2. abdülhamid in başarıları

osmanlı tarihi konusunda cahil bir insanım malesef biraz araştırmaya karar verdim 2. abdülhamid in çok iyi bir padişah olduğu söyleniyor başarıları neler tam olarak açıklayabilecek biri var mı? cevaplar için şimdiden teşekkürler...

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• onun döneminde elektrikli tramvay varken 1934 de atlı tranvay vardı

ilk elektrikli arabayı deneyen oy ken 1923 den sonra kurmalı arabalar vardı

petrol haritasını çizdiğinde herkes güldü ama 2005 de onun haritasıyla petroller bulundu

ilk robot abdülhamide teslim edildi

raylı sistemde dünya lideriydi

neyse yeter bu kadar saymakla bitmez

0|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• tarih programı var kanalın birinde hatırlayamadım şimdi o programı izleyebilirsin ya da kitaplar okuyabilirsin

0|0
    0|0
  • Tarihim oldu olası kötüydü.

0|0
    0|0
  • bende pek bilmiyorum ama tarih öğretmenim osmanlının daha geç sürede yıkılmasında etki etmiş yani çöküş dönemi içindeki duraklama dönemi diyebiliriz ( tekrar söylüyorum pek bilmem II. Abdülhamidi )

0|0
    0|0
  • Tarih ve Medeniyet'in 9.bölümüydü sanırım, bu konu işlenmişti, izleyebilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Borç batağında olan Osmanlının borçlarını neredeyse bitirme noktasına getirmiş ve devletin dağılma döneminde iken yükselme dönemi yaşatmıştır adeta.

İlk torpido atan denizaltıyı yaptırmıştır.

Daha çok var ama şuan aklıma gelmiyor. Eğerki 1. dünya savaşının çıkıtığı sırada Osmanlının başında Abdülhamit bulunmuş olsaydı belkide şuan Osmanlı devam ediyor olabilirdi.

0|0
    0|0
  • avrupa içişlerimize müdahale edip kısa sürede osmanlının dağılmasını istediğinden elinden geleni yapıyordu.

meşrutiyeti ilan etmiş ancakbunun suistimal edilmesi yüzünden kapatmıştır.

ilk anayasa onun zamanında çıkarılmış

çeşitli okullar açtırmıştır.

0|0
    0|0
  • buyrun şu iki videoyu izlemeni öneririm link link

0|0
    0|0
  • aşırı baskıcı olan padişah değil miydi II. Abdülhamid ?

0|0
    0|0
  • herseyden önce iyi bir marangoz piyanist ve yöneticiydi

ve ingilizlerin bir lafı var bir abdulhamit daha gelseydi osmanlı eski gucune kavusurdu diye

siyaset ilmi yuksek bir zat

amerikadaki özgurluk anıtını onun yaptırdıgı söylenir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...