EŞİNİZ Mİ ?---- AİLENİZ Mİ ?

Evliliğinizde önceliğiniz hangisi olur ?

ailenizin ( anne baba kardeş ) yaşamınıza düzeninize karıştırıp hayatınızı onlara göremi düzenlersiniz yoksa eşinize mi ?

eşiniz de kendine güvenli ayakları yere sağlam basan biri diyelim.

severek evlenmiş ailenize çok yakın oturuyorsunuz fakat eşiniz gün geliyor bu durumdan artık sıkıldığını ve kendi kararlarınızı almanız gerektiğini söylemeye başlıyor. tepkiniz ne olur ?

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• Ilk aylar aileler karisa biliyor ya da fikir alip veriyor.

hafta sonlari ciflerle ve onlar için planlar yapila biliyor ve size sorulurmus gibi yapılırken aslinda siz kesin bir tamam demeniz sartmis gibi.

Sadece bu böle giderse cifler yipraniyor. Ilk aykar anne dedi baba dedi kirilmazsin vs denilirken içinizde vulkan kaynaya bilir sonra kötü bir patlama olunca evlendikten sonra degisti olur.

Onu degistiren yasanmisliklar sabir denmez.

Sınırı koyun kibar ve kirici olmadan zor ama imkansiz değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Tepkimden ziyade fikrim adam haklı olur... Öncelikle ailem mi eşim mi diye ayrım yapamazsın... Her birinin sende ayrı bir yerinin olması gerek iki tarafı karşı karşıya getirecek durumları kurtarman ve iki tarafında sınırlarını iyi belirlemen lazım... Ailen ile elbette zaman geçireceksin sözleri elbette senin için önemli olacak düşünecek ve değerlendireceksin... Ancak kararı her zaman sen vereceksin... Aileni arkadaşlarını kimseyi aile içine müdahil etmeyecek aile içi meselelere karıştırmayacaksın... Ancak ve ancak kendi içinizde çözemediğiniz bir mesele olması halinde ortak bir kararla büyüklerinize danışabilirsiniz o ayrı... Ancak eşinin yerini ve ailenin yerini iyi belirleyip dengeleri her zaman koruman gerek...

0|0
    0|0
  • Biz zaten kendi kararlarımızı alıyoruz sevgilim. En büyük kararlarımızda yüzük parmaklarımızda...

0|0
    0|0
  • tabiki Ailem. eş her zaman bulunur. anne baba asla

1|0
    0|0
  • ailemi kırmadan eşime göre hareket ederim benim ailem o artık çünkü..

0|0
    0|0
  • eşim dünyada tek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben evlilige ailemi karistirmam yeni bir yuva kurmusum ve yoneticisi ben ve esimdir hisseler yari yariya.Aileye elbette cok deger veririm canlarimdir ama bu benim hayatim ve kararlarida kendim alirim.Fikirlerini elbette alirim ama son karar benimkidir.Eger bir evlilige aileler midahil olursa o evlilikten hayir yoktur.Esim beni ailem konusunda uyarirsa ve ben bu durumun farkindaysam hak veririm esime.Ayni seyi o yapsa bende hakli olarak uyaririm.

0|0
    0|0
  • Evlenip yeni bir hayat kuruyorsun ve bir "aile" oluyorsun.Anneni babanı bir köşeye at demiyorum ama öncelik senin kendi ailende olmalı.Çiftin kararlarına ne erkek tarafı ne de kız tarafı müdahale etmemeli.Buna izin vermemelisiniz.

0|0
    0|0
  • sonuna kadar haklıdır böyle bir durumda eşin. anne baba kardeş hepsi çok değerli sen evlensende sen onların çocuğusuın evet ama artık evlisin bazen anneler ya da aileler iyiliğimizi düşünsede bu durum huzurunu kaçırabiliyor. senin önceliğin eşin ve kendi evinin içidir bence.

0|0
    0|0
  • iyide eşim olmuşsa ailem olmuştur artık biraz garip soru olmadımı :)

0|0
    0|0
    • eşiniz aile sözünden fazlada çıkamıyor gibi mesela :)

• aile deyince olaya kan bağıyla bakan çok ama evlendiğin kişi artık ailenin bir parçası

eş ailesi onun ve eşinin mutluluğu için çabalıyorsa sorun yok ama yok yere ayırmaya yeltenirse vebali büyük bazı yerlerde durmayı bilmeli insan

• iki tarafı bierbirine karıştırmamak gerek, artık benim bir "ailem" var.

0|0
    0|0
  • evlılıgınızde oncelıgınız demıssın ıkı secenek sunmussun ?

0|0
    0|0
  • Haklı.

Yani benimle evlendi ailemle değil ki.

Bende onun ailesiyle evlenmedim neticede.

0|0
    0|0
Yükleniyor...