Organlarınızı bağışlayacak mısınız?

organlarınızı bağışlayacak mısınız? organ bağışı hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
112

En İyi Kız Görüşü

• "Organ bağışı olup işe yarayan organların:

-Hani sende iki tane olan var ya hani biri yedekte duran, belki de ömrün boyunca kullanmayacağın bir yedeği bulunan. Hani işlevini yerine getiremeyen bir çoucğu oyun parkına gider gibi haftanın üç günü makineye bağlı tutan. evet evet işte böbrek. organ naklinde en çok ihtiyaca sahip olan organlardan biri. Böbrek naklinde cesareti olanın ölmesi de beklenmiyor hem de. İki gün yatıp çıkabilirsin hastaneden. Hem de bir insanı yaşama döndürerek.

Hani pıt pıt atan, heyecanlandığında yerinden çıkacakmış gibi olan üzüldüğünde sancılar giren bir organın var. Avucun kadar bir şey ama önemli bir şey. Evet kalp. Bekleyenin çok olduğu ama bekleyene ulaşman için ölmen gerekli olan organın kalbin. İşte onuda bağışlayabilirsin

Hayatta bir işe yaramamış bir insan dahi olsan, öldükten sonra kalbin senin adına yapabileceği en büyük şeyi yapmış olur.

Bir tane daha organın vardı senin. Hani kulaç gibi olanı, sigaradan zift olmuşsa boş ver unut sen onu ama körpe bir organsa neden olmasın. Akciğer, doğru bildin. Her nefesini senin akciğerinde soluyacak olan bir insan düşün her nefesinde senin adına dua edecek olan.

Alkol kullanmıyorsan karaciğerini de bağışlayabilirsin. Korkun varsa dahi korkma bunda, eksikliğini çekmezsin sen. Kendini yeniler bu organın çünkü.

Hani bir tane daha organın vardı. kanser riski en fazla olan. Kanser oldu mu iyileşmesi en zor olan. 'Pankreas mı?' diye sorduğunu duyar gibi oldum. Evet, gene doğru tahmin ettin. Düşünsene hayatının son yılları kanserle ve tedavisiyle heba olmuş tek şansı organ nakli olan bir insanın bekleyişini.

Organ nakli olup işe yarayan dokular:

Gözünün bir tabakası olup, o olmadan hayatı göremeyeceğin, zevk alamayacağın kornean. Hani Türk filmlerinde sevdiği kör olunca, tereddütsüz sevgilisi tarafından bağışlanan doku. Sen öldüğünde iki kişi ya da bir kişi hayatı senin siyahında görmeyecek, hep toz pembe bakacak. Hem de senin dokunla. Çünkü bunu, uzun zamandır bekliyordur.

Kemiklerin işe yaramaz mı sanıyorsun? Yanılıyorsun, engellerle yaşamak zorunda olan o kadar çok insan var ki. Belki de birinin yürümesi senin kemiklerine bağlıdır.

Bir çocuğun bir kaç yıllık ömrünü sürdürebilmesi için iliğe de ihtiyacı olabilir. İlik kanseri olmuş ve iliğe ihtiyacı olan o kadar çok çocuk, genç varken o iliğini toprağa koymalarına izin mi vereceksin?

Kalp kapakların dahi işe yarayabilir. Kalp romatizması olmuş ve tedavisinde geçikmiş bir çocuğa ya da gence öldüğünde bile kalp kapakcığını çok mu göreceksin?

Küresel ısınmanın yıllardır gördüğümüz en büyük etkilerinden birine yani, deri kanserine yakalanmış birine derilerini neden bağışlamayasın ki. Unutma ya birini hayata döndürecek ya da kurtlar tarafından yenecek.

Basketbol oynayan bir gencin belki de her an için ihtiyacı olabilecek tendon , neden olmasın ama emin ol bu dokuya da çok ihtiyaç var. ..."

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• Hayır bağışlamayı düşünmüyorum :D

0|0
    1|0
  • Evet organlarımı bağışlamak istiyorum. Toprağın altında çürüyeceğine ihtiyacı olan birinde hayat bulsun.

1|0
    0|0
  • öldükten sonra olabilir

0|0
    0|0
  • neden bağşlamayayım olur.. organa çok ihtiyacı olan var :(

0|0
    0|0
  • Bagisladim.

0|0
    0|0
  • Düşünmüyorum.Ama hayat bu bilinmez ki, belki bir gün kararım değişir...

0|0
    0|0
  • Allah nasip ederse bağışlarım

0|0
    0|0
  • bağışlamayı düşünüyorum

0|0
    0|0
  • bağışlamayı düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Ben organlarımı bağışladım.Toprağın altında çürüyeceklerine,başkalarında hayat bulsunlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• hepsini bağışladım

0|0
    0|0
  • Öldükten sonra alıyorlarsa neden olmasın ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...