Aklınıza gelen en felsefi soru nedir?

Bazen oturduğumuz yerde ya da oturmadığımız yerde (!) düşünürüz; "acaba şu var mı yoksa yok mu?", "ben kimim?", "nasıl yaratıldım?", "neden terliklerim kırmızı?" gibi çok saçma olup aslında bir o kadar da varoluşçu mantığa uygun sorular sorarız. Aklınızda, hani "kimse bu soruma cevap veremedi, veremez" diye düşündüğünüz, size özgü olduğunu düşündüğünüz felsefî bir sorgulama oldu mu? Olduysa, anlatır mısınız?

0|0
9|12

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Bazen mala bağladığım oluyor. Aynanın karşına geçip bu ben miyim? ya da ben kimim? diyorum. Otururken durduk yere neden hep bir şeyler olmak zorunda? neden birileri gelip zarar veriyor ve defolup gidiyor? falan filan. Kafayı yediğim oluyor bazen.

0|1
    0|0
  • neden hayatımıza bırılerı gırıyor ve neden gerı gıdıyorlar?bunu cok merak edıyorum pek felsefik olmasada

0|1
    0|0
  • Yazdığım pc burdamı?

0|0
    0|0
  • şu an rüyada mıyım

0|1
    0|0
    • az önce bitmiş herhalde "inception", belli.

• konu rüyalık filmler değil mi arkadaşım? :D ben de diyorum ki kibar feyzo neyse Nightmare on the elm Street de odur diyorum :) Vandettanın olayı yoktur diyorum.

• o zaman tamam haklısın diyorum :)

• ne?

0|0
    0|0
  • Eger aynadaki yasimamsa ben gercegim. Eger Tanri gercekse ben yansimayim. E hani ben gercektim? :)

0|0
    0|0
    • tipik polemik zaytung köşesi yazısı :P K�r etmez, daha akılcı şeyler ver bana :)

• daha once soruldugu hakkinda bi fikrim yoktu kii. bunu yanitla sen, ben sana daha akilci seyler veririm :)

• Ben senin yalancı olduğunu söylüyorum, sen de benim "doğru söylediğimi" söylüyorsun. Yalancı mıyım, doğrucu mu?

Bu sorunun cevabı yoktur, bunun gibi paradoksal bir şey olmuş seninki de. ;-)

• öldükten sonrasını düşününce deli oluyorum..

1|0
    0|0
  • Güldüm.

0|0
    0|0
  • Bu masanın varlığını kanıtla:(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Genelde sorularimi sorar cevaplarimi kendim verirdim sonra birde baskalarina sormaya basladim aldigim cevaplarin bir kaci bakis acimi degistirdi neticesinde simdi burdayiz..

1|0
    0|0
  • 'Kapı' filmindeki gibi zamana açılan bir kapı var mıdır acaba gerçekte? Bir '7 Uyurlar' gerçeği varken bazen bunu ciddi ciddi düşünürüm.

Ateş olmayan yerden duman tütmez. Nedir abicim bu Ufolar? :P

Beynimizin en fazla % 7-10 arasını kullanıyoruz. Geri kalanını da kullanabilsek acaba ne gibi kabiliyetlerimiz olurdu?

0|0
    0|0
    • Gayet ciddi ve tatminkar bir cevap.

"Kapı" filmini gerçekleştirmek için, emin ol ki A. Einstein'den bu yana neredeyse bütün astrofizik kuramcıları çılgınlar gibi çalışmaktadırlar. Yok, evrenin ötesi, yok mekanik uzay bükümü, paralel evrenler ve benzeri... bir sürü şey. Ben de isterim ki, bizi tatmin etsinler ve "terranova"daki senaryoya uyarak 85 milyon yıl öncesine gidelim.

• 85 milyon yıl fazla yav. Dinozorlar ham yapar bizi. :)

• Ufo konusu ise iyice çorba. Atmasyonlar, varsayımlar, kehanetler, bir sürü şey ortalıkta döner durur o garibanlarla ilgili.

Bana kalırsa, neredeyse 2500 ışık yılına yakın bir uzay boşluğu boyunca hiç bir galaksi yokken taa oralarda bir andromeda galaksisinin olması, ufoların kanıtıdır bence, Bilemiycem :P

• ben varmıyım

0|1
    0|0
  • Hayatın her anıdır felsefe. Kimi saçmalarken oturduğu yerde; kimisi sorgular oturmadığı yerde (!). Düşünen adam olmak da senin elinde Nihat doğan'da.

1|0
    0|0
  • Hepsinin cevabı var. İnterneti boş eyere değerlendireceğimze biraz araştırsak herşeyin cevabı var.

1|0
    0|0
  • "Kadınlar ne ister?" ;)

0|1
    0|0
  • Zamanı geldiğinde kişi kendi cevaplarını verir..

0|0
    0|0
  • Şu an ben bu soruyu okudum mu? Biriyle sohbet ederken gerçekten karşımda biri var mı yoksa ben kendi kendime mi konuşuyorum? Bu ve benzeri şeyler düşünüyorum bazen.

0|0
    0|0
  • Ben hic öyle düşünmedim.

1|0
    0|0
  • Matrix i mi izledin naptın

0|0
    0|0
  • bu bilgisayarın orada olmadığını ispatlar mısınız?

0|0
    0|0
    • yahu biraz ciddi olun? Hiç bir birey olarak kendinizde böyle özgün sorunlar yaşamadınız gün içinde? Bu sorular, elin soytarısının dalga geçme maksatlı ortaya attığı sorular. Sİze özgü bir şey yok mu?

Yükleniyor...