Türkiyenin eğitim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Hukuk okumak isteyen bir öğrenci tm den geçmek zorunda çok saçma değilmi ? arkeoloji bölümü mf den geçiyor çok saçma değilmi ? ben milli eğitim bakanının yerinde olsam öncelikle 9. sınıfı yanı hazırlık sınıfını kaldırırdım. Neden herkes her dersi vermek zorunda insanların yapacaği iş var yapamıcağı iş var öyle değilmi ? bir öğrenci hukukmu okumak istiyor versinler 3 ay süre örneğin 200 sayfalık roma hukuku tezi hazırlasın. Psikolojimi okumak istiyorsun insan psikolojisiyle ilgili tez hazırla yabancı ülkelerde böyleyken neden bizim ülkemizde her şart bu kadar zor ?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'de ki eğitim anlayışı tablet verince bütün sorunlar çözüldü ne yazık ki. Eğitim bilimlerine giriş adlı bir ders aldık ve normal uygulanması gereken eğitim modelinin %25i Türkiyede uygulanıyor.. Öğretmen sürekli anlatıyor anlatıyor (o bile yok bazılarında) sonra öğrenciden papağan gibi aynı şeyleri geri istiyorlar ne bir yaratıcılık ne bir düşünce ne de başka bir şey var koca bir 0!

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Saçma sapan bir şey

0|0
    1|0
  • hukuk alanı olan bir bölüm bana kalsa sayısala koyardım

sadece ezberlenecek bir alan olmadıgını dusunuyorum sadece.

1|0
    0|0
  • Baştan aşağı saçmalıklarla dolu elektrik okuyan birisine tarih ve edebiyat gibi derler vermek saçmalıktan başka birşey değil saçma sapan tarih ve edebiyat bilgilerini öğrenmek zorundamıyım.

0|0
    0|0
  • sadece ülkenin değil global eğitim sistemi içler acısı

0|0
    0|0
  • Arkeoloji nerde mf. tm den gidiliyor.

0|0
    0|0
  • hukuk okuyacaksan matematiğin saglam olması gerek okuyarak ezberlenecek ögrenilecek gecilecek bir ders degil hukuk

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 3 ay süre.. 200 sayfa tez :p

o zaman otur çalış adam ol seni bakan yapsınlar eğitimin başına o zaman yaparsın ne yapacaksan ;)

1|2
    0|0
    • ben sadece kendi görüşümü söyledim bu yabancı ülkelerde uygulanan bir yöntem bilmeden konuşmayalım lütfen.

• anlatmaya çalıştığımda bu zaten

• anlatmaya çalıştığın ne? sadece diyorsun ki işletme okuyacak kişi mat yapmasın.. ben de diyorum ki sence neden mat yapmanı bekliyor ösym, ne düşünüyor olabilirler?

• rezalet olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|0
  • arkeoloji de tm

0|0
    0|0
Yükleniyor...