Eski mesajlarınızı okur musunuz?

Bazen sizi mutlu eden mesajı bir kez daha okuyarak mutluluğunuzu tazelersiniz. Bazen de tartışma anında da söylenmiş olsa, kalbinizi kıran kelimeleri, cümleleri unutmanıza engel olursunuz.

Ben bunu sık sık yapıyorum, sevdiğim insanların mesajlarını silmem. Özellikle konuşmanın devamı gelmediği zamanlarda eskiyi hatırlamak iyi hissettiriyor.

Siz siliyor musunuz, yoksa arada dönüp tekrar okuduğunuz oluyor mu?

0|0
28|16

En İyi Kız Görüşü

• 1,5 sene öncesinde biriyle tanışmıştık. Mail üzerinden gerçekleşmişti ilk sohbetimiz. Akabinde WhatsApp üzerinden devam ettik. Görüştüğümüzde "Bak, ilk günden bugüne kadar attığın mesajların hepsi burada duruyor. Beraber okuyalım mı?" demiştim. "Saklama, utanırım." diyordu. Fakat ben o an hissetmiştim hayatımda çok özel bir yere sahip olacağını, ondan sakladım.

Mailleşmeler, SMS'ler, mektuplar, gönderdiği kartpostallar, fotoğraflar hepsi aynen durur. Açıp okuyacağımdan değil, bunu zaten yapacak cesaretim yok. Fakat aradan 2-3 belki de 7-8 sene sonra şayet okuma cesareti bulursam, bakıp anbean değişimlerimi, onun ve benim çocukluğumuzu yad edeceğim.

Kim bilir, belki o da cesaret bulur, birlikte yad ederiz...

1|2
    0|0
    • "Fakat ben o an hissetmiştim hayatımda çok özel bir yere sahip olacağını, ondan sakladım." bu söz kendi hissiyatımın yazıya dökülmüş hali oldu :)

• Bazen insan hissediyor ve gereğini yapıyor. Keşke hissetmek dışında bazı şeylerin de olmasını sağlayabilsek...

En iyi için teşekkür ederim, ne mutlu...

• Garip ve her zaman hissedilemeyecek bir duygudur bu. Birini tanıyorsunuz ve onun hayatınızda yıllarca kalacağına inanıp incelikler yapıyorsunuz. Temennimiz tüm bunların boşa gitmemesi ve karşılığını alabilmemiz yönünde :)

Ne demek efendim, ben teşekkür ederim güzel cevabınız için...

Erkekler Ne Diyor 16

• Bazı mesajlarım hala saklı,sanki hiç bu kadar süre geçmemiş gibi

1|0
    0|0
  • Bi ara saklar ve okurdum ama artık yapmıyorum. Mesajlarını saklayıp, tekrar tekrar okuyacak kadar değerli bir insan yok şuan hayatımda.

1|0
    0|0
    • Umarım olur diyecektim, ama halinizden memnun olabilme ihtimaliniz aklıma geldi. Yuttum:)

• Eksik olmasın yüzümüzden :P

• Bunu yapmıyorum.

O zaman yufka yürek olaya giriyor.

Affedilmemesi gerekenler affedilmeye yüz tutuyor

1|0
    1|0
    • Vay sen hoş gelmişsin kaçak :)

Haklısın o konuda. Ama tam yumuşarken de canını acıtan bir mesajı okuduğunda kendine geliyorsun işte.

• O kafa esmeleri bana da çok oluyor anlatamam :) Gönlü Az senle bütünleşmiyor zaten :)

• Hehe :))

Hicazkar ablamda öyle dedi , gönlü değil herşeyin az gibime geliyor diyo :))

• Hayır.siliyorum

1|0
    0|0
  • bu sabah yaptım onu

1|0
    0|0
  • silerim ki yenilere yer acilsin

1|0
    1|0
  • Genelde hemen silerim. Yer kaplamasınlar...

1|0
    0|0
  • Mesajları bekletmeyi sevmem silerim..

Ama bir kisi haric onun mesajlarına dokunmazdım..

Hep bir kösede beklesin isterdim..

1|0
    0|0
  • Okurum tabi

1|0
    0|0
  • bana türkcelden pek mesaj atan olmuyor beni kran insanı bir ömür boyunca unutmam bu yaşıma kadar dürüst olduğumdan kırdıklarım olmuştur ama hiç biri yalan değil oyüzden için rahat

1|0
    0|0
  • Züğürt tesellisi gibi geliyor bana ama okurum

1|0
    0|0
    • Ben bir züğürdo :)

• Ben de oyleyım ama guzel oluyor ya yuzunde gulumseme olusması. Icımden sacmalama napıyorsun ergenlestın ıyıce desem de hosuma gıdıyor :)

• hayır

.

1|1
    0|0
  • Yanlız değilsim ayrıldıgım kız arkadasımla kı 3500 küsür mesajı daha 15 gun evvel falan sildim

1|0
    0|0
  • Okumuyorum üşenirim

1|0
    0|1
  • Kişiye göre değişir mübarek ^^

cayırt

1|0
    0|1
    • Değişmeli zaten. Herkesle tekrar tekrar okumak isteyeceğin şeyler konuşamazsın :)

• Şu sıralar bakıp bakıp kendimi gazlıyorum hani :D

Boşver cevap atma diye cebelleşiyorum pc başında, Bu abiye yapılırmı modundayım ^_^

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 27

• Mesajları genelde silmem zaten ama değer verdiğim insanların sevgi dolu sözcükleri ise asıl amaç döner döner okur gülümserim annem :)

1|0
    0|4
    • Ben de bazen o kadar abartıyorum ki biriyle aramda geçen konuşma film repliği gibi ezberimde kalıyor :))

• Saklama huyum yoktur.

1|0
    0|2
  • bazı mesajları saklıyorum.

2|1
    0|2
  • silmediğim mesajlarım var hatta onları bir deftere yazmayı düşünüyorum sonradan okumak için arada bir okuyorum çoook mutlu oluyorum

1|0
    0|2
  • Siliyorum.

1|0
    0|1
  • bende silmem mesaj arşivimde durur bazılarını kağıda bile dökerim..arada okurum anıları çöpe atmamalı..:)

2|0
    0|1
    • "Anılar acıysa yıpratırlar" şarkı sözü geldi aklıma direk :) Ama dediğin gibi kıyılmamalı hiçbir yaşanmışlığa paylaşımlara :)

• evet ama acıtanları da bazen saklamak iyi oluyor çünkü unutıyorsun bazen yapılanları..

• Hayir silmiyorum hepsi hatira kaliyor bende, arasira acip okuyorum geri o günlere dönüyorum güzel oluyor ya :P

1|0
    0|0
  • Gerçekten sevdiğim insansa ve ben o yazdiği mesajda cok mutlu olmussam asla silmem :)

Tekrar tekrar morelim bozuk oldugunda okurum :)

1|0
    0|0
    • Ve bu insanı en kolay gülümseten yöntem aslında :)

• Aynen :) iki guzel laf dunyanin en mutlu insani ediyor bazen :)

Sevgilim yok eskiden vardi saklardim simdi oyle mesaj saklaya bilecegim biri yok hayatimda :)

• Güzel duygular bunlar... Umarım içiniz soğumadan verdiğiniz değeri hak eden biri olur :)

• evet bende silmem özellikle güzel mesajları açıp defalarca okuyorum.

1|1
    0|2
  • Artık okumuyorum...

1|0
    0|1
  • Mesaj saklamam genelde

1|0
    0|0
  • hatta screenshop ederim bakarim takinti olmus bosver ama onemlileri

1|0
    0|2
  • ben onun tam tersini yapıyorum olayı çok yanlıs anlamısım :( :D

1|0
    0|0
  • ben sürekli silerim

1|0
    0|1
  • Genelde siliyorum ama dediğin gibi yapıyorum bazen:)

2|0
    0|1
  • Çok etkileyen mesajları bırakıyorum, okuyorum ne yalan söyliyeyim.

2|0
    0|1
  • arada donup tekrar tekrar okuyorummmmmmm :))

1|0
    0|1
  • hayır hepsını sılıyorum , okumam mumkun degıl :D

1|1
    0|0
  • Hayır silerim

1|0
    0|0
  • Okurum bazı yeni mesajları klasöre atarım yanlıslıkla bile silinmesin diye

2|0
    0|2
  • ben okuyorum

1|0
    0|0
  • Ben siliyorum çünkü hepsi aklimda özellikle eski sevgilimle yazistiklarim

1|0
    0|0
  • okurum

1|0
    0|0
  • Ben silmiyorum hatta sevgilimin bana yazdıgı güzel şeyleri deftere yazıyorum.İlerde ona hediye edeceğim bu defteri :)

1|2
    0|0
  • okurum arada..

ama geçen gün benim için çok değerli birkaç mesajı silmek zorunda kaldım

çok üzüldüm silerken

her birinde bir başka anı vardı öyle üzüldüm ama yapmam gereken bişeydi...

1|0
    0|0
    • Üzüldüm ben de :/ Ama silinmesi gerekiyorsa üzülmek bir işe yaramaz sanırım...

• umarım ya, anlayan biri çıkması ne güzel... tavsiyen için de teşekkür ederim... :)

• Ne demek, her zaman buradayım :)

• hem mutlu eden hem mutsuz eden tum hepsini okuyorum tekrar tekrar :)

1|0
    0|0
  • hiç mesajım yok benim :)

1|1
    0|0
Yükleniyor...