Kapat

Öldükten sonra dirilmeye inanır mısınız?

Ölümden sonra yaşam olmadığına ve ''ben bir daha dirilmem'' diyen arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. Ölüme ve dirilmeye inanmayanlar şunu deneyebilir. Uyumamak için direnin, bakalım ne kadar direniceksiniz. Uyuduğunuz zamanda, uyanmamak için direnin bakalım ne kadar direniceksiniz. İnsanın kendi kendine yaratıldığını düşünen, kesinlikle bir doktora müracat etmeli. Bu dünyayı yaradan alemlerin rabbi, ahiret hayatını mı yaratamayacak? Dünyaya ve ahirete, yaratılan her şeye allahtan başka sahip çıkan var mı? Ölümden sonra yaşam olmadığını iddaa edenler, döktükleri zevk suyuna bakmıyorlar mı? bu suyu insan şekline kim getiriyor? Et, diliniz yani baktığınız zaman konuşuyor? et konuşuyor yani. Hayvan da da var? o neden susuyor? Kemik duyar mı? kulak duyuyor? yağ görür mü? gözünüz yağ? , göz görüyor. İnsan olan kendisine bakarsa içinde bir çok ayet var.. Akıl sahibi insanlar için dünyada bir çok ibret var..

Güncellemeler:
Not olarak ekliyim bunu da... link
Kıyamet günü inkarcılar için ürkütücü ve zor bir gün olacaktır. Bu nedenle inanmayarak olacakları beklemek yerine, varlığından şüphe duymadan kıyamet gününe iman etmek, insanı kendisi için çok daha kazançlı bir sonuca götürecektir . Şunu kimsenin unutmaması gerekiyor ki, insan kıyamet günü yapayalnız ve tek başına allahın huzurunda hesap verecektir. Çünkü insan, ahirette haksızlığa uğramadan, yapıp ettiklerinin karşılığını tam olarak alacaktır.. Hepinize teşekkürler, allah yardımcımız olsun..

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş çok güzel paylaşım olmuş Allah razı olsun Allahı inkar edip kurtulacaklarını mı sandılar ya da onlar kendini üstün mü görüyor ölmeyecek gibi mi yaşıyor ? Evet yeryüzündeki her canlı yok olacaktır bu ayeti el alırsak sen hiç ölmeyen insan gördün mü ? Ölünce dirilen ? Allah o kadar büyük ki o ufacık beyinlere sığmaz dilerim gerçeği görürler görmezlerse kendileri bilir peygamberimiz kızına bile fatıma o kıyamet günü baban peygamber diye güvenme ogünün azabından seni bn bile kurtaramam sözünden sonra sizi kim kurtaracak ey nankör insanlar iyi akşamlar dilerim.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 9

• bu mükemmel olagan dışı kusursuz evrenin kesinlikle bir yaratıcısı olmalı degilmi

hiçbirşey yoktan varolamaz

peki bu mükemmel evrenin mükemmel yaratıcısının mükemmel mimarı kim

onu kim yarattı o nasıl varoldu

odamı Ateist yoksa :D

benim yaratıcım yok falan :D

eger bir yaratıcı varsa ki bence yok

dinlerin dogrulugu yalan

dinler dogru olsa bile yaratıcının ibadete göre insanları ödüllendirip cezalandırması yalan

müslümanlık hiçbir şekilde zaten ihtimaller arasına giremmez bile

Allah baştan kaybediyor :D

0|1
    1|2
    • Ölünce görürsün anyayı konyayı şimdi nasıl olsak konuşmak serbest :D İstediğini diyebilirsin ama şunu unutmaki çok pişman olacan çok.

• Birbirinize saldırmayın, bu kadar yeterli.

• allahta size hidayet etsin. iyi akşamlar.

• Bunlara gercekden inanarak ve icinden gelerek düsündüysen ve öylece saf ve temiz bir sekilde yazdiysan eger tüylerimin diken diken olma sebebi sensin. Okurken etkiledin. Katiliyorum sana ! Ve evet inaniyorum bende.

2|1
    0|0
    • Yazının bir parçasını kopyalayıp google de arayabilirsin. Alemlerin rabbi olan allaha iman edenler için bunları söylemek çok kolay. Çünkü allah her şeye kadirdir ve her şeye gücü yeter. Kıyametten önce aletlerden bahsedilir, güneşin, batıdan doğması da bu alametlerden birisidir. Son zamanlarda bilim adamlarının dünya üzerinde yaptığı araştırmalar da bunu doğrulamıştır. Dünya çekirdeğinde yer alan sıvı, ters istikamete doğru dönmeye başladığı zaman güneş battığı yerden doğacaktır.. selametle..

• Hayir benim demek istedigim su: bazi insanlar vardir sadece okur ve uygular. Bazi insanlar vardir okur ve anlar sonra uygular. Sende bunu hissettim yazilarinda yani eminsin. Buda öyle birsey insan kendi dinini okuyabilir ama gercekden kavramasi (bazilarinda) zaman alir bazilari hatta hic anlamaz sadece anladim sanar kendisini avutur.

• Allah hidayet versin herkese..

• İliklerime kadar inanıyorum...

1|0
    0|0
  • Evet inanırım. Zaten Kendi dinimde olan bir inanç bu.

1|0
    0|0
  • Ahirette evet

0|0
    0|0
  • İnanıyorum.

0|0
    0|0
  • Inaniyorum tabiki de dirildikten sonrada yasam vardir sonsuz bir yasam

1|0
    0|0
  • inanmıyorum.

0|0
    2|0
  • İnanıyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Hiçbirşey kendi kendine var olamaz diyorsun kendi kendine var olan yaratıcıya inanıyorsun. Kendinle çelişiyorsun be kardeş.

İnanmayanların aklından şüphe ediyorsun. Bilmiyor musun tarihte bir çok bilim insanının inanmadığını be kardeş.

Sen şu sorularıma cevap ver bende inanayım.

1) Hiçbirşey kendi kendine var olamıyor ise yaratıcı nasıl var oldu?

2) Allah beni yaratmadan önce kötü bir insan veya ateist olacağımı biliyor ise beni neden yaratıyor? Bana seçme şansı verilmiş olabilir. Ama neyi seçeceğimi zaten yaratmadan önce biliyordu. Amaç nedir cehennem boş kalmasın mı?

3) Allah insanı neden yarattı? (kulluk etmesi için gibi mantıksız bir cevap verme.Sonsuz gücü olan birşeyin kulluk edilmeye neden ihtiyacı olsun.Zaten istediğini yapabiliyor.)

4) 3.soruya cevabın ''gücünü göstermek için'' ise o zaman Allah'ın kibir,ego gibi duygularımı var ?

0|0
    1|1
    • O zaten yaratılmış olsaydı ilah olmazdı... Arada böyle ince bir çizgi var. Senin sorduğun tüm sorulara karşılık cevap budur..

• Allah ebedi ve ezelidir onun varoluşu kendi zatına aittir. Galiba beni Allahla görüşmüş biri olarak görüyorsun. Ufacık alınla Allah nasıl varoldu diyecek kadar alçalma Allah ebedi ezelidir. Varedendir

• BU konuyu burada kapatsak yerinde olur. Çünkü hoş bir yere çıkmıyor. teşekkürler.

• eğer cehennemde yanmaktan korkmuyorsan ve sonsuza kadar yok olup gitmek seni dehşete düşürmüyorsa islama inanmak için çok sebebin yok.

sunduğun sebepler, anlattığın şeyler lise biyolojisinin konusu. ortalama bir 12. sınıf öğrencisi cevap verebilir sorduğun her şeye.

büyüklerinin sana anlattığı islam hikayeleriyle gelme bana. ileri seviye fizyoloji ve anatomi bil, kitabını iyice öğren, diğer dini kitapları da öğren, seninle birer profesyonel gibi konuşalım.

her yerde ibretlik şeyler var. inanmayan yanar. allah hidayet versin diyerek kimseyi inandıramazsın. açıkçası sevap mı işlediğini zannediyorsun bilmiyorum ama islamı insanların gözünde düşürdüğünü düşünüyorum.

sen savunma islamı mümkünse.

0|0
    0|0
  • inanmak isterdim ama olmuyor kendimi inandıramıyorum hiç birşey yeterli değil her ihtimali düşünüyorum

0|1
    1|0
  • Tanrının varlığına inanılabilir.

Tutarsızlıklarla dolu saçma sapan dinlere inanmayacak kadar gelişmiştir insan beyni.

Her şeye gücü yeten bir tanrı, insanları sırf kendi sözüne inandırmak için onları tehdit edecek kadar aciz olmaz.

Akıl mantık.

1|1
    0|1
  • Tabiki inanıyorum Allah kuranı kerimde ve gönderdiği peygamberlerle bunu ap açık şekilde belirtmiştir Allah imanlı ölmeyi nasip etsin.Öldükten sonra dirilmeye inanmayanlarda zaten Allaha da inanmıyordur Allah onlara hidayet versin Allahın affetmeyeceği tek günah Allahı inkar edip ve şirk koşanlar kendi sonlarını hazırlıyorlar.

0|0
    0|0
  • tam emin değilim

0|1
    1|0
  • Ben deıst bırısıyım tanrıya ınanıyorum, öteki evrene de ınanıyorum fakat dınlere ınanmıyorum. Yanı dınlerın anlattıgı otekı taraf benım ıcın yok. Ben ınsanların onurlu yasamasına gore degerlendırıldıgı bır otekı hayat hayal edıyorum

0|1
    0|0
    • sana da allah hidayet versin. Ancak islam dini anlamaya çalış. Bir çok hadis ve kuran-ı kerimde yer alan bir çok ayet, insanların ibret alması için var. Helak olmuş Lut kavmine bakabilirsin, insanlar oturdukları yerde kas katı, taş kesilmiştir Hatta ve hatta dikkat edersen, yanlarında yiyecekler bile buzulmamıştır, aynen dip diri duruyor. ALLAH bilir ve allah her şeye kadirdir..

• Keşke deist ve ateistler kadar okusalar şu kuranı .nerelerinden okuyorlarsa bir türlü anlayamıyorlar saçmalıklarla dolu olduğunu.

• Islamıyetı 1 cumle ıle curutemem sıze cunku secme sansınız olmadan buyudugunuz bır dın. Size annenızı kotulemem gıbı. Sızın dını kıtaplarınızı okuyarak vardım kanıya. Ama temel yola cıkıs ılkem esıtlıkti. Her canlı esıttır, kadın da erkekte. Fakat dınlerde bu hep goz ardı edılmıs. Bana gore yaratıcı ayrım yapmaz.. Bunlar benım fıkırlerım ben ınananlara da saygı duyuyorum ınanmayanlara da(ateıstler)

• ben yattım mı kimse kaldıramaz beni ashda

0|0
    1|1
  • ewet ikinci bir şans var ama bu sefer amazon ormanında maymun olarak ;)

0|0
    0|0
  • Inanmayan panpalarla dirilince kucaklasırız :)))))

0|0
    0|0
    • Bizle kucaklaşmazlar da kimle kucaklaşırlar onu allah bilir.

• inansam bir türlü inanmasam bir türlü

0|0
    1|0
  • Haklısın +1

0|0
    0|1
  • Mantıklı ve akıl dolu

0|0
    0|0
  • geçerli bir makale olmuş. tebrikler :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...