Başınız sıkışınca yalnız mısınız, yoksa kalabalık mı?

Gerçekten zor zamanınız olsa arayacak arkadaşınız, kardeşiniz veya dostunuz var mı?

İyi gün dostlarınızı neden hayatınızdan çıkartmıyorsunuz?

• Ya hep ya hiç, iyi gün dostlarına hayatımda yer yok!
    23% (45)22% (27)23% (72)Oy Ver
  • Hayatımı gereksiz insanlar da olsa kalabalıkla yaşamayı seviyorum.
    9% (17)9% (11)9% (28)Oy Ver
  • Ben de iyi gün dostuyum, arkadaşım da olsa dertleri beni bağlamaz.
    2% (4)2% (2)2% (6)Oy Ver
  • Her şey karşılıklı, dertleşip yardımlaşmıyorsan dostluk olmaz!
    17% (33)13% (16)16% (49)Oy Ver
  • Seçerek yaşarım, bir kaç gerçek dostum var o kadar...
    49% (93)54% (68)50% (161)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
25|39

En İyi Erkek Görüşü

• ''De ki;Allah bana yeter.''Zümer 39 Bu ayetinde bilincindeyim.Ve bana ''Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz ve biz ona şah damarından daha yakınız.'' bu derece yakın olduğunu bildirmiştir.Önce sıkıntılarımı O'na anlatırım.Daha sonra ise iyi ve kötü günde hep yanımda olan.Bana yardım etmekten usanmayan abime söylerim.Dertleşip,deva bulduğum dost olmadı.Üstelik Mevlana;''Dertli insan içi duman dolu bir odaya benzer.Onu dinlemek; O odaya bir pencere açmak gibidir.''sözünü uygulayanı da fark etmedim.Çünkü herkesin içi dumanla dolmuş.Sizin pencerenizi açmakla uğraşacak çabayı kendi dertlerine sarf ediyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Başım sıkışınca arayıp konuşabileceğim ailem de çok sevdiğim maddi manevi yardım alacağım dostlarım da var çok şükür.. ama anlamadığım iyi dostlarımızı neden hayatımız dan çıkaralım, kusura bakmayın ama çok anlamsız bir soru olmuş, kim yapar böyle bir şeyi.. heleki bu zamanda..

0|0
    0|0
  • Allah onlardan razı olsun, şükür varlar bende elden geldiğince olmaya çalışıyorum :)

cut.

0|0
    0|0
  • yanlızlık iyidir

0|0
    0|0
  • Kimseyi kendime okadar yakın tutmuyorum.

Dertleşeceğim ve her zaman yanımda olan çocukluk arkadaşlarım var aynı sıralarda oturup büyüdüğüm 5 kardeşim var onlar harici yalan.

0|0
    1|0
  • Bu dünyaya tek geldim. Bildiğim tek gerçek bu. Giderkende tek gideceğim. Yani işin özü şu ki Kasaba Minnet edeceğime keser cükümü yerim.

0|0
    0|0
  • Bu kişiye göre değişir. 100lerce arkadaşım var mesela aralarından 3 -5 tanesıyle cok sıkı fıkıyım. Ama zor zamanında veya bırseye karar vermem gerektıgınde, depresyon ve sıkıntılarımda herseyude yanlız olmayı tercihe ederim. Niye mi ; İnsan kendini sorgulamalı bazı yasananlardan sonra ve hatalarını ortaya cıkarıp ona gore bırseyler yapmalı :) Bol bol düşünmeli ve düşünmekte yanlız yapılacak eylemlerden biridir. Düşün, yaz çiz ve biraz saklanarak sağlam gel :)

1|0
    0|0
  • Benim icin taaa gurcistandan gelen dostum var ve buradada 3 5 dostum kardesim var yani bu kalabalik sayilmaz ama dert ortagidir hepsi candir

0|0
    0|0
  • Çok dostum olduğunu söylenemez zaten bende derdimi paylaşmayı hiç sevmem.İnsanların canını sıkacağımı düşünürüm nedense, ama iyi dinleyici olduğum için dertli dostum çoktur.

0|0
    0|0
  • onlar nasılsa bende öyleyim işi düşünce arıyolarsa bende aynısnı yaparım

0|0
    0|0
  • Bir annem var bide babam birde 19 yıllık bir arkadasım . Her zamanda herkeze de söylemisimdir. Annemin babamın bir de o arkadasımın hakkını ödeemem. gerisi çıkar arkadaslığı.

2|0
    0|0
  • Yanlızım ben her zaman yanlızım ve çıkarcı insanlar oldugu sürece hep yanlız olucam.Yanlız olmak güzeldir yalan yanlış yok

0|0
    0|0
  • bazen yalnılıkda iyidir kendinize konuşursunuz insanlara güven olmaz bir çiçekle konuşşsanız daha iyi dir

0|0
    0|0
  • e dedim

0|0
    0|0
  • Yalnızım ama onlarsız da olmuyor işte!

0|0
    0|0
  • madi yönden yanlızım manevi yönden kalabalık var çevremde ya da ben onları öyle biliyorum .

0|0
    0|0
  • kımseyı aramam gerek görmem..

0|0
    0|0
  • E şıkkını seçtim

İnsanların çıkar ilişkilerinden nefret ederim

Tüm samimiyeti yok ediyor

0|0
    0|0
  • Birileri sana “Yalnız degilsin; biz varız” demeye

baslamıssa,gercek yalnızlıgin baslamıs demektir.

0|1
    0|0
  • yalnız olurum genelde ... yanımda olanlarda hep uzakta dururlar ... bu hayatta hep yalnızım kimsem yok . o yüzden soğuk mizaca sahibim tabi ya :/

0|0
    0|0
  • Yalnız,

Gece kapısını çalabileceğim aramadan gidebileceğim, hiç bişey soylemeden dinleyebilecek, sonrada bir sigara uzatacak yalnızlığımı anlayabilecek bir arkadaşım olsun isterdim.

0|0
    0|0
  • Belki bir veya iki kişi vardır. Ama ben yapım gereği ne kadar kötü bir dönem geçirsem de kimseye minnet etmem. O yüzden bu konularda kimseye ihtiyacım yok.

0|0
    0|0
  • Var cok sukur.

Ama her seyden once Allah var.

0|0
    0|0
  • B dedim abla :)))

0|0
    0|0
  • E dedim soran

0|0
    0|0
  • Mezarlıktayım

0|0
    0|0
  • e dedim yanlızım yanlız bir kişi hariç hiç arkadasım yok

0|0
    0|0
  • kendi sorunlarımı tek başıma hallederim.

0|0
    0|0
  • Seçerek yaşarım, bir kaç gerçek dostum var o kadar...

0|0
    0|0
  • hıç arkadaşım yok bısıkletımı alır yollara duserım sakınleşırım ama son ses metal olucak

0|0
    0|0
  • kendi sorunumu kendim çözerim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 25

• Son şık bana saçma geldı bıraz.herkes secerek yasar, sadece bır kac dostu olan degıl.hem de her bır kac dostu olan oyle ıstedıgınden degıl zorunluluktan da bunu yapmıs olabılır.sosyallesemıyordur, falan fılan..cevresı cok genıs olanın yaptıgı da bır secımdır.ne kadar populer olursa olsun, cevresındekı ınsanları belırlı krıterlere gore sececektır.bana gelınce, gercekten zor bır duruma dusersem yardım etmek ısteyecek ve yardımını ısteyebılecegım kımse yok.sadece aıleme sıgınabılırım.

0|0
    0|0
  • A: Ya hep ya hiç, iyi gün dostlarına hayatımda yer yok!

0|0
    0|0
  • çok yanlızım öyle brkaç arkadaşım var ama hiçbir derdimi anlatmamaya çlaışıyorum çok kazık yedim çok..

0|0
    0|0
  • mutluykende yalnızım

kötüykende yalnızım

yalnızkende yalnızım.

iyi mi dersin böyle ?

valla on numara.

0|0
    0|0
  • Zor zamanlarımda ne tek başınayım ne de kalabalık çünkü 1 tane kankam var ondan başkasına ihtiyacım yok

0|0
    0|0
  • Dpstum dedigim 3 kişi var. Gerisi yalan...

0|0
    0|0
  • meraba meraba dediğim 3 kişi var. 1 tanede dostum kan kardeşim gibi sevdiğim dostum vardı ama şimdi öyle birini tanımıyorum :(

0|0
    0|0
  • Genelde yalniz kalmayi secerim ama ondan sonra en olumlusu e secenegi

0|0
    0|0
  • Yalnız.

0|0
    0|0
  • Yalnız olmayı tercih ediyorum

0|0
    0|0
  • Bir tane dostum var saniyodum, iyi gun dostuymus. Simdi ise dostta kendim dusmanda kendim bildim.

0|0
    0|0
  • var ama genelde tek takılmayı severim alırım kitabımı yanıma kıvrılırım bir köşeye ;)

0|0
    0|0
  • Genelde yalnız olmayı kendim tercih ediyorum...Dostlarım! var evet dinlerler beni ama arkamdan konuşmayacakları ne malum..Güvenmiyorum kimseye...

0|0
    0|0
  • Seçerek yaşarım, bir kaç gerçek dostum var o kadar.

0|0
    0|0
  • Dostlarim bellidir onlar hep yanimdalar bende ayni sekilde

0|0
    0|0
  • Hayatımı gereksiz insanlar da olsa kalabalıkla yaşamayı seviyorum.

0|0
    0|0
  • Yalnız

0|0
    0|0
  • A diyorum :)

0|0
    0|0
  • E

0|0
    0|0
  • Her şey karşılıklı, dertleşip yardımlaşmıyorsan dostluk olmaz!

0|0
    0|0
  • E dedim ...

0|0
    0|0
  • Dibine kadar E

0|0
    0|0
  • tek tük var ^^

0|0
    0|0
  • kalabalığım