Hangi din ya da düşünce daha mantıklıdır? Lütfen düzgünce neden inandığınızı yazın. Cevaplarınız önemli!

Hangi din ya da düşünce daha mantıklıdır? Lütfen düzgünce neden inandığınızı yazın. Cevaplarınız önemli!

Hangi aşamalarla inanmayı seçtiniz o dine? Veya hangi aşamalarla inanmamayı?

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• İslam diyorum. bu zamana kadar bir çok peygamber ve 4 kitap indi. bunların gönderilme amacı sapkınlık yapan azmış toplumlara yol göstermek uyarmak olmuştur. Hz. Muhammed s.a.v.'den önceki bütün peygamberler öldükten sonra her kul kendi kolayına göre biçimlendirdi dinini. ve bir kaç yüz yıl geçmeden insanlar tekrar sapkınlaştı. ve son peygamber Hz. Muhammed s.a.v. geldi ondan sonra hiç bir peygamber ve kitap indirilmeyeceği müjdelendi bundan sonrası Kıyamet. peki o zaman neden Müslüman olmamalıyız, Hz. Muhammed'in dini neden son din?

1|0
    0|0
    • Mantıklı. Hiç suphe olmadan mi inaniyorsun peki?

• Biliminde katkisi cok var ama?

• nasıl? anlamadım.

Erkekler Ne Diyor 8

• İlk önce İslam dinine şundan dolayı inanıyorum baktığımız zaman Kuran-ı Kerim'de kötü bir şey emredilmiyor örneğin;temiz ol,içki içme,sabırlı ol,saygılı ol vb.Şayet bir ilah tarafından gönderilmeseydi de insan ya da insanlar tarafından yazılsaydı içinde akla,mantığa,tıbba uygun şeylerin olmaması gerekiyordu zira böyle bir şey yapan birinden insanların iyiliğini düşünmesi beklenemez.Diğer dinlere baktığımızda misal Hristiyanlıkta şarap içilmesi emrediliyor sence Tanrı insanlara zararlı olan bir şeyi yapmalarını emreder mi?Zaten ortaçağ Avrupa'sına baktığımızda bir sürü incil vardı ve şimdi ne olduysa birden azaldı.Yahudiliğe baktığımızda düpedüz ırkçılık var Tanrı yarattığı kulları ayırır mı?Öteki dinlere de bakarsak misal Satanizm pisliğin göstergesi,Budizm cahilliğin göstergesi buna benzer belirli bir kitabı olmayan birçok yerel dinler mevcut. Bunlardan dolayı en uygun Din İslam

1|0
    0|2
    • Karini döv, Ateistleri ve Dinden dönenleri buldun yerde öldür, Cariye al, Köle tut, kcük kizlarlan evlen, Kirbacla, elleri kes, kafa kes, daha bilmem ne.

Bunlar tabiki cpk güzel seyler. Sen hic Kurani okudunmu ?

Not: Irkcilik ve Ayrimcilik Kurandada mevcut.

Diger dinleri birak, kendi Dinini bilmiyorsun. Kurani okumadin, diger dinleri hic arastirmadin. Bos konusuyorsun.

• Ugrasma onunla, onu biliyorum. + verdim bu arada.

• Kuran-ı Kerim'in hem Türkçe mealini hem de Arapçasını okudum İncil hakkında geniş çaplı araştırmalarım oldu kaç tane Hristiyan din adamıyla konuştum.Ateist arkadaşlarım oldu onların fikrini aldım bir Türkçe Topluluğu'nda makalelerim oldu.Kuran-ı Kerim'de ateistlerin öldürülmesinden bahsetmez cahilce yorum yapma!

5/32 Maide

Kim bir cana kıymayan veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayan bir nefsi öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur.

• ISLAM . Hristiyanlık : Haşa Tanrının oğlu Var Diyor . Yahudulik : Irk Dini Ve Hz.Musa Haşa Güreşte Tanrıyı Yendi Diyorlar . Islam : ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR VE MUTLAK GÜÇ KUDRET SAHİBİDİR YARRATIKLARINA BENZEMEZ EŞİ BENZERİ YOKTUR . Diyor . :) Putperestlik , Ateistlik Onları Saymıyorum Bile . :) Müslümanlık Islam Akıl Dinidir . :)

1|1
    1|3
  • doğduğum din üzere yaşıyorum öyle de ölücem inşallah.

0|0
    0|1
  • LaVeyan Satanizm en mantıklı öğretidir.

0|0
    1|0
    • Satanizm mi?

• Yav yürü git geberip gidince göstercekler sana satanizm gibi saçma sapan akımların koyun gibi peşinden gitmeyi.

Sanki sen su gibi biliyon m k.

• Biliyorum?!

Git Kuran oku biraz.

• Hristiyanlık daha doğru ve mantıklı..

düşmanlarını sev onu koru onu doyur insanlar arasında din ayrımcılıgı yapma diyen bir inanç en doğru inançtır..

yoksula düşküne yardım ederken dinine göre ayırma der... insanlar arasında ayrım yaparsan allahı üzersin der

kılıç tutanlar kılıçla yok olacak der..

eğer istersen uzun bir liste 2 sayfa mesaj atarım sana neden hristiyan oldum

1|0
    0|1
    • Bunları İslamda diyor.?

• Hahahahha gerçekten komiksin hadi senin önüne daha önce hiç görmediğin,tassarrur dahi edemediğin,başka boyuttan bir şey çıksın korkma.Biz peygamberimizi sizin Hz.İsa'yı gördüğünüz gibi Tanrı olarak görmüyoruz o da bizden biriydi ve olağanüstü olaylara insan gibi tepki vermesi normal.

• Bir de eziyet etmiş diyor orada yapılan kendine gelmesi için yapılan bir şey :)))

• Hicbirseye inanmiyorum.

0|0
    1|1
  • Soru saçma.Herkes kendi inandığı ya da savunduğu düşünceyi mantıklı bulur.

0|0
    0|0
    • Bende onları görmek istiyorum zaten, aksini iddia etmedim ki.

• Tamam aciklayin diyorum iste :) Peki tesekkurler cevabin icin :)

• Rica ederım.

• agnostik

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...