Allah'a inanmamanızdaki sebep nedir?

Çok dindar biri değilim ama bu sitede ateist kişide çok Allaha inanmamanızdaki sebeb nedir ben size Allahın varlığını ispatlarım herşey Allahın varlığını olduğunu ispat ediyor kendi bedeninize bakın Allahın varlığının en büyük kanıtıdır peki siz Allahın olmadığını ispatlayabilirmisiniz? bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim link

0|0
108

En İyi Kız Görüşü

• Oldugunu da olmadigini da kimse kanitlayamadi su ana kadar. Kanittan kastim:

Ateist: Yaa evren patlamis gecenlerde, sonra buyumus buyumus filan canlilar olmus. Hadi yemege gidelim.

Dindar: Pilot kalemin bile bir yaraticisi/ureticisi var. Insan vucudu cok daha karmasik. Kesinlikle bir yaratani var. Hadi namaza gidelim.

Degil kesinlikle. Kanit dedigim, elle tutulur, gozle gorulur bir somut kanit. Somutla gelin inanicam olduguna veya olmadigina.

Ama su an bilmiyorum, yorum yapamiyorum. Gozumle gormedim. Bir sey diyemem.

0|1
    2|0
    • Akılıda göremiyoruz ama var diyoruz aklımız var olduğu içinde inanıyoruz sence Allah elle tutulur gözle görülür biri olsa idi biz şuan imtihan dünyasında olurmuyduk ya da tövbe haşa bizi yaradan sıradanlaşmazmıydı.

• o zaman inanacagim evet.

• İşta bu dünyada inanmak önemli görmeden tapmak önemli Allahı inkar etmemek.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 9

• Allaha inanmayan bir adam tam ölüceği sırada mesela tam arabasıyla bir yere çarpıcak ya da yuvarlanıcak '' allahhım !'' diyerek korkar neden acaba?

Bence ateistim diyenler allahtan korkuyorlar... Bu tarz düşünceler sadece ''farklılaşma'' adına olmak istenen şeyler diye düşünüyorum.

1|1
    0|0
    • Kaç tane ateist ile aynı araba içerisinde kaza yaptın acaba ?

• Ben onu bunu bilmem ama şunu gözlerimle gördüm bir ateist babanın, çok sevdiği tek oğlunun kaza sonrası ameliyat masasında ölüm kalım savaşı verirken doktora nolur oğlumu kurtar dedikten sonra doktorun Allahtan ümit kesilmez biz elimizden geleni yaparız ama durum kritik dualarınızı esirgemeyin diyince babanın hüngür hüngür ağladığı ve Allahım oğlumu bana bağışla dediğini gördüm eşi de bir yandan nolur doktor oğlumu kurtar diyor bir yandan kocasının Allaha yalvarmasına inanamıyordu. gerçek

• her yol benim görüşüme çıkıyor :)

• Olamadığını ispatla nedir ya :D Uçan spagetti canavarının, gözle görünemeyecek kadar küçük olan dünyanın çevresinde dönen çaydanlığın olmadığını ispatlayabilir misin? Çok mantıksız bir soru sordum değil mi? İşte senin sorunda bu kadar mantıksız. Niye inanmadığıma gelirsek en temel mantık tanrı tanımındaki yücelik ve adaletin bu dünyada olanlarla çelişiyor olması. Özellersek Allahın sıfatlarından biri adaletlidir. Peki adil bir tanrı insanların kendine inanıp inanmamasına mı bakar yoksa onun bu dünyada nasıl bir insan olarak yaşadığına mı? Ben ne kadar iyi bir insan olursam olayım senin tanrına inanmadığım için cehennemliğim ve sonsuz azap çekeceğim. Bir müslüman ne kadar kötü olursa olsun cezasını çektikten sonra cennete gidebilecek. Bu sadece benim temel nedenim. Tanrı varsa adaletli olmak zorundadır. Adaletli olmayan bir tanrı da tapılmaya layık değildir.

0|1
    0|0
    • Sorumu senin gibi mantıksız düşünenlere sordum Allah en adaletli olandır. Zulmü sadece insanlara veya canlılara zarar vermek şeklinde anlamak eksik bir anlama olur. Zulüm bir şeyin hakkını vermemek veya bir şeyi hakkı olan yerden başka yere koymaktır. Dolayısıyla ilahlık vasfını Allah'tan başkasına vermek, ortak kılmak ve ya Allahın ilahlık vasfını inkar etmek en büyük zulümdür. Bu zulmü işleyen ateistlerin cehenneme gitmesi ise adaletin ta kendisidir.

• Öncelikle parantez içleri tamamen yorumdur. Hafifçe ya da değil nedeni ne olursa olsun dayak asla kabul edilebilir bir şey değildir. Evlendiğimde eşimin vurmasına bile gerek yok elini kaldırması yeterli bu benim için boşanma sebebidir. Benim bu konuda tavrım çok nettir.

• İşte burada insanın kişliliğine kalmış bişey günümüzde şiddeti abartan erkekler çok bende onları kınıyorum.

Öncelikle eğitici bir koca olmalıdır. Hanımına İsl?m’ı öğretmek için tüm çabasını harcamalı ve bunun için ona zaman ayırmalıdır. Koca hanımını nasıl yetiştirirse, hanımı da onun çocuklarını öyle yetiştirir. Duyduğu, okuduğu, yeni öğrendiği faydalı bilgileri hanımıyla paylaşmalı.

• kendi seçimleri onlarda o yolu seçmişler

0|1
    1|0
  • Allah'a inanmayanın, mantığından şüphe ederim.

1|3
    0|0
  • ateist cocuk çoh hoş <3 amma ve lakin ki orada ben olaydım o yeşilliylen çok derinden iyi bir tartışmaya girmek isterdim.. beyazlı çocuk sana diyorum, iyi hoşsun da üzgünüm salahsın. bu arada bende ekşi elma severim bir ortak yönümüz var asdfghfhg

0|1
    1|0
  • Ben inanıyorum, ama ateistlere de saygım var herkesin kendi görüşü

0|1
    0|0
  • inanmayanla ugrasmam

0|1
    0|0
  • Allahin varligina inanirim. Ama ona inanmam.

0|0
    2|0
  • senin kadar zeki değiller demek ki.

0|4
    1|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Allahın varlığına ve birliğine tartışmasız herkesin inandığına bu tarz videolar değil , ölüme çeyrek kala olanların , ameliyata girenlerin ve çıkmış olanların , depremde binanın başına yıkılması gibi gücünün ötesinde birşey yaşayanların , son an imanları asıl kanıttır.

Şimdiye kadar narkozdan çıkarken hissedilen ağrı ve acılar yüzünden , selma ya da sukufe bana yardım et diyeni hiç duymadım ama , allahım bana yardım et demeyeni hiç görmedim .

Ateist deist falan, bunların hepsi ayakta felsefeden ibaret ve fikirdir , o kadar . Sorun bu fikirleri taşımak değil ama , bu fikirlerin hızır kısmı yoktur.

2|2
    0|0
    • Bacağımdan ameliyat oldum ameliyattan sonra tahmin edemeyeceğin bir acı çektim. o sırada tanrıya değil hemşirelere sığındım bana daha etkili bir ağrı kesici vermeleri için. Şimdi kulaktan dolma yargılarını alıp gidebilirisin.

• Helal doktor. Bunlar hep sinema. deist , ateist vsvsvs

• Nicorobin , bu nerdeyse her servise ya da psikolojik destek vermek için çıktığımda karşılaştığım manzaraydı , avatarımı oraya gül kurusu olsun diye koymayacağımı hesap edemeyecek kadar önyargı sende mevcut , hemşireden ağrı kesici isteyen tek ameliyat olan sen değilsin. Bu ayık ve tamamıyla hissettiğin an'dır ama benim sözünü ettiğim ; ölümün ağrıları hissedilen o ayılma şeridi. Orada hemşire olmadığını her ameliyat olan yaşayarak bilir.

• İnsan inançsız yaşayamaz mutlaka bir dayanağı ya da güvendiği birşey olmalı Mesela:

1. Siz ateistler diyorsunuz ki, “Masamdaki kalem şuan kendiliğinden bir kaç santim kımıldasa o benim için bir mucize olacaktı..” Allah’ını seversen bir iyi düşün, sen mi önemlisin, yoksa kaleminin kımıldanması mı? Sen kımıldıyorsun, güneş kımıldıyor, ay kımıldıyor, yerküresi kımıldıyor, evren baştan başa kımıldıyor.. Ve sen hala kalkıp “kalemim kımıldasa...” diyorsun. Bu mantık size biraz tuhaf gelmiyor mu?

2. Diyorsun ki, “Tamam bu evren güzel bir sistem dahilinde işliyor ama dışarıdan bir müdahale görmüyorum ben. Fizik kuralları dahilinde her şey..”

Bu nasıl bir fizik bilgisidir?

Fizik, mevcut olan varlıklardan söz eder; mevcut olmayan varlıklardan söz etmez, edemez..

Evrenin bir kaç milyar yıl önce var olduğu bu gün kesine yakın bir bilgidir. Peki evren yokken fiziksel nesneler var olabilir mi? Fiziksel nesneler yokken, fizik kanunları buluna bilir mi? Fiziksel kanunlar yokken, herhangi bir yokluğa varlık verip, onları harika bir düzene sokabilir mi? Bu gibi sorularının hepsinin cevabı bilimsel olarak havada kalır.

0|1
    0|0
  • Sudan geldik sonra maymundan Dönüştük diyenlerin cocukları nesilden nesile devam ediyor edecekte (: taki kiyamete kadar

0|4
    0|1
    • Valla inananlar kendi atalarını maymun olarak görebilirler. Bizim atamız Gerçek insan H.z. Adem

• Ateist mantıgı : Evren herşeydir insan ölür topraga karışır agaç olur meyve olur meyve sperm olur sonra yeniden dogar vs vs...

Çok saçma bir düşünceleri var.Etrafdaki mucizelere bir baksınlar bakalım allah vardır ama bazı arkadaşlarımızda zevkine hava olsun diye ben ateistim diyorlar.Yanlış yoldasınız

0|2
    0|0
  • ateist deyilim ama "inanmak" varsa "inanmamak" da mümkündür çünkü ortada bir kuşku var demektir. bensana allah yok desem inanabilirsinde inanmayabilirsinde yani inanmanın bir sebebi yoktur :))

0|1
    0|1
  • Yok yani neden inanıyoruz? Varsa gelsin. Geldi de biz mi inkar ettik anasını satayım. Gelmediği yetmiyormuş gibi bi' de Dünya'yı kaosa sürükledi.

Bi' de bunların bendenlerine bakalım. link

1|0
    1|1
    • Senin bunları görüp haline şükretmen lazım link sorularının cevabını buradan ala bilirsin sen yeterki öğrenmek bilmek sorgulamak iste...

• O zaman şimdi eline bir sigara bas bakalım cehennemi düşün..

• onlara saygı duymak değil saygı duymayacaksınız ama müslümanlığı öğreteceksiniz iyi bir dille

0|1
    0|0
    • Katılıyorum sana Allaha inanmayana nasıl saygı duyacasınki.

• cok guvendikleri o bilim asla ama asla ilk atomu acıklayamıyacak.

ne kadar korkunc.

0|1
    0|0
Yükleniyor...