Kadına şiddet hakkın da neler düşünüyorsunuz???

hergün bir kadın şiddete maruz kalıyor ve ölüyor hergün haberlerde kadın cinayeti noolacak bu gidişle insanlara noluyor arkadaşlar?

link

0|0
4|16

En İyi Kız Görüşü

• Kadınlara da büyük görev düşüyor. Kadınlar evlenirken hayat arkadaşı aramıyor. Kendilerini sahiplenecek birini arıyor. Bu tutum doğru değil. Bir kadın bir erkeğe muhtaç değildir. Kimse kimseye muhtaç değil. Kadın ayakları üzerinde durabilmeli. Hem kadında hem erkekte eşitlik algısı oluşmadıkça bu rezillik devam edecek.

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Evlenecek olan kıza günümüz anne babanın nasihatı;

"Kızım sakın kendini ezdirme ipleri hep elinde tut

"Efendimiz'in (sa.v) kızı Hz. Fatıma' ya nasihatı;

"Kızım Fatıma sen Ali'ye eş ol ki, oda sana köle olsun.''

Bozulan ahlaki yapıdan kaynaklı artan şiddet olaylarının temelinde modern dediğimiz yaşam tarzı yatıyor. Çıkara menfaate dayalı evlilik hakim. Aileler arasında takı, ev konuşuluyor. Sonunda mutsuz olan kim ? Yine aynı taraflar. Sonra şiddet olayları arttı. Sevginin hakim olduğu yerde şiddet ne gezer ?

1|0
    0|0
  • bazen ölen mi öldüren mi suçlu diye sormadan edemiyoruz. olayın sadece öldü kısmını biliyoruz geçmiş süreç hakkında kimse bir şey bilmiyor .

şiddet doğru olmamak ile beraber şiddete başvurma noktasına kadar gelinen süreci bilmiyoruz.

ayrıca erkeklerinde şiddet gören var olayı sadece kadın şiddeti diye bakmayın , mobbing denilen bir süreç var biliyorsunuz ki kanunda buda şiddetten sayılıyor .

sonuçta her iki tarafta birbirini anlasa güzel olur lafım şizofren ve psikopatların dışında

1|0
    0|0
  • Cahile, zorbaya şiddet uygulanarak çözülecek bir problem olduğunu düşünüyorum. Çözülmese bile kadına el kaldıranı dövünce kişide psikolojik bir rahatlama olur sanırım

0|0
    1|0
  • Kimse kusura bakmasın fakat şöyle bir gerçek açıklamak istiyorum.Gençliginde erkek dedigin vurdumu otutturacak kızacak kıskanacak bagıracak diyip okulun serseri kişileriyle svgili olanlar ilerde böyle ölüyor ve hiç üzülmüyorum efendi erkekler yerine serseri kişileri seçiyorlarsa cezasınıda cekecek

0|1
    0|0
  • Kafayı yiyorlar ne olacak.

0|0
    0|0
  • şiddeti kadına şiddet veya erkeğe şiddet diye ayırmamak lazım.. şiddet şiddettir.. kadına uygulanan da bir şiddettir.. genel bir payda da düşünmek lazım.

0|0
    0|0
  • idam edeceksın

ciddi yaptırımlar olmadıgı ıcın hala cınayetler sıddet suruyor

1|0
    0|0
  • kadına şiddette degil şiddete karşıyım ben sadece kadına şiddet daha çok göze batıyor ama onların kat kat fazlası erkekte şiddetten dolayı ölebiliyor. Çünkü erkekelrde insan..

0|0
    0|0
  • hala ne mantığı var anlayamıyorum.yaptığın hatayı seni sabaha kadar dövsem çözümleyecekmiyiz?

erkeğin kas gücü hatun kişinin hizmetine amade olmalı...

0|0
    0|0
  • bence kadına şiddet uygulayan kişiye polisler şiddet uyguladın kanun çıksın mesela toplumdışlasınn kişi uygulamaz ozaman gerçi dışlanıyoda

0|0
    0|0
  • Bu tarz kişilere biz Erkek demiyoruz...

0|0
    0|0
  • önce şu nikindeki şiddet ibaresinde arın bence :D

1|0
    0|0
  • ya sadece seks sırasında karşı taraf istiyorsa olmalı bence.. yoksa hepsine karşıyım..

0|0
    0|0
  • erkek adam kadına el kaldırmaz .. artık tek problem kadına şiddet değil erkeklere de var

0|0
    0|0
  • Kadina siddete karsiyim..ama tokat atarsin yapmistir bir kusur..ki simdiki kizlar bence tokati degil dayagi hak ediyor

0|0
    0|0
  • Kadina bir fiske tokat bile atan adami, bir kadin tarafindan dovulerek komaya sokulmasi gerektigini dusunuyorum. Oldurmesin cunku olum kurtulud olur. Iyilesince bir daha sonra bir daha. Asagilik herifler bu kadar acizlik olmaz. Keske kadinlar erkeklerden cok daha guclu olsa da siddet ortadan kalksa. Nasil olsa bir kadin, durduk yere erkekleri dove dove oldurmez. Kadina siddet, tamamen bitecek gibi gorunmuyor. O yuzden tum kadinlarimizin saglam bir savunma egitimi almasi gerektigini dusunuyorum. Kalkan eli kirmayi ogrenirseniz fiziksel egemenligimiz de ortadan kalkar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• link

Kadına şiddet uygulayana adam da denmez erkek de. Hayvanlar bile kadınlarına şiddet uygulamıyor.

1|0
    0|0
  • konuşmayı beceremeyen kaba kuvvetle birşeyleri yapabileceğini sanan küçük beyinliler işte

1|0
    0|0
  • Sevdiğim kişi bana şakayla vurursa sevinirim hatta bayılırım ama ciddiyse bir lafım bile yok ama hakettiysem bilemem :-).

0|0
    0|0
Yükleniyor...