Kime, ne faydanız var?

Günün bu saatlerinde yemeğimi yeni yemiş, üstüne de bir 3ü 1 arada içsem mi diye düşündüğüm anlardayım. Zira bugünki yemekte de adı orman kebabı olarak geçen ancak yalnızca bildiğimiz bezelye yemeği vardı.

Ben yemeğin adının neden orman kebabı olduğunu düşünedururken, bir yandan da kafamda bugün ks halkına hangi soruyu sorsam da saçmalasam? Ne yazsam da insanların beyni afallasa? Ne desem de böyle saçma sorular ... ... ... şeklinde başlayan cümleler okusam diye düşünüyordum. Aklımda hala neden bezelye yemeğine orman kebabı dedikleri düşüncesi de yankılanmaya devam ediyordu.

Bir sigara yakıp yemişim bezelyesini de orman kebabını da (ki zira orman yiyecek potansiyel de vardır bende) dedim demek isterdim. Ancak sigarayı bırakalı da uzun zaman olmuştu. Ve bir kez daha bunun gururunu yaşadım.

Velhasıl sorumuzun özüne gelirsek ki bence birçoğunuz buraya kadar yazdıklarımı bile okumayacak. Sizin kime, neye ne faydanız var? Faydacılık ki hepimizin içinde, benliğinde olan ancak dışa vurmamaya çalıştığı, bazen kendine bile inkar ettiği şey..

Cevaplayın.. Gerçekten kime faydanız olduğunu düşünüyorsunuz? ya da gerçekte kimden faydalanıyorsunuz? Gizli, yolun açık olsun başka sorulara...

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• tüm sorunu okudum şizo ;) çünkü herkesin sorusu okunmaz ;) neyse cevabıma gelince;

işim gereği devlete millete faydam var en azından öyle olsun diye çalışıyorum ;)

0|0
    0|0
    • Teşekkürler. Okumaya, okunmaya ihtiyacı olan bir milletiz. Bu sorunun okunmuş lması bile mutlu etti beni. İşin?

• Vaay bu cidden güzel ve faydalı olmuş. Tebrikler. emeğinize sağlık.

• 2 kez teşekkür ederim ben de;)

Erkekler Ne Diyor 10

• :) oooo valla satır satır okudum cimcime lakin fayda üzerine yaşamaya çalışırsak insanlık denen öznenin dışında yaşarız. Bu hayatta evet şuna faydalıyım ya da şundan faydalanıyorum dediğimizde insan olmanın erdemini sorgulamaya başlarım menfaatin hayatımızın her alanına girdiği bir zamanda bazen sisteme karşı geliriz sadece dilediğimiz için ve mutluluk olarak gördüğümüz şeyler için hareket ederiz İNSANLIK geldiği noktada kendi çığlıklarında boğulmaktadır toplumsal farklılıkları ön plana çıkararak bundan pay almaya çalışan zihniyete verebileceğin en güzel cevap ! BEN İYİLİĞİ KENDİ MEŞREBİMİN KURALINA GÖRE YAPARIM DEMEK OLACAKTIR!

0|0
    0|0
  • yerinde olsaydım orman kebabıbı sorardım.

0|0
    0|0
  • Tanıdığım tanımadığım kimseye zararım yok ama faydam ne derece var onu bilmiyorum.. Çevremde olan herkese bir şekilde mutlaka faydam vardır maddi ve manevi ama dediğim gibi işte ne kadar var, ya da insanlar bundan ne derece memnun bilemem..

Bu arada orman kebabı iyidir.. Sigarayı bıraktığın içinde tebrikler.. :)))

0|0
    0|0
  • Onu cevremde beni taniyanlara sormak lazim kime faydam var

0|0
    0|0
  • valla onu bunu bilemem de ben şu sigarayı bırakma kısmına takıldım sigarayı bırakmayı becerebilen bir insan benim gözümde yüce bir insandır

0|0
    0|0
    • İlk okul 5te sigara içmeye başlamış ve yaklaşık bir 5 sene kadar önce bırakmış biriyim. Yalnızca 3 4 bazen 5 6 ayda bir arkadaşla beraber 1 tane tek sigara içerim. Ki onu da öylesine.

• Kesinlikle. Tavsiye ederim size de.

• Umarım zaten çok azalttım sadece tek saatlerde içiyorum uzun zamandır o da yaklaşık günde 8 sigara yapıyor bir de sporu ihmal etmiyorum tabiki...

• bocek gibi yasiyorum yiyip icip yatiyorum ne sistemi nede duzeni degistire bildim

bir kac eser ve ayakta tuttugum yeniledigim yapilar harici eserim yok :(

0|0
    0|0
  • Haaah :) abla harikasin ya cik harbici bir insansin. Bezelye kebabi yedin bugun desene :) izin verirsen sana arkadaslik gonderebilirmiyim ?

0|0
    0|0
  • Hiç kimseye faydam yok kendime bile kimseye zararım yok ama kendime var öyle yaşıyorum işte

0|0
    0|0
  • insanlığa cok büyük faydalarım var

1|0
    0|0
  • Kendime faydam yok benim :) sıska zayıf bitik biriyim :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Var baya var bazen istemedigim halde var. Bencil olmak istiyorum iyi olurmu bilmiyorum ama öyle bisey iste

0|0
    0|0
  • Erkek kardeşime, herkes bana onun annesi sensin der.

Çünkü her ihtiyacına ilk ben koşarım.

O benım herseyim <3

0|0
    0|0
  • kendıme faydam yok kı

0|0
    0|0
Yükleniyor...