Komünizme soğuk bakanlar neden soğuk bakarsınız?

Bazı insanların bir ülke insanını doyuracak belkide daha fazla parası var ve o parayla ne yapacağını şaşırmış insanlar var. Bir yanda aç ve aşlıktan ölenler var yoksul yaşayanlar var zengine yapılan muamele fakire yapılan muamele farkı var sınıf var işçilerin emeğiyle parasına parakatan insanlar bu düzen hoşunuzamı gidiyor. Zenginler zenginleşsin yoksullar dahada yoksul mu olsunlar sömürüler devam mı etsin. Yoksa bu dünya düzeni bizi ilgilendirmez öbür taraf önemli orda herşey daha eşit daha düzenlimidir diyorsunuz herşey allahın diyenler milyonlarla boğuluyor. herşey allahın dersiniz ama herşey insanların olmuş.

• Komünistler ateist dir o yüzden
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Ben zeginim malımı,paramı alır paylaşırlar
    100% (3)100% (4)100% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
yorumlarınız düşünceleriniz için teşekkürler komünizmin kapitalizm ve emperyalizm gibi güçlü düşmanı olduğu için tutunması zor tehdide karşı güç gerekiyor tabiki silahlanacak düşmanına karşı savaşacak tabiki işçi olacak devlet üretim arçlarını veriyorki işçiye beraberce üretip beraberce yiyelim ama görünüyor ki kapitalizm düşüncelerinizi istediği doğrulduta etkilemiş düşünceleriniz kapitalizmin ürünü tarihte olanlar için kapitalizm kaynaklarından faydalanıyorsunuz

tam tersi kaynaklar da mevcutur detaylı bir araştırma gerekir. biz görürmüyüz bilmem ama bir gün

kapitalizm komünizme evrilecektir buna inanıyorum

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• Komünizmi NATO'nun yazdırdığı kitaplardan öğrendikleri içindir... Stalin gözünü kan bürümüş psikopat, Lenin hasta, Marx başarısız bir kahin, Gulag Takımadaları, Doktor Jivagolar, vs vs...

Bir tek tarım ürünü olan, ambargo altında olmuş Küba gibi bir ülke ücretsiz sağlık hizmeti sunabiliyor, tıpta herkes bu küçük ülkeye imreniyor, ama bir sürü tarım ürünü olan, yeraltı kaynakları açısından da zengin Türkiye sunamıyor, bunun nedenini düşünen yok...

1938'de Sovyetler ağır sanayide ABD'yi yakalıyor, 1940'larda "yenilmez" gözüken Nazileri Berlin'e dek sürüyor, 1950'lerde ABD'liler iş bulmak ve insan gibi yaşamak için SSCB'ye gidiyor (bu pek anlatılmaz), sonra uzay çalışmalarında da öne geçiyor, kimse bu üstünlükleri getiren ekonomik altyapının başarısını sorgulamak istemiyor.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bu görüşe genelde fakir/alt seviye'de iken hakim olan insanlar zenginleştikçe/level atladıkça kapitalist olmaya başladıkları gözlemlenmiştir.öte yandan saman altından su yürüterek 'davanızda haklısın yürüyün gençler' diyerek esasen zengin olupta kendinden başka kimseye hayrı dokunmayan komunist liderlerinde içten içe kapitalist oldukları aşikardır.

iki resim arasındaki fark:biri viski içer,diğeri şarap.

0|0
    0|0
  • Komünizm aslında tam olarak tüm dünyada uygulanabilirse harika bir düzen herkesin hak ettiği kadar kazancı olacak zenginle fakir arasında uçurumlar olmayacak yardımlaşma,dayanışma i vs vs.. Bunlar düşünüldüğünde çok güzel şeyler ama bu hayat tarzını benimsemek dayatmayla olacak bir iş değil. Dayatıldığında ne olduğu da önceden rusyada görüldü zaten. İnsanların bu düzeni benimsemesi için kibirlerinden ve bencilliklerinden tamamen arınmış olmaları lazım

0|0
    0|0
  • C..kırım tatarıyım atalarıma yapılanlar yüzünden

1|2
    2|0
  • Kominizmi doğru bulmuyorum. Desteklemiyorum da.

1|0
    0|1
  • Ben zeginim malımı,paramı alır paylaşırlar

0|0
    0|0
  • Teorik olarak hoş görünüyor lakin uygulamada bu ideolojiyi tam olarak başarabilen bir topluluk olmuş mudur.

"Hayvan Çiftliği" nde bu uygulamanın patetik yönü ortaya çıkarılmış.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• Komünizm;

Eşitlikten bahsedip herkesi işçi yapmak,

Barıştan bahsedip soykırım yapmak,

Demokrasiden bahsedip 1 kişinin diktatörlüğünü kurmak,

İnsan sevgisinden bahsedip milleti açlıktan sürünürken füzeye milyarlar yatırmak,

Özgürlükten bahsedip herkesi köle yapmak,

Ve barıştan bahsedip vatana ihanet etmektir...

1|2
    1|0
    • siz beni anlamıyorsunuz karl max bunlarımı diyor

• komünizmin adı cıkmıs. ama belli sebeplerden dolayı cıkmıs. paylasmaya insanlıga komünizm diye isim vermeye gerek yok. komünist degilim. kapitalist de degilim. senın yazdıkların mantıklı güzel insancıl seyler ama insanı 3 sey bozar. makam, para, kadın. bunlar oldugu sürece komünizm hic bir ülkede tutmaz olmaz. rusyada bile tutmadı burada mı tutacak. her seyin dengelisi güzel

0|0
    0|1
    • tutması ya da tutmamsı değil anlatılmak istenen ortada neden soğuklar onu soruyorum ben .komünist ülkeleri örnek görmesinler

• söyledim iste insan yapısına ters bir sey komünizm. ama kapitalizme baktıgın zaman menfaat icin cok uygun

• İyi bir tarih bilgim var çünkü.Küba ve Rusya gibi ülkelere bakmak yeterli

1|0
    0|0
  • Komunizm en az emperyalizm kadar kötüdür bir ülkeyi sefalet içinde bırakır ve gelişmesini önler komünist sovyetlerde 50 milyon insanın açlıktan öldüğü bir gerçektir ve fikrimce komunist ulkeler kendi insanlarini sömürüler (ben Atatürkçüyum)

0|0
    0|0
  • kominizim denince ilk aklima gelen yer rusya oldugu icin

0|0
    1|0
  • çok az para kazanıyorsun çok az

0|0
    0|0
    • allah kitap diyenlerin aslında para para dediklerini de gördük

• allahın tabi ama ben paramı kızlarla gezmekle harcamak istiyorsam benim seçimim

• çare kapitalizim

• Orwel üstadın hayvan çiftliği çok güzel açıklıyor ^^

cayırt

0|0
    0|1
  • iki arkadas konusur biri derki iki araban olsa birini bana verirmisin evet der

peki 2 evin olsa 1ini verirmisin evet der

peki 2 tavugun olsa 1ini verirmisin ? hayır der

neden der . çünki ondan 2 tane.

0|0
    0|1
Yükleniyor...