendine ayıracak vakit bulur.

0|2
    0|0
    • sence ne öncelikler ? yani kendine yarım saat bir saat dahi ayıramamak sence ne olabilir ?

• Bi ihtimal , peki genç yaşta neden spor yok hayatımızda lise çağlarından itibaren ?

• Okul, sınavlar yüzünden.

• neye önem veriliyor ki buralarda sanki.. hadi diyelim konu spor olsun.. futboldan başka sporlar izlemiyorsunuz dahi çoğunuz yaa.. spor dalında kıt bir kültüre sahip ülkeden ne bekliyorsun.

0|1
    0|1
  • Hergun alkol alan bir genclik olursa gobekte olur kas da olmaz :) Tabi istisnalar kaideyi bozmaz. Yabanci bir rulkede yasayan olarak soyluyorum, adamlar icmiyor kardesim. Ben kendim fitnese gidiyorum, cuma cumartesi aksami gidip parti yapacagina icecegine gelmis agirlik kaldiriyor. Oyle tipsiz tipler de degil, bindigin wauw diyecen tipler. Ne bilim biz biraz oturalim elimde cayim boregim olsun tv de dizimi izleyim ya da filmime bakayim bir halk miyiz neyiz :)

0|0
    1|0
  • Artık kimse vücuda önem vermiyor da ondan. Paran var mı? istersen göbeğin Afrika'yı doyuracak büyüklükte olsun KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL!

0|1
    0|0
  • Ahh ahh gecmisimizde osmanlii zamanindaki turkllerle simdiki turklerii kiyaslarsakkk... ne sporu yapiozz ne kitaap okuooz. Imaan eksikligimi dersinn. Ne ararsan var battikca batioruz. Bizim turkler gibi eringec bii millet varmii aceba bu dunyadaaa.

0|1
    1|0
  • 1|0
    0|1
  • Aynı şekilde kızlar da öyle

0|0
    0|0
  • sende galiba onlardansın:))

0|0
    0|0
  • çünkü bizim türk milleti spora önem vermiyor. onlar her gün gidiyor spora düzenli hayatları var ve vücutlarına önem veriyorlar bizim gibi tembel tembel yatıp hapur hupur yemiyorlar.

0|0
    0|0
  • millet olarak sporla pek ilgili değiliz

0|0
    0|0
  • 4 sene oncesine kiyaslarsak aslinda buyuk bir gelisme var

0|0
    0|0
  • İste bu nedenden yalnizim. :(

0|0
    0|0
  • Amerikalı gençlerin çoğu şişman veya obez, ama bizim toplumumuzda evet spor alışkanlığı çok az

0|0
    0|0
    • oranın sokak cocuklarıyla karsılastırıyo :D var ya serseriler eight pack yapmıs cılız zarganalar * tabi arada yapılılar da var :D bide orda daha okul zamanında yasam tarzları spor .. az cok dizilerden bile bilirsiniz amerkian futbolu falan .. bizde ne oynuyolar :D bırakıyolar topraktan camurlu bir sahaya git yakar top oyna git 9 aylık oyna olmadı şut çek ... git arkada kızla muhabbet et sıkıstır ya da git sigara iç çaktırmadan :D bir halt olca yok

zargana bir balık turudur

• İnsanlar yaşam ve geçim telaşından

Ne sporu arkadaşım?

Akıllarına bile çoğu insanın spor gelmiyor.

1|7
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• gencken üniverste kazanacam diye kendini yırtan kazanınca maddi zorluklar içinde bir tas corba 1 ekmek ancak karnını doyuran kazanamayınca iş bulacam diye bulunca * asgari ücretle ancak yol masrafı ve karnını doyurabilen gencliğimiz ilerleyen yıllarda evlenecem eşya taksidi kız arkadaşla nişanlıyla saga sola gittiğinde cep harclığı bu arada calıştıgı için artık evin geciminede yardımcı oluydur ki malum evin eksiği hiç bitmez daha sonra evlendim telaşı cocuk oldu bu maaşla nasıl gecinecez telaşı cocuk okula başladı ne halt edecez telaşı okul servis ücretleri telaşı bu arada kadın hiç durmaz oonun kocası karısına tek taş almış bunun kocası karısına yaprak sarması yapan telefon almış dır dırı gencti adam oldu kendine ayırabldiği tek şey ara sıra stres atmak için içtiği 2 bira

lan ne zormuş Türk erkeği olmak yazarken iğrendim mk

0|1
    0|0
    • +1 ama yarım saatte olsa evde yapılabilir bence.

• En iyi cevap bu olmaliydi

• bu arkadaş da pek haklı..

• amerikalılar mı fit ve kaslı allah aşkına adamların en büyük sorunu obezite yapmayın bunu yav

hea tvde falan bakınca tabi hepsi fit kaslı ee bizim ülkedeki yeni ünlülerde aynı olmaya başladı farkettiysen

0|1
    0|0
  • bizim gençler bira ya da rakı ya da cigaralık içmeyi bir bok sanıyorlar.bunu bir erkeklik şeysi olarak görüyorlar.kızlarımız da erkeklerimiz de bu konuda iğrenç durumda.elemana bir bakıyosun bir karış boyu var ulen insan en azından çok değil günde 30 dakika kardio yapsa yine tığ gibi olur.hem boy kısa hem kilo var.eleman yürümüyo mübarek sürünüyo...bir de şu genel kanı var.danaya sorsan neden spora gitmiyorsun?diye o da benim kilom iyi der.kız olsun erkek olsun cevap sekmez.spor yapmanın kilo vermekle alakalı olarak görüyorlar.verhasıl kelam...eğitim şart.farz,vacip ne dersen de...

0|3
    0|0
  • O dediklerin filmlerde obezite oranı kat ve kat daha yüksek onlarda. İsyan eden kadınlar acaba hiç spor yapıyorlar mı onu da merak ettim.(50 kilo kızda 70 cm bel var.-_-) Bir de biz öğrencilerin onlar kadar boş vakti yok. Onların okulunda her türlü spor anternatifi var. Ben sırf sayısal öğrencisi olduğum için biz milli sporcu yetiştiriyoruz senin zamanın kısıtlı dediler gönderdiler beni.

0|1
    0|0
  • şehir planlarında koşu ve bisiklet için yer belirleyen ülkelerde elbette bizden daha fazla spor yapılacak.yarın sabah koşuya çıkacağım desen yer bulamazsın.kültürümüzde spor yapmaya değil,konuşmaya geyiğini yapmaya yer var.

1|1
    0|0
    • özde değil sözde çok iyiyiz bu konuda haklısın. bir diğer neden şehir düzeni dediğin gibi.

• çünkü bu spor türkiyede pahalı

0|1
    0|0
  • pahalı ve disiplin gerektiren bir spor çünkü.

0|1
    0|0
  • Anamızın yağlı ve lezzetli yemeklerini onların anaları yapamıyorda ondan :D

0|2
    0|0
  • Twitter'da bile 5 tweetten 3'nün uyku,üşengeçlik olduğu(özellikle genç nesil)'Den günde 1 saat spor yapmasını nasıl beklersin..

0|1
    0|0
  • Arkadaş herhalde bütün dünyayı gezmiş, bütün dünya erkeklerinin ülkelere göre yıllık yaptığı spor saatlerini hesaplamış. Amerika'da obezite ne kadar fazla biliyormusun sen? :D

0|1
    0|0
  • ya bir git oglum de get

0|0
    0|0
  • salonlar eskiye nazaran daha kalabalık ama dönem dönem değişiyor bizim salondakiler genelde yaza doğru gelıyor kışın kaslarını gösterecekleri bir pozisyon yok montu giyip yürüyorlar yazında kas şişirip gösteriş derdindeler de bizm toplumuzmu spor daha cok gösteriş için yapılyıor saglıklı yasamak ıcın yapan sayısı az doğru spor yapanda az

0|0
    0|0
  • Dostum yabancılar diyorsun da Tr'de kaç tane obez hastası gördün? ben düzenli haber izlerim 1 elin parmağını geçmez gördüklerim Tv'lere bakarsan evet yabancı flimlerde hep kaslı elemanlar polisler felan , yine tv'lere bakarsan haberler de Obez'ler yine yabancı ülkelerde onlar sadece iyi reklam yapıyor hepsi bu

0|0
    0|0
  • t.c. boş insan çok kardeşim ondan

0|1
    0|0
  • Madem az görüyorsun sen teşvik et ne olur ki deme, yani ben amatör olarak bodybuilding ile uğraşıyorum ve sanırım 11 - 12 arkadaşımı bu ay içinde spora başlattım.. Tabi ki ayrı ayrı salonlarda yani haydi spora diyip toplanmıyoruz :) hmm sorunun cevabına gelince ise bence amaçlarımız farklı yani "zihniyet" meselesi yani şunu demek istiyorum, bizim gençlerimiz bende buna dahil olmak üzere yaşımız küçükken bunları bilmiyorduk zaten, biraz büyüdük sınavlar dediler biraz daha büyüdük hadi üniversiteyi bitir sonra ne istersen yaparsın dediler hep bir erteleme içindiyiz anlaşılan, yani insanın içinde olan birşey ve birde ailenin bu konulara olan ilgisiyle alakalı sanırım..

0|0
    0|0
    • inside bodybuildingle bende amatör olarak ilgileniyorum. Arada mesajlaşabiliriz bilgi alışverişi olarak , iyi olur düşüncesindeyim ne dersin ?

• yapam dedım orencıyım peder boş iş dedı vermedı para yılmadım kendım amator yapım dedıöm boynumda fıtık çıktı sakatlandım * omur boyu yasak bana al yapmak ıstıyıncede bole oluo mk

0|1
    0|0
  • beni hariç tut dostum

0|1
    0|0
  • Bugun rejime girdim 95 im maksimum 2 aya 80 e dusup yaza fitness a baslicam arkadas ekle istersen gelismelerimi gor :) 110 dum 80 e dusmustum 3 ayda ama sonra sinav stressi 15 ini aldim hepsi annemin sucu kekler borekler hahaha artik eski ben yok

0|0
    0|0
  • Çünkü yurtdışında öğretim hayatı boyunca adam gibi spor yapıyorlar. Bizim gibi üniversitedeyken adam kahvede batak oynamıyor amerikan futbolu, rugby, ... gibi sporlarla uğraşıyor.

0|0
    0|0
  • bu ülküde böyle şeyler lüks kardeşim fedakarlık gerektirir işi var çocuğu geçindirmesi gereken evi var sülalesi rahat adam yapıyor zaten

0|0
    0|0
  • Çünkü onların kızları da böyle link

Not:Bu bi' bahane değil, spor yapıyorum :D

0|1
    0|0
  • yanlış incelemissin. bunun istatistikleriyle daha yeni ugraştım.. amerikadaki obezite oranı türkiyeden çok yüksek.. onlarda sokaktakı her 10 ınsandan 3ü obezken bizde1 kısı ya vardır ya yoktur.

0|0
    0|0
  • Dostum Sen Beynini Yemişsin Son 2 Yılda Spora Artan Merakı Görmedin Galiba 2 Yıl Önce Spor Salonu Bomboşdu Bizim Şu an Boş Aletyok Çalışmaya Yazın Görürsün Plajda

0|1
    0|0
  • Cunku onlarda okullar bu ımkanı saglıyor ve hayatları rahat. Bız sınavlarla ugrasmaktan vakıt mı buluyoruz

0|0
    0|0
  • Genlerimiz boyle killi göbekli ve güçlü bir ırkız bir ingiliz deyimi derki türk kadar güçlü yani kas protein tozu bunlar ilgi ceker ama guc ayri bisey

0|0
    0|0
  • Bu tür sporlara ilgi ve alaka son dönemlerde çok arttı umarım salonlarda hoca adı altında geçinen kişiler bilinçli programlar uygularlar . Milleti spordan soğutmazlar ..

0|0
    0|0
  • amerika dediğin yerde en mal insanın aldığı asgari ücret saat başında 8 dolar, burada 2 dolar. sen neyden bahsediyon?

0|1
    1|0
  • cunku turk erkegi gobekli olur her turk asker dogar gibi :)

1|0
    0|0
  • arkadaşım spor yaptıkta fitizde ne oldu? sap gibi ortadayız :)

0|0
    0|0
  • üşengeçlikten :-)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5
Yükleniyor...